Fototest – LG G7 Fit

LG G7 Fit

Na blogu przez dłuższy czas nie pojawiła się recenzja urządzenia z logiem LG. Więc nadszedł czas, abym pokazał Wam możliwości fotograficzne telefonu LG G7 Fit. Już na wstępie mogę powiedzieć, że miałem mieszane uczucia co do tego urządzenia, ponieważ jednak był to telefon z serii G7, ale w wersji Fit, czyli odchudzonej z mniejszą ilością funkcji i bajerów. Jednak czy aparaty w tym urządzeniu spisują się na tyle, że można ten telefon polecić innym? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

LG G7 Fit

LG to urządzenie wyposażył w dwa aparaty. Główny aparat posiada matrycę 16 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka posiada aparat z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/1.9.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze. Jasność jest poprawna, a szczegółowość i jakość zdjęć jest na dobrym, a nawet bardzo dobrym poziomie. Nawet kolory są w miarę poprawne, a rozpiętość tonalna dzięki automatycznemu HDR jest o wiele lepsza. Oczywiście jak przystało na telefon LG mamy w tym modelu sztuczną inteligencję zwaną AI Cam, która na szczęście nie jest domyślnie włączona, a po jej włączeniu reszta opcji nie jest możliwa do włączeniu. Powiedzieć jednak muszę, że momentami sztuczna inteligencja od LG pomaga, bo subtelnie nasyca nam kolory i nie jest to tak inwazyjne, jak bywa to w innych urządzeniach.

Pochmurna pogoda - LG G7 Fit

Pochmurna pogoda - LG G7 Fit

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą równie dobrze co w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć stoi na dosyć wysokim poziomie, a kolory są bardzo ładnie nasycone i odwzorowane (nawet z włączoną sztuczną inteligencją). Co jest również ważne, to biel na zdjęciach nie jest przepalona w ostrym słońcu, ale czasami przez to nasycenie kolorów może wpadać w żółty i trzeba na to uważać. Powiedzieć i tak muszę, że jak na automatyczne HDR cienie są dosyć mocne przy takim oświetleniu, chociaż to i tak nie zmienia faktu, że zdjęcia krajobrazowe wykonane tym telefonem są bardzo fajne i ładne.

Słoneczna pogoda - LG G7 Fit

Słoneczna pogoda - LG G7 Fit

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to przyznać muszę, że tym telefonem da się zrobić bardzo ładne tego typu zdjęcia. Jakość, a przede wszystkim szczegółowość tych zdjęć stoi na bardzo wysokim poziomie i o to w tym urządzeniu nie trzeba się bać. Nawet kolory są bardzo ładnie nasycone i odwzorowane. Przy sztucznej inteligencji kolory są jeszcze bardziej nasycone i przy tego typu zdjęciach jest to bardzo przyjemne dla oka. Głębia ostrości w tym telefonie jest o dziwo bardzo ładna i można za to pochwalić aparat w tym telefonie. Szkoda, że producent nie pokusił się o tryb portretowy, wiele urządzeń mimo jednego aparatu posiada takowy tryb i byłby to fajny smaczek dla tego typu urządzenia.

Zdjęcia makro - LG G7 Fit

Zdjęcia makro - LG G7 Fit

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych nie ma źle, ale niestety tak różowo nie jest. W sztucznym oświetleniu autofocus zbytnio sobie nie radzi i wtedy trzeba mu odrobinę pomóc, w jakim punkcie zdjęcie ma zostać wyostrzone. Jakość i szczegółowość zdjęć w obu warunkach oświetleniowych jest bardzo dobra. Co jest ważne, to krawędzie o dziwo nie są ani poszarpane, ani rozmazane i jest to ogromny plus aparatu w tym urządzeniu. Nawet kolory w obu warunkach oświetleniowych są w porządku.

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG G7 Fit

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG G7 Fit

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu do najlepszych nie należy. Mimo iż w średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia są przeciętne, to jakoś w tym urządzeniu trudno w odrobinę gorszych warunkach zrobić nieporuszone zdjęcie. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych jest znacznie lepiej, ale nie ma się co oszukać, nigdy nie jest tak, że mamy odpowiednie światło do zdjęcia, szczególnie selfie. Dobra wiadomość jest taka, że balans bieli działa poprawnie i przez to kolory są odrobinę lepsze. Na całe szczęście zdjęcia nie są aż takie złe, jednak trzeba mieć świadomość tego, że tło na zdjęciach może czasami wyjść rozmazane przy drganiach naszej ręki.

Przednia kamerka - LG G7 Fit

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem nie są złe, szczególnie w trybie profesjonalny. W trybie automatycznym zdjęcia są strasznie ciemne i niestety nawet nie ma co wstawiać takich zdjęć na nasze portale społecznościowe, ponieważ prawie nic na nich nie widać. Na całe szczęście producent daje nam w tym urządzeniu tryb profesjonalny, który może i nie jest taki sam jak w LG G7 ThinQ, ale można nim robić zdjęcia. Dlatego tym urządzeniem polecam wykonywać w większości zdjęcia tym trybem profesjonalnym, bo znacznie więcej można nim wyciągnąć z głównego aparatu w tym telefonie.

Zdjęcia nocne - LG G7 Fit

Zdjęcia nocne - LG G7 Fit

8. Przykładowe wideo

LG G7 Fit ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety w najwyższej rozdzielczości nie posiadamy żadnej stabilizacji obrazu — szkoda. Co do samego nagrania to jakość i szczegółowość jest odpowiednia i poprawna. Ekspozycja również działa prawidłowo i nie ma tragedii. W sprawie stabilizacji w rozdzielczości Full HD to powiedzieć muszę, że nie jest ona zbyt dobra i niestety obraz nam strasznie przy niej pływa. Lepiej dla tego urządzenia zrobiłby gimbal, bo nawet autofocus działa prawidłowo i jest to ogromny plus tego urządzenia.

Podsumowując

LG G7 Fit

LG G7 Fit to tanie urządzenie, jednak czy warto zastanawiać się nad tym urządzeniem pod względem aparatów? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak. Nawet na niektóre słabsze momenty głównego aparatu tego telefonu, to i tak zdjęcia wychodzą w porządku i mało urządzeń, szczególnie w tej cenie można znaleźć z takim aparatem i trybem profesjonalnym. Oczywiście nagrywanie filmów nie jest najlepszą stroną tego telefonu, tak samo zdjęcia w bardzo słabych warunkach oświetleniowych, jednak można to w pewien sposób obejść. Jeżeli nie masz dużego budżetu na telefon i zależy Ci na dobrych zdjęciach, to śmiało możesz zastanowić się nad tym urządzeniem.

Zdjęcia zrobione LG G7 Fit -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?