Fototest – Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9

Nie aż tak dawno miałem możliwość testować aparatów w Samsungu Galaxy Note 9. W dalszym ciągu pamiętam test aparatów w Galaxy Note 8 i jak ten telefon był ze mną w Warszawie — narzekać na niego nie mogłem. Jednak czy w nowszej wersji serii Note od Samsunga byłem również zadowolony? Zaraz będziecie mogli się przekonać, ale chciałbym Wam jeszcze powiedzieć, że niestety podczas testów aparatów w tytułowym urządzeniu pogoda nie dopisała i nie udało się sprawdzić możliwości aparatów podczas słonecznego oświetlenia, a konkretnie słonecznej pogody.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy Note 9

Samsung wyposażył ten telefon w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 12 Mpx z mechaniczną przesłoną f/1.5 i f/2.4. Drugi aparat z teleobiektywem również posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.4.

Przednia kamerka posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/1.7.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej wychodzą bardzo dobrze, są odpowiednio jasne, a jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie. Nawet kolory są poprawnie odzwierciedlone i ładne nasycone mimo uruchomionej optymalizacji scen. Chociaż co do tej optymalizacji scen, to powiedzieć muszę, że nie zawsze się ona uruchamiała, a nawet jak się uruchamiała, to aż takich dużych szkód jak sztuczna inteligencja nie robiła. Co również jest ważne, to posiadamy automatyczne HDR, dzięki czemu zdjęcia są trochę jaśniejsze, a cienie nie są takie duże.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Note 9

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Note 9

3. Słoneczna pogoda

Podczas testów niestety nie udało mnie się sprawdzić aparatów w telefonie Note 9 podczas słonecznej pogody, jednak jeżeli nadarzy się okazja mieć jeszcze raz to urządzenie, to na pewno postaram się zaktualizować recenzję!

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro wykonane tym urządzeniem, to powiedzieć muszę, że są one super! Chociaż powiedzieć muszę, że czasami miałem problem z wyostrzeniem, szczególnie jeżeli robiłem zdjęcia aparatem z teleobiektywem. Mam nadzieję, że tylko to było w moim modelu testowym i reszta osób nie miała/ma z tym problemu, jednak opisuje to, co widzę podczas moich testów. W sprawie szczegółowości i jakości zdjęć to powiedzieć muszę, że jest naprawdę w porządku i o to nie trzeba się bać, tak samo o kolory, które są ładnie nasycone i przede wszystkim naturalne. Nawet automatyczny HDR daje sobie radę i Samsungowi należą się ogromne brawa.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Note 9

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Note 9

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu są dobre, a nawet można powiedzieć, że bardzo dobre. Co najważniejsze, to krawędzie nie są aż tak poszarpane, a sama szczegółowość i jakość jest na bardzo dobrym poziomie. Nawet kolory w naturalnym i sztucznym oświetleniu są poprawne i co jest dosyć ważne, to nie są one sztucznie podbite przez oprogramowanie, jak to czasami się zdarza w innych urządzeniach.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Note 9

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Note 9

6. Przednia kamerka

W sprawie przedniej kamerki to powiedzieć muszę, że jestem bardzo zadowolony z jakości zdjęć w średnich warunkach oświetleniowych i szczerze nie spodziewałem się tego. Więc przedni aparat w telefonie Note 9 jest stworzony do osób kochających robić zdjęcia typu selfie i na pewno z samej jakości, jak i szczegółowości będą bardzo zadowoleni. Nawet balans bieli działa bardzo sprawnie i producent może dostać za to ogromne oklaski. Jak widać w średnich warunkach oświetleniowych, jest naprawdę bardzo dobrze, więc chyba już możecie się spodziewać, co można zrobić przednią kamerką w słoneczny dzień.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Note 9

7. Zdjęcia nocne

Jak słyszymy już słowo Samsung, to w głowie mamy fajne urządzenia z aparatami, które radzą sobie całkiem nieźle w nocy. Jak radzą sobie aparaty w Samsungu Galaxy Note 9 w takich warunkach oświetleniowych? Przyznać muszę, że nie jest źle, a nawet mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze jak na tryb automatyczny i mgłę, która wtedy w nocy była przed moim oknem. W trybie profesjonalnym zdjęcia mogą być o wiele jaśniejsze niż w trybie automatycznym. Oczywiście wszystko zależy jaką przesłonę będziecie mieć otwartą w trybie profesjonalnym, bo w trybie automatycznym system automatycznie nam wszystko ustawia. Od razu można powiedzieć, że tytułowym urządzeniem da się zrobić bardzo ładne zdjęcia w nocy i to jest ogromna zaleta tego Samsunga.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Note 9

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Note 9

8. Przykładowe wideo

Samsung Galaxy Note 9 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K i co najważniejsze, to w tej rozdzielczości mamy możliwość włączenia elektronicznej stabilizacji obrazu oraz producent wyposażył aparaty w tym urządzeniu w optyczną stabilizację obrazu i to jest bardzo dobra wiadomość. Co do samego nagrania to powiedzieć muszę, że jakość jest bardzo dobra, autofocus radzi sobie świetnie i w żaden sposób nie trzeba mu w tym pomagać. Co do samego OIS to powiedzieć muszę, że niestety przy wyłączonym EIS zbytnio sobie nie radzi i obraz pływa. Powiedzieć jeszcze muszę o opcji, o której czasami wiele producent zapomina, czyli o możliwości zmiany aparatu podczas nagrywania. Na całe Samsung nas nie zostawił bez tej opcji i to jest ważna informacja.

Podsumowując

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 do najtańszych urządzeń nie należy. Jednak czy warto interesować się tym urządzeniem pod względem aparatów? Według mnie tak, bo aparaty w tym urządzeniu są naprawdę bardzo dobre, a już przy trybie profesjonalnym można wiele ciekawych efektów osiągnąć. Co prawda w trybie automatycznym również można wiele zrobić i tego się ukryć nie da, jednak jak zawsze jest możliwość korzystania z trybu profesjonalnego, to polecam z niego korzystać. Dodatkowo wspomnieć muszę o rysiku w tym telefonie, ponieważ dopiero od tego modelu mamy możliwość wykorzystywania rysika jako pilot do zdalnego wyzwalania aparatu i powiedzieć Wam muszę, że skorzystałem z tej opcji nawet wiele razy, więc na pewno może się to Wam spodobać. Ja polecam to urządzenie i na pewno użytkownicy samego Note’a 9 mogą potwierdzić, że są z niego zadowoleni.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy Note 9 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?