Fototest – Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy A7

Ostatnio miałem przyjemność testowania dla Was aparatów w telefonie Samsung Galaxy A7. Niestety nie udało mnie się przetestować Galaxy A9 i szczerzę mogę Wam powiedzieć, że nie będzie się starał o testy tego urządzenia, ponieważ producent i tak go nie ma, a sprzedaż i zainteresowanie tym modelem ucichła, więc stwierdziłem, że nie przetestuje tego urządzenia — jest wiele innych ciekawych propozycji od Samsunga. Nie zmieniając tematu, chciałbym Wam przedstawić możliwości fotograficzne potrójnego aparatu w Galaxy A7.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy A7

Samsung wyposażył ten telefon w cztery aparaty. Trzy aparaty znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 24 Mpx z przesłoną f/1.7. Aparat szerokokątny posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/2.4. Trzeci aparat do rozpoznawania głębi ostrości posiada matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka posiada aparat z matrycą 24 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze. Jakość i przede wszystkim szczegółowość stoi na bardzo wysokim poziomie i za to już można pochwalić Samsunga. Tak samo kolory prezentowane przed ten telefon są dobre i poprawnie nasycone. Ważne, że w tym urządzeniu posiadamy automatyczne HDR, dzięki czemu zdjęcia są odrobinę jaśniejsza, a rozpiętość tonalna jest o wiele lepsza. Dodatkowo w tym urządzeniu posiadamy sztuczną inteligencję, która na całe szczęście nie psuje tak zdjęć, tylko odrobinę więcej nasyca niektóre kolory.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy A7

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy A7

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Kolory również są dobrze odwzorowane i nasycone, a dzięki sztucznej inteligencji (optymalizator scen) zdjęcia mają jeszcze większe nasycenie. Powiedzieć muszę, co mnie zaskoczyło w tym telefonie, to super dynamika zdjęć, już dawno tego nie widziałem podczas testów niektórych urządzeń. Oczywiście, jeżeli chodzi o cienie, to dzięki automatycznemu HDR nie są one takie duże i mocne.

 Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy A7

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy A7

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro to powiedzieć muszę, że zdjęcia tego typu wykonane głównym aparatem wychodzą świetnie! Jakość i szczegółowość wygląda bardzo dobrze, a kolory są naprawdę poprawnie odwzorowane, a dzięki optymalizatorowi scen nasycenie jest równie dobre co odwzorowanie. Co najważniejsze to głębia ostrości w głównym aparacie sprawdza się bardzo dobrze, a tryb Live focus od Samsunga w tym urządzeniu sprawdza się tak jak powinien. Szkoda, że w aparacie szerokokątnym nie mamy autofocusu, ale nie można mieć wszystkiego. Na sam autofocus przy takich warunkach nie można narzekać, ale zdarzają się wyjątki, tak samo, jak w działaniu aplikacji aparatu.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy A7

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy A7

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia wykonane w pomieszczeniu w obu warunkach oświetleniowych, to przyznać muszę, że nie są one najgorsze, jeżeli popatrzymy pod względem jakości i szczegółowości samych zdjęć. Chociaż tutaj mogłem zobaczyć niedociągnięcia aparatu i samej aplikacji w Galaxy A7. Co jest najważniejsze, to na całe szczęście krawędzie nie są ani poszarpane, ani rozmazane. Co przykuło moją uwagę, to że w sztucznym oświetleniu autofocus sobie zbytnio nie radzi, przez co wyrzucało błędy aplikacji i przez jakiś czas nie dało się robić zdjęć — mam nadzieję, że to było tylko u mnie taki problem lub producent naprawi to w najbliższej aktualizacji (o ile jakaś będzie).

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy A7

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy A7

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu jest dobra, a nawet można powiedzieć, że bardzo dobra patrząc na to, jakie zdjęcia można zrobić w średnich warunkach oświetleniowych. Nie jest źle i to się liczy. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych jest odrobinę lepiej, ale wiedzieć trzeba, że jakość i szczegółowość zdjęć w średnich warunkach jest bardzo dobra. Wspomnieć jeszcze muszę, że balans bieli działa tak jak powinien i można za to pochwalić Samsunga.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy A7

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym telefonem są w porządku, ale nie są na tyle super, aby mogły konkurować z innymi zdjęciami wykonanymi innymi telefonami. Co jest ważne do zapamiętania, to że w trybie automatycznym zrobimy o wiele jaśniejsze zdjęcie niż w trybie profesjonalnym. Szkoda, że Samsung nie pokusił się o dodanie w tym urządzeniu trybu nocnego — usprawniłoby to wykonywanie zdjęć w nocy. W trybie profesjonalnym mamy możliwość zmiany tylko parametru ISO i szkoda, że producent nie dał nam przynajmniej czasu naświetlania. Dlatego polecam tym telefonem robić zdjęcia w większości trybem automatycznym.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy A7

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy A7

8. Przykładowe wideo

Samsung Galaxy A7 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Na całe szczęście w tej rozdzielczości możemy włączyć elektroniczną stabilizację obrazu. Co do samego nagrania to powiedzieć muszę, że jakość i szczegółowość nie jest najgorsza. Kolory tak samo są dobre, chociaż można momentami zauważyć, że czarny jest odrobinę mocniejszy. Przynajmniej autofocus działa w porządku. Polecam tym urządzeniem nagrywać z włączoną stabilizacją, chociaż nie daje ona dużo, to warto mieć ją włączoną.

Podsumowując

Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy A7 nie jest już drogim urządzeniem, teraz można ten telefon spotkać w naprawdę ciekawych cenach i okazjach, ale czy warto się nad nim zastanawiać? Szczerze mam mieszane uczucia do tego telefonu, ponieważ momentami mnie mocno zaskakiwał, a momentami (autofocus, działanie aplikacji) mocno zasmucał. Na całe szczęście w większości sytuacji było bardzo dobrze i oby tylko Samsung poprawił samo działanie aplikacji, bo to ciekawy telefon, którym naprawdę da się zrobić ładne zdjęcie w trybie automatycznym. No tylko w trybie automatycznym, bo nie mamy rozwiniętego trybu profesjonalnego. Dlatego ja mogę polecić ten telefon osobom, które stawiają na tryb automatyczny i zależy im na dobrych zdjęciach.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy A7 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?