Fototest – HTC Desire 20 Pro

HTC Desire 20 Pro

Ostatnio na testy dotarł do mnie jeden z najnowszy urządzeń HTC. Szkoda, że w Polsce nie ma najnowszego modelu z serii U, ale przynajmniej dotarła do nas seria Desire. Najnowszy HTC Desire 20 Pro zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, szczególnie po tym, że Desire 19+ odrobinę mnie zawiódł. Jak poradziły sobie u mnie aparaty w najnowszym HTC? Przekonacie się tego poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

HTC Desire 20 Pro

HTC wyposażyło ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.4 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
 • Przód:
  • 25 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest naprawdę w porządku. Co ważne to mamy tutaj automatyczny HDR. Nie zauważyłem żadnych opcji AI lub żeby producent o tym mówił, więc chyba nie ma w tym modelu sztucznej inteligencji — z jednej strony jest to dobre, bo przynajmniej nie mamy mocno podbitych kolorów i zdjęcia nie wyglądają sztucznie. Kolory przynajmniej są naturalne i poprawne — czego chcieć więcej. Dodać jeszcze muszę, że momentami zdjęcia mają bardzo ładną dynamikę i czasami ciężko znaleźć takie zjawisko w urządzeniach ze średniej półki cenowej.

Pochmurna pogoda - HTC Desire 20 Pro

Pochmurna pogoda - HTC Desire 20 Pro

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą równie dobrze co przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Kolory są poprawne, a automatyczny HDR w wielu przypadkach daje sobie radę, jednak nie zawsze się on uruchamia i momentami lepiej jest samemu go wymusić, aby wykonać zdjęcie bez dużej ilości cieni i rozpiętość tonalna była taka, jaka powinna być. Przynajmniej można tym telefonem wykonać naprawdę ładne zdjęcia krajobrazowe.

Słoneczna pogoda - HTC Desire 20 Pro

Słoneczna pogoda - HTC Desire 20 Pro

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to zdjęcia tego typu wychodzą bardzo ładnie z głównego aparatu. Oczywiście mamy tutaj dedykowany aparat makro, ale jest on dosyć słaby. Chociaż przyznać i tak muszę, że przy bardzo dobrych warunkach oświetleniowych wykonamy ładne zdjęcia, nawet tym aparatem z matrycą 2 Mpx. Głównym aparatem głębia ostrości wygląda ładnie, a momentami nawet bardzo ładnie i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy jeszcze w tym telefonie tryb portretowy i muszę przyznać, że sprawdza się on dosyć dobrze jak na takie budżetowe urządzenie.

Zdjęcia makro - HTC Desire 20 Pro

Zdjęcia makro - HTC Desire 20 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć w obu warunkach oświetleniowych jest naprawdę dobra. Przy naturalnym oświetleniu jest w porządku. Nie ma co narzekać na autofocus, na jakość zdjęć i kolory. Co jest najważniejsze, to krawędzie na zdjęciach nie są tak poszarpane i rozmazane, jak bywa to w innych urządzeniach w podobnej cenie. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wychodzą poprawnie, jasność nawet jest odpowiednia. Na autofocus nie ma co narzekać, nawet na balans bieli. Kolory i jakość jest w porządku. Widać dużą poprawę względem poprzedniej wersji HTC Desire.

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC Desire 20 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC Desire 20 Pro

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu bardzo mnie zaskoczyła, ponieważ w średnich warunkach oświetleniowych jest naprawdę w porządku i nie można narzekać. Przy lepszych warunkach oświetleniowych jest oczywiście tylko odrobinę lepiej, bo i tak przedni aparat daje sobie radę — tu mnie HTC zaskoczyło! Od razu też powiem, że aparat ma ustawioną ostrość na odrobinę dalszy plan, więc żeby być w całości ostrym na zdjęciu, trzeba ten telefon od siebie oddalić. Przynajmniej osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - HTC Desire 20 Pro

7. Zdjęcia nocne

HTC jakoś nie walczyło nigdy o podium w najlepszych zdjęciach nocnych. Co ważne, to w tym modelu nie znajdziemy trybu profesjonalnego, więc wszystkiego zdjęcia wykonujemy tylko w trybie automatycznym. Przyznać i tak muszę, że jak na sam tryb automatyczny, to i tak nie ma źle. Zdjęcia są na tyle jasne, że zauważymy na nich wszystko i nie jest to jedna czarna plama — automatyczny HDR dużo w tym momencie pomaga.

Zdjęcia nocne - HTC Desire 20 Pro

8. Próbka nagrania

HTC Desire 20 Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety w żadnej rozdzielczości nie mamy możliwości uruchomienia stabilizacji, bo najzwyczajniej jej nie ma (a szkoda). Co do samych filmów, to muszę powiedzieć, że nie wyglądają one źle, tak samo autofocus bardzo dobrze sobie radzi. Gdyby tylko była w tym urządzeniu stabilizacja, to filmy wyglądałyby o wiele lepiej i można byłoby nim nagrywać naprawdę super filmy.

Podsumowując

HTC Desire 20 Pro

HTC Desire 20 Pro nie jest drogim telefonem i co ważne, bardzo mnie zaskoczył ten model na plus. O wiele lepiej korzystało mnie się z niego niż z jego poprzednika. Tak samo aparaty ma o wiele lepsze i można tym telefonem wykonać naprawdę ładne zdjęcia — polecam zobaczyć galerię zdjęć wykonaną tym HTC. Mogę każdemu polecić ten telefon, chociaż nie można nim nagrać super filmów, to i tak zdjęciami się ten model broni.

Zdjęcia wykonane HTC Desire 20 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?