Recenzja – DT NO.I S10

OT NOI S10

Jakiś czas temu dostałem od sklepu GearBest na testy inteligentny zegarek DT NO.I S10, który może i nie jest taki znany jak inne, ale czy to oznacza, że nie warto zainteresować się nim? Według mnie można, a nawet wręcz powinno, bo to nie jest aż tak drogi inteligentny zegarek, a posiada wiele funkcji z podobnych urządzeń za dużo większą cenę. Dodatkowo dzięki aplikacji do tego urządzenia mamy możliwość zdalnego wyzwalania aparatu (mała funkcja, a cieszy). Wiele urządzeń z oprogramowaniem Wear OS nie posiada takowej funkcji, więc wnioski już same się nasuwają.

Na całe szczęście nie był to mój pierwszy inteligentny zegarek, więc już trochę więcej mogę się wypowiedzieć, co w tytułowym urządzeniu mnie się podobało, a co uważam za ogromną wadę i producent powinien je poprawić w kolejnych swoich urządzeniach.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Główne cechy DT NO.I S10:

  • 1,3-calowy wyświetlacz TFT
  • pulsometr
  • monitor spalania kalorii
  • wibracje
  • zdalne sterowanie aparatem
  • IP68
  • bateria 350mAh

Zacznę od końca, czyli od omówienia dość małej baterii, która w tym zegarku u mnie w niektórych sytuacjach starczała na dwa, a czasami nawet na trzy dni. Przy ilości powiadomień, które dostaje z różnych portali społecznościowych i maili, uważam że wynik na baterii w moim przypadku jest bardzo dobry. Przy niektórych zegarkach miałem podobny wynik, czyli dwóch dni, ale to już było ich maksimum. Tutaj przy małym ekranie i małej rozdzielczości można wyciągnąć naprawdę w porządku wyniki. Co do samego ekranu to niestety rozdzielczość i ekran jest trochę mały, jednak widać na nim wszystko i to jest bardzo ważne.

OT NOI S10

2. Moje wrażenia

W moim odczuciu DT NO.I S10 jest bardzo fajnym zegarkiem. Mnie osobiście nawet się spodobał ten zegarek, mimo iż na co dzień nie chodzę w zegarkach, bo po prostu mi one przeszkadzają (nawet zwykłe zegarki). Co mnie zaskoczyło w tym zegarku, to że mamy remote camera, czyli zdalne sterowanie aparatem. Niby wszystko ok, ale jednak aby to włączyć trzeba przejść do aplikacji zegarka i to bezpośrednio z aplikacji zegarka na telefonie uruchamia nam się interfejs aparatu. W tym interfejsie prawie nic nie mamy, sam przycisk spustu migawki i zmianę z tylnej na przedni aparat. Również jest ważne do zapamiętania, że zdjęcia wykonywane są wtedy w formacie 16:9 w niższej rozdzielczości i zapewne przez to wiele osób nie będzie korzystać z tej opcji. Przyznam się, że tylko kilka razy z niej skorzystałem, aby ją sprawdzić i tyle.

Zdalne sterowanie aparatem uważam za miły dodatek, ale fajnie by było, gdybyśmy mogli używać go wtedy z naszą wbudowaną aplikacją aparatu. Jednak to nie jest wszystko, co znajdziemy w tym zegarku, bo przecież mamy tutaj jeszcze pulsometr, który w miarę poprawnie mierzył tętno. Mało który zegarek w tej cenie posiada taką opcję, a nawet funkcję, więc trzeba pochwalić za to producenta.

OT NOI S10

Podsumowując

DT NO.I S10 to nie za drogi inteligentny zegarek, który ma predyspozycje, aby konkurować z innymi podobnymi zegarkami. Mnie najbardziej w tym zegarku zaskoczyła bateria i prawie idealny pulsometr, jednak czy poleciłbym ten zegarek innym? Ciężko tak na szybko stwierdzić, ponieważ ma ten zegarek kilka plusów, jak i minusów. O plusach już wspomniałem, o minusach również, ale ich tak nie wyakcentowałem. Do minusów zaliczyć można na pewno ekran oraz samą aplikację do zegarka, która niestety aż tak dobrze nie działa. Mimo to i tak dla osób mało wymagających mogę polecić ten zegarek i powinni być z niego zadowoleni.

Zegarek możecie kupić tutaj -> DT NO.I S10

OT NOI S10

Co sądzisz o tym zegraku?