Fototest – HTC Desire 19+

HTC Desire 19+

Jakiś czas temu trafił w moje ręce na testy HTC Desire 19+. Szczerzę mogę Wam powiedzieć, że bardzo czekałem na ten model, a to tylko dlatego, że w roku 2019 HTC nie wypuściło żadnego flagowego urządzenia, a szkoda. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem HTC U12+ i jest to moje zapasowe urządzenie do zdjęć. No jednak aparaty w U12+ rządzą! Jak jednak jest w średniaku od tego producenta? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Film jest w trakcie przygotowania.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

HTC Desire 19+

HTC to urządzenie wyposażyło w cztery aparaty. Trzy z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 13 Mpx z przesłonę f/1.85. Drugi aparat to aparat szerokokątny i posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/2.4. Trzeci aparat jest do głębi ostrości i posiada matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to aparat 16 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wykonywane są bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć z głównego aparatu jest bardzo dobra i nie można na to narzekać — cały czas trzeba mieć w głowie to, ile to urządzenie kosztuje. Mamy tutaj na całe szczęście automatyczne HDR (nie jest to niestety HDR jak w serii U, ale nadal dobrze sobie radzi przy większości zdjęć). Na same kolory również nie można narzekać, chociaż czasami biel nie jest aż tak dobrze odwzorowana i trzeba na to uważać przy wykonywaniu zdjęć — wtedy trzeba próbować i się nie poddawać lub wykonać od razu zdjęcie w trybie profesjonalnym.

Pochmurna pogoda - HTC Desire 19+

Pochmurna pogoda - HTC Desire 19+

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie zdjęcia wychodzą równie dobrze, co w odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. HDR również całkiem nieźle sobie radzi i nie można na to aż tak narzekać. W niektórych sytuacjach może nie być aż tak dobrze, ale nie ma tragedii i to jest najważniejsze. Najważniejsze, że biel w ostrym słońcu nie jest przepalona (chociaż czasami przepalenia występują). Nawet muszę powiedzieć, że momentami dynamika zdjęć jest super i zdjęcia wtedy mogą się bardzo podobać.

Słoneczna pogoda - HTC Desire 19+

Słoneczna pogoda - HTC Desire 19+

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to przyznać muszę, że tym HTC takie zdjęcia się urządza. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Na autofocus nie można aż tak narzekać przy tym modelu, gorzej sobie radzi, jeżeli mamy mniej światła w naszym kadrze. Oczywiście w aparacie szerokokątnym nie mamy autofocusu, więc nim nie zrobimy zdjęć. Dodam jeszcze, że głębia ostrości jest dosyć ładna w tym urządzeniu. Mamy tutaj jeszcze tryb portretowy, który nawet w miarę sobie radzi — chociaż na podglądzie w aplikacji może być na odwrót. Powiedzieć jeszcze muszę, że momentami tło na tego typu zdjęciach może być przepalone, ale na szczęście przy zabawie aplikacją aparatu można się tego pozbyć.

Zdjęcia makro - HTC Desire 19+

Zdjęcia makro - HTC Desire 19+

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu są dosyć dobre. W naturalnym oświetleniu HTC Desire 19+ radzi sobie bardzo dobrze. Autofocus działa tak, jak powinien, krawędzie nie są poszarpane, a kolory są poprawnie odwzorowane. Gorzej jest w sztucznym oświetleniu, ponieważ autofocus wtedy nie radzi sobie najlepiej i trzeba się trochę nim namęczyć, aby zrobić w takich warunkach oświetleniowych ładne zdjęcie. Od razu muszę powiedzieć, że w odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych tym telefonem nie zrobimy dobrych zdjęć (zazwyczaj) i trzeba się wtedy pomęczyć z wykonywaniem zdjęć.

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC Desire 19+

Zdjęcia w pomieszczeniu - HTC Desire 19+

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu ku mojemu zdziwieniu jest bardzo dobra. Szczerze wątpiłem w to, a tu proszę, w średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia są dobre, a nawet bardzo dobre. Szczegółowość jest odpowiednia i co najważniejsze, to balans bieli działa tak jak powinien — brawo HTC! Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone z przedniego aparatu. W dobrych warunkach oświetleniowych zdjęcia są jeszcze bardziej szczegółowe, więc naprawdę można tym telefonem zrobić sobie ładne zdjęcie typu selfie.

Przednia kamerka - HTC Desire 19+

7. Zdjęcia nocne

W telefonach HTC nie było nigdy trybu nocnego, jednak producent zawsze nas rozpieszcza i daje nam tryb profesjonalny (czasami lepszy, czasami gorszy). W tym modelu jest na tyle dobry, że możemy wykonać o wiele jaśniejsze zdjęcie, niż w trybie automatycznym wraz z włączonym automatycznym HDR. Oczywiście dla osób, które nie potrafią obsługiwać trybu profesjonalnego, to tryb automatyczny w zupełności wystarczy, ale trzeba mieć tego świadomość, że czasami zdjęcia mogą być aż za bardzo ciemne.

Zdjęcia nocne - HTC Desire 19+

Zdjęcia nocne - HTC Desire 19+

8. Próbka nagrania

HTC Desire 19+ ma możliwości nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety nie mamy tutaj żadnej stabilizacji, a szkoda, przynajmniej mogłaby być elektroniczna stabilizacja, aby te filmy choć trochę wyglądały lepiej. Co do samych filmów, to powiedzieć muszę, że tragiczne one nie są. Oczywiście brakuje tutaj stabilizacji i kolory są momentami zbyt mocne jak dla mnie i może to przeszkadzać. Jednakże przy krótkich filmach z jakichś wyjazdów w zupełności to wystarczy (oczywiście, jeżeli będziemy mieć odpowiednie ilość światła w kadrze).

Podsumowując

HTC Desire 19+

HTC Desire 19+ nie jest drogim urządzeniem. Dlatego też trzeba zwrócić na to uwagę, że nie wiadomo jak wysokich lotów będą zdjęcia, czy filmy z tego telefonu. Jednak czy opłaca się kupować to urządzenie? Szczerze mogę powiedzieć, że tak. Nie jest źle i dla osób, które nie zwracają uwagi aż tak na zdjęcia lub nie mają większego budżetu na nowy telefon, to ten HTC w zupełności wystarczy.

Zdjęcia wykonane HTC Desire 19+ -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?