Fototest – LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ

Po recenzji aparatów w telefonie LG V30 nastał czas sprawdzić aparaty w telefonie LG G7 ThinQ. Jak pamiętacie może moją recenzję aparatów w poprzedniej wersji serii G od LG, czyli LG G6, nie za bardzo wychwalałem tam aparaty. Czy sytuacja w nowszym urządzeniu z logiem LG coś się zmieniło? Czy producent poprawił aparaty i czy da się nimi zrobić super zdjęcia, jak przystało na flagowe urządzenie? Ok, ok, już LG pokazało LG G8, jednak zanim ono pojawi się w Polsce, to jeszcze kilka razy G7 ThinQ stanieje lub pojawi się w ciekawych promocjach. Zaraz się przekonacie, co sądzę o aparatach w tym urządzeniu.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

LG G7 ThinQ

LG to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 16 Mpx z przesłoną f/1.6, a drugi aparat szerokokątny posiada również matrycę 16 Mpx, ale tym razem z przesłoną f/1.9.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/1.9.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze i co najważniejsze, to są one w miarę jasne. Automatyczny HDR również daje sobie całkiem nieźle radę i cienie są ładnie wyciągnięte i przede wszystkim nie są zbyt duże. Chyba co do jakości i szczegółowości zdjęć przy takim oświetleniu nie trzeba mówić, że jest dobrze, bo jest naprawdę bardzo dobrze i za to można pochwalić producenta i to urządzenie. W sprawie kolorów również można powiedzieć, że jest naprawdę nieźle, chociaż czasami przy uruchomionej sztucznej inteligencji aplikacja aparatu miała problem z balansem bieli, ale mam nadzieję, że producent to w najbliższych aktualizacjach poprawi.

Pochmurna pogoda - LG G7 ThinQ

Pochmurna pogoda - LG G7 ThinQ

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą tak samo dobrze co w trochę gorszych warunkach oświetleniowych, jakim jest pochmurna pogoda. Szczegółowość i jakość zdjęć stoi na dosyć wysokim poziomie i na ten temat nie można powiedzieć źle pod względem aparatów w tym urządzeniu. Automatyczny HDR również przy mocnym oświetleniu daje sobie radę i cienie w większości sytuacji są poprawnie wyciągnięte. Jeżeli chodzi o kolory, to powiedzieć muszę, że są ładnie nasycone i cieszy to oko. Dodatkowo powiedzieć muszę, że aparat w tym telefonie nie ma problemu z przepaloną bielą przy ostrym słońcu i można to zaliczyć na ogromny plus.

Słoneczna pogoda - LG G7 ThinQ

Słoneczna pogoda - LG G7 ThinQ

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro powiedzieć muszę, że LG G7 ThinQ nie ma z tego typu zdjęciami żadnego problemu. Głębia ostrości przy tak jasnej przysłonie jest bardzo ładna i poprawnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia, nawet tryb portretowy działa poprawnie i dobrze oddziela tło od np. postaci. Oczywiście szczegółowość i jakość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie — chyba niczego innego po aparatach w tym urządzeniu nie można się spodziewać. Co do kolorów to nie trzeba się o nie bać, nawet przy włączonej sztucznej inteligencji wyglądają na naturalne i są poprawnie nasycone.

Zdjęcia makro - LG G7 ThinQ

Zdjęcia makro - LG G7 ThinQ

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem przy naturalnym i sztucznym oświetleniu są dosyć dobre. Co jest najważniejsze przy tego typu zdjęciach można zauważyć, to że nie posiadamy poszarpanych krawędzi i jest to dosyć ważne. Kolory i szczegółowość zdjęć przy naturalnym oświetleniu są na bardzo dobrym poziomie i nic złego tutaj nie można powiedzieć. Tak samo przy sztucznym oświetleniu kolory i szczegółowość są poprawne. Wspomnieć jeszcze muszę o autofocusie, który w obu sytuacjach radził sobie bardzo dobrze i nie miałem z nim żadnego problemu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG G7 ThinQ

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG G7 ThinQ

6. Przednia kamerka

Jeżeli chodzi o przednią kamerkę to mam odrobinę mieszane uczucia, sądziłem, że będzie naprawdę rewelacyjnie, a jest bardzo dobrze, jak i nawet dobrze. W średnich warunkach oświetleniowych szczegółowość jest nawet poprawna, na odrobinę szumów możemy się napotkać oraz kolory mają zimną barwę. Oczywiście barwa może być na skutek złego balansu bieli, który właśnie w średnich warunkach oświetleniowych jest źle dobierany, jednak w lepszych warunkach oświetleniowych jest znacznie lepiej i to też się liczy. Mam nadzieję, że w LG G8 ThinQ będzie jeszcze lepiej niż w tytułowych urządzeniu.

Przednia kamerka - LG G7 ThinQ

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefon do najgorszych nie należą, chociaż trzeba mieć na uwadze, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeżeli chcemy odrobinę ciemniejsze zdjęcia, ale za to mieć je z dobrą szczegółowością i jakością, to polecam tryb automatyczny. Jeżeli zaś chcemy mieć jaśniejsze zdjęcia, to polecam tryb ręczny, w którym to możemy dużo zdziałać jak na urządzenie z logiem LG. Polecam jednak pamiętać, że w tym urządzeniu tryb automatyczny aż taki zły nie jest, więc dla osób, które nieogarnianą trybu ręcznego, to ten telefon jest dla nich prawie idealny.

Zdjęcia nocne - LG G7 ThinQ

Zdjęcia nocne - LG G7 ThinQ

8. Przykładowe wideo

LG G7 ThinQ ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, jednak przy tej rozdzielczości nie posiadamy elektronicznej stabilizacji obrazu, a sam OIS nie za bardzo sobie radzi i obraz niestety nam pływa. Na całe szczęście w rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia EIS i pomaga to ustabilizować obraz, przez co lepiej się na niego patrzy. Co do samego nagrania to powiedzieć muszę, że nie jest źle i sama szczegółowość jest poprawna. Nawet kolory są dobre, chociaż widać, że przy wyłączonym i włączonym EIS barwa się odrobinę zmieniają. Co również warto pokreślić, to to, że w tym modelu LG zabrakło opcji przechodzenia pomiędzy zwykłym aparatem a aparatem szerokokątnym, tak jak to było np. w LG G6.

Podsumowując

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ do najdroższych flagowych urządzeń nie należy, co najważniejsze, to można to urządzenie spotkać w super promocjach. Co również jest ważne, to że w trybie automatycznym w tym urządzeniu można nawet wiele rzeczy zdziałać, więc osoby, które nie potrafią obsługiwać się trybem ręcznym, to mogą zastanowić się nad wyborem tego urządzenia. Chociaż w trybie ręcznym również można zdziałać sporo, a nawet i więcej, więc osoby, które szukają w miarę taniego urządzenia z dobrymi aparatami, to mogą wziąć G7 ThinQ pod uwagę. Ja polecam to urządzenie, ponieważ byłem z niego zadowolony mimo niektórych wad, ale co najważniejsze, to w dużym stopniu one nie przeszkadzały i można się niektórych wad pozbyć w edytorach zdjęć.

Zdjęcia wykonane LG G7 ThinQ -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?