Recenzja – Acer Nitro 5

Acer Nitro 5

Cześć wszystkim, dzisiaj przychodzę do Was z recenzją laptopa przeznaczonego głównie dla graczy, chodzi konkretnie o Acera Nitro 5. Ten laptop przede wszystkim jest przeznaczony dla osób, które chcą mieć dość mobilną konstrukcję (a o tym, czy ten laptop jest mobilny, przekonacie się poniżej), a do tego bardzo wydajną. Zapraszam do recenzji.

  1. Mobilność urządzenia
  2. Rozmiar
  3. Ekran
  4. Klawiatura

1. Mobilność urządzenia

Laptop Acer Nitro 5 nie jest dużym i ciężkim laptopem – oczywiście jak dla mnie. Waży on lekko ponad 2 kg i nie jest to tak dużo, patrząc na to, co ten laptop oferuje. Nie miałem problemu z przenoszeniem tego laptopa w inne miejsca w domu. Gdy chciałem z nim wyjść z domu, to na spokojnie mogłem to zrobić. Nie zajmuje on dużo miejsca w torbie czy to plecaku. Jeśli będziemy go przenosili w torbie to nasz bark po czasie noszenia tego laptopa, może trochę odczuć jego ciężar. Jednak, jeśli będziemy go przenosić w plecaku, to raczej nie będzie nam przeszkadzała jego waga.

Producent deklaruje nam, że ten laptop powinien nam działać do 9 godzin na jednym ładowaniu. U mnie niestety takiego wyniku nie osiągnąłem. Trzymał mi on około 5-6 godzin i moim zdaniem patrząc na podzespoły, jakie on posiada to i tak jest to dobry wynik. Dodam również, że nie oszczędzałem tego laptopa i przez większość czasu chodził u mnie na najwyższych obrotach.

Jedyne, co mi przeszkadzało, gdy chciałem gdzieś wyjść z tym laptopem to rozmiar zasilacza. Jest on dość spory, ale nie ma, co się dziwić, ponieważ taki laptop potrzebuje dość dużą ilość energii.

Acer Nitro 5

2. Rozmiar

Acer Nitro 5 posiada 15,6-calowy ekran, ale o nim później. Sam w sobie laptop nie jest tak dużych rozmiarów, jak by się to mogło wydawać, patrząc na jego podzespoły. Wymiary tego laptopa to 23,90 mm x 363,4 mm x 255 mm. Jak widać, ten laptop nie jest gruby, a trzeba pamiętać, że mamy w nim kartę graficzną oraz wymaga on dość sporego chłodzenia. A co do chłodzenia to każdy wolny centymetr na obudowie tego Acera został poświęcony na otwory wentylacyjne.

Szerokość tego laptopa też nie jest duża, ale też nie jest mała, ponieważ na szczęście mamy tutaj pełno wymiarową klawiaturę wraz z klawiaturą numeryczną. O klawiaturze też wspomnę za chwilę. Jak już pisałem, jego rozmiar nie przeszkadza w przenoszeniu tego laptopa w inne miejsce.

Acer Nitro 5

3. Ekran

Tak jak pisałem wyżej, Acer Nitro 5 posiada 15,6-calowy ekran. Jakość tego ekranu jest na bardzo dobrym poziomie. Sam ekran po bokach posiada nie wielkie ramki, a nad ekranem znajduje się kamerka oraz mikrofon.

Jeśli chodzi o rozmiar ekranu, to do pracy na nim w zasadzie wystarcza i nie ma, na co narzekać, lecz jeśli chodzi o granie, to zależy, w jakie gry gramy, ponieważ grając, w co niektóre gry możemy odczuwać ścisk na ekranie. Polecam wtedy, jeśli ktoś używa tego laptopa bardziej stacjonarnie podłączyć do niego dodatkowy trochę większy monitor, ale nie jest to wymagane, jeśli ktoś nie ma takich możliwości, to bez dodatkowego monitora też mu dobrze będzie się grało na tym laptopie (kwestia przyzwyczajenia).

Acer Nitro 5

4. Klawiatura

Do klawiatury w Acer Nitro 5 nie mam żadnych zastrzeżeń. Korzystało mi się z niej bardzo przyjemnie. Grając, czy to przy pracy lub podczas przeglądania internetu nie miałem żadnych problemów z klawiaturą, która się znajduje w tym laptopie.

Miłym dodatkiem w tym laptopie jest czerwone podświetlenie klawiatury. Dzięki temu ten laptop dostaje taki bardziej agresywny wygląd. Bardzo ładnie to wygląda, a do tego w nocy widzimy całą klawiaturę.

Jak już wspominałem, klawiatura posiada NumPada i bardzo dobrze. Dodatkowo przy klawiszu NumPad mamy klawisz z Literą „N” dzięki niemu otwiera nam się aplikacja do sterowania laptopem. Fajnym dodatkiem również jest wyróżnienie klawiszy WASD oraz strzałek, ponieważ to są główne klawisze potrzebne graczowi. Dobrze też, że klawisze funkcyjne, które znajdują się na klawiszach, od F1 do F12 obsługujemy poprzez wciśnięcie klawisza Fn, a nie jak jest w laptopach nie gamingowych, to znaczy na odwrót.

Acer Nitro 5

Podsumowując

Acer Nitro 5 sprawdził się u mnie znakomicie i jeśli sam miałbym budżet na niego, to już bym go kupował. Wydaje mi się, że spełni wymagania każdego gamera, ale trzeba pamiętać, że to jednak jest laptop, a nie komputer stacjonarny za te same pieniądze i nie wszystkie najnowsze hity odpali na ultra, choć mi się nie udało żadną grą tego laptopa zadusić. Trzeba pamiętać, że tu jest też nacisk na mobilność. Jeśli ktoś jednak potrzebuje go do pracy, to na pewno się na nim nie zawiedzie, ponieważ jest to bardzo wydajny laptop.

Acer Nitro 5

A co Ty sądzisz o tym komputerze?