Fototest – Motorola One Zoom

Motorola One Zoom

Jakiś czas temu miałem przyjemność testować dla Was możliwości fotograficzne najnowszej Motoroli One Zoom. Jest to skierowana Motorola typowo pod zdjęcia i ma najwięcej aparatów, jednak jak się to wszystko sprawdza? Ludzie, którzy mnie obserwują na Twitterze, wiedzą doskonale jak już oceniłem ten model, zaraz będziecie mogli się przekonać, co myślę o aparatach w tym One Zoomie. Dodam jeszcze, że w okresie testów tej Motoroli miałem możliwość wyjechania na wycieczkę, więc w galerii podlinkowanej na końcu recenzji znajdziecie dużo zdjęć z tego modelu.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia pięciu zalet i wad aparatów w tym urządzeniu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola One Zoom

Motorola to urządzenie wyposażyła w pięć aparatów. Cztery z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 48 Mpx z przesłoną f/1.7. Drugi aparat szerokokątny posiada matrycę 16 Mpx. Trzeci aparat z teleobiektywem posiada matrycę 8 Mpx. Czwarty ostatni aparat, to aparat do wykrywania głębi ostrości i posiada matrycę 5 Mpx.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 25 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wykonane tą Motorolą są na dosyć wysokim poziomie. Jakoś i szczegółowość zdjęć jest bardzo dobra i trudno coś złego na temat głównego aparatu w tym telefonie. Mamy też tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. HDR spisuje się w tej Motoroli bardzo dobrze i przez to cienie nie są duże i mocne. Sztuczna inteligencja od Motoroli również spisuje się bardzo dobrze i muszę przyznać, że działa o wiele lepiej niż w urządzeniach od innych producentów. Co do kolorów to powiedzieć muszę, że nie ma źle, nawet w innych aparatach, chociaż różni się kolorystyka między głównym aparatem, teleobiektywem, a aparatem szerokokątnym.

Pochmurna pogoda - Motorola One Zoom

Pochmurna pogoda - Motorola One Zoom

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę zdjęcia wychodzą równie dobrze co w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość tych zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Do kolorów również nie mogę się przyczepić, ponieważ jest bardzo dobrze, są one ładne nasycone i nie jest to przesadzone przez sztuczną inteligencję. HDR przy takim oświetleniu radzi sobie też całkiem nieźle i cienie przez to nie są zbyt duże. Przy tego typu oświetleniu zdjęcia mogą wyjść naprawdę super! Dodam jeszcze, że jest to jedna z niewielu Motoroli, która ma tak ładną dynamikę zdjęć — serio!

Słoneczna pogoda - Motorola One Zoom

Słoneczna pogoda - Motorola One Zoom

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro wykonane tą Motorolą, to od razu muszę przyznać, że tego typu zdjęcia mogą się podobać. Jakość i szczegółowość z głównego aparatu i teleobiektywu są bardzo ładne. Od razu muszę powiedzieć, że szerokokątnym aparatem nie wykonamy tego typu zdjęć, ponieważ nie mamy w tym aparacie autofocusu. Głównym aparatem i teleobiektywem spokojnie wykonamy tego typu zdjęcia. Głębia ostrości przy głównym aparacie i teleobiektywie jest bardzo ładna i plastyczna, przynajmniej dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj tryb portretowy, który w tym modelu mnie mocno zaskoczył. Ten tryb działa naprawdę dobrze i tym One Zoom możemy zrobić już naprawdę ładne portrety.

Zdjęcia makro - Motorola One Zoom

Zdjęcia makro - Motorola One Zoom

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie ma źle w obu warunkach oświetleniowych. Najważniejsze i tak jest, że krawędzie nie są poszarpane i rozmazane. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia są dobre, autofocus działa poprawnie, a balans bieli, się nie myli — jest to bardzo dobrze zrobione w głównym aparacie. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, autofocus działa sprawnie, balans bieli, nie szaleje — no czego tu więcej chcieć. Widać, że Motorola się przyłożyła do tego urządzenia, a co najważniejsze, to w dalszym ciągu usprawnia jego funkcje poprzez aktualizowanie aplikacji aparatu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola One Zoom

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola One Zoom

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu sprawdza się bardzo dobrze, nawet w tych średnich warunkach oświetleniowych. Przy bardzo dobrym oświetleniu zdjęcia mogą się podobać i to bardzo. Zdjęcia z tej przedniej kamerki mają bardzo dobrą jakość i szczegółowość, kolory również są poprawne, ponieważ balans bieli działa tak jak powinien. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone z tej przedniej kamerki.

Przednia kamerka - Motorola One Zoom

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tą Motorolą nie są najgorsze. Oczywiście w trybie automatycznym zdjęcia nie są takie jak przy innych flagowcach (znacznie droższych), ale na szczęście Motorola nie zostawia nas na lodzie i daje nam tryb manualny i tryb nocny — oba te tryby w tym modelu sprawdzają się bardzo dobrze i muszę od razu przyznać, że jeżeli nie potrafisz ogarnąć trybu manualnego, to tryb nocny w zupełności się sprawdzi. Zdjęcia w tym trybie nocnym są o wiele lepsze niż z trybu automatycznego, dlatego polecam korzystać z trybu nocnego, bo w tym urządzeniu sprawdza się on bardzo dobrze.

Zdjęcia nocne - Motorola One Zoom

Zdjęcia nocne - Motorola One Zoom

8. Próbka nagrania

Motorola One Zoom ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Na całe szczęście w najwyższej rozdzielczości mamy stabilizację elektroniczną, która może wspomóc stabilizacje optyczną stabilizację w głównym aparacie i teleobiektywie. Co do samego nagrania to muszę powiedzieć, że nie jest źle, ale lepiej nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD wraz z elektroniczną stabilizacją obrazu — filmy wtedy wyglądają o wiele lepiej i mamy dostęp do wszystkich aparatów, w rozdzielczości 4K możemy nagrywać tylko w głównym aparacie.

Podsumowując

Motorola One Zoom

Motorola One Zoom nie kosztuje zbyt wiele, patrząc na możliwości tego telefonu. Jednak czy warto zastanawiać się nad tym urządzeniem? Według mnie tak. Jest to jeden z udanych modeli tego producenta pod względem zdjęć. Mnie się bardzo spodobał ten model i bardzo miło wspominam testy tego modelu. Dlatego mogę polecić ten model osobom, którym zależy na bardzo dobrej jakości zdjęć i nie chcą dużo płacić za swój nowy telefon.

Zdjęcia wykonane Motorolą One Zoom -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?