Fototest – Motorola Moto G Pro

Motorola Moto G Pro

Ostatnio na testy dotarła do mnie Motorola Moto G Pro, czyli pierwsza Motorola z rysikiem wbudowanym w obudowę. Może nie jest to rysik jak z jednego słynnego notatnika, bo jest to zwykły rysik wbudowany w obudowę. Jednak dzięki niemu można wykonać szybkie odręczne notatki. No dobrze, ale jak sprawdzają się w tym modelu aparaty? Tego przekonacie się poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Motorola Moto G Pro

Motorola wyposażyła ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 2 Mpx f/2.2 — makro
  • 16 Mpx f/2.2 — kamera akcji (szeroki kąt)
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie i nie można na to narzekać. Kolory są poprawne i to już dużo znaczy. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję od Motoroli, która nie psuje naszych zdjęć. Szkoda, że w dalszym ciągu nie można wykonywać osobno zdjęć z kamery akcji, tylko podczas nagrywania nią możemy wykonać zdjęcia. Przynajmniej zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych są jasne i nie można na nie narzekać.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G Pro

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody również wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie jak na takie urządzenie. Kolory są poprawne, jednak trochę zawiodłem się na automatycznym HDR-erze, ponieważ nie radzi sobie tak świetnie, jak w innych Motorolach. Chociaż przyznać muszę, że niekiedy daje sobie o wiele lepiej radę i nie wiem, od czego to zależy — mam nadzieję, że Motorola poprawi to jeszcze jakąś aktualizacją. Najważniejsze i tak, że tym telefonem wykonamy ładne zdjęcia krajobrazowe — szkoda, że nie szerokim kątem, ale zawsze można wykonywać zdjęcia podczas nagrywania.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G Pro

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G Pro

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane tym telefonem nie są najgorsze, oczywiście wykonywane głównym aparatem. Jak też przystało na aktualny trend, to mamy tutaj dedykowany aparat makro. Jednak jakość zdjęć (no w końcu 2 Mpx) nie jest najlepsza i nie polecam wykonywać nim zdjęć. Głębia ostrości z głównego aparatu wygląda dobrze i poprawnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Mamy też tutaj tryb portretowy, ale działa on tylko przy portretach ludzi — musi wykryć twarz.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G Pro

Zdjęcia makro - Motorola Moto G Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to powiedzieć muszę, że nie wychodzą one najgorzej. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia są poprawne, autofocus dobrze działa i nie można narzekać na kolory — przynajmniej balans bieli działa tak jak powinien. Co jest ważne, to krawędzie zdjęć są tylko lekko poszarpane i rozmazane. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia również wyglądają dobrze, jedynie są odrobinę ciemniejsze. Autofocus działa sprawnie, a kolory również są poprawne — czego chcieć więcej.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G Pro

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym modelu jest dosyć dobra. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wyglądają tak, jak powinny, więc nie można na to narzekać. Kolory są odpowiednie, a jakość też jest poprawna. Oczywiście w lepszych warunkach oświetleniowych jest odrobinę lepiej, przynajmniej można wtedy wykonać naprawdę super zdjęcie typu selfie. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Motorola Moto G Pro

7. Zdjęcia nocne

Motorola nie ma telefonów, które wykonają super zdjęcia w nocy (oczywiście chodzi o tryb automatyczny), za to trybem nocnym mogą się już w niektórych modelach pochwalić. Moto G Pro posiada ów tryb nocny, ale niestety zdjęcia z niego nie są aż tak spektakularne. Za to można wtedy też pobawić się trybem profesjonalnym — ale tylko wtedy, kiedy mamy wiedzę na temat podstaw niektórych parametrów. Nie mniej jednak można tym telefonem wykonać na tyle jasne zdjęcia w nocy, że będzie na nich wszystko widać.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G Pro

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G Pro

8. Próbka nagrania

Motorola Moto G Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Jednak tylko w rozdzielczości Full HD mamy możliwość włączenia stabilizacji. Kamera akcji ma możliwość nagrywania tylko w rozdzielczości Full HD i ma stabilizację. Co do samych filmów, to nie są one najgorsze, jednak warto nagrywać z włączoną stabilizacją, chociaż mamy wtedy drobne problemy z autofocusem i mam nadzieję, że Motorola to naprawi. Kamerą akcji możemy nagrać naprawdę fajne filmy, ale też przy włączonej stabilizacji. Szeroki kąt, a właściwie to kamera akcji ma naprawdę super opcję, że trzymamy telefon pionowo, a nagrywa się poziomo.

Podsumowując

Motorola Moto G Pro

Motorola Moto G Pro to naprawdę tanie urządzenie. Osobiście dobrze mi się z niego korzystało, nawet z tego rysika wbudowanego w obudowę. Aparatów może nie ma on za rewelacyjnych, ale za to podczas wakacji lub wyjazdów ten telefon spisze się idealnie — głównym aparatem wykonamy naprawdę w porządku zdjęcia i szczerze w tej cenie jest dosyć dobrze, chociaż zawsze mogło być lepiej. Jednak jest to poprawne urządzenie i mogę go każdemu polecić.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?