Recenzja – XPG Precog

XPG Precog

Ostatnio na testy otrzymałem trochę inne słuchawki niż zawsze. Słuchawki XPG Precog to słuchawki gamingowe, a jak zapewne wiecie, ja nie gram prawie w żadne gry — okazyjnie zdarza mi się w coś zagrać, ale to też przez pewien moment. Więc jak sprawdziłem u siebie te słuchawki? Biorąc te słuchawki na testy, zdecydowałem się, że sprawdzę je pod kontem biurowo/domowym, czyli w tzw. home office. Czy sprawdziły się u mnie te słuchawki? Przekonacie się tego poniżej.

Na wstępie mogę powiedzieć, że XPG bardzo mnie zaskoczyły. Ilość kabli, które znajdziemy w opakowaniu słuchawek, jest naprawdę mnoga. Dzięki temu podepniemy słuchawki nie tylko do komputera, ale nawet do telefonu — nie tylko przez jacka 3,5 mm, a także przez USB C.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki zostały wykonane z bardzo dobrych materiałów, znajduje się tutaj m.in.: plastik, metal, materiał. Co ważne, to przy trzymaniu tych słuchawek możemy stwierdzić, że jest to profesjonalny i premium produkt. Słuchawki też same w sobie są duże, dzięki temu okrywają nam całe uszy. Pałąk jest automatycznie regulowany i przynajmniej nie musimy się bawić z regulacją słuchawek — ogromna zaleta.

Co ważne to te słuchawki są pierwszymi na świecie słuchawkami gamingowymi klasy profesjonalnej wyposażone w podwójne, dynamiczne głośniki — mimo iż ja nie grałem na nich, to i tak słychać dużą różnicę, a zwłaszcza przy zmianie trybów dźwięków. Tryby audio, jakie znajdziemy w tych słuchawkach: tryb muzyczny, tryb wirtualny 7.1, tryb FPS.

XPG Precog

2. Moje wrażenia

XPG Precog

Jak u mnie sprawdziły się te gamingowe słuchawki? Muszę przyznać, że mimo iż używałem ich głównie do konferencji, słuchania muzyki i skupiania się na pracy, to i tak one spisały się u mnie bardzo dobrze. Podczas konferencji nikt nie narzekał na jakość dźwięku z mikrofonu, a także ja nie mogłem narzekać na jakość dźwięku wydobywanego się ze słuchawek. Od razu muszę się Wam przyznać, że najwięcej korzystałem z kabla z USB C, dzięki temu miałem kabel z pilotem, w którym mogłem sterować wszystkim w tych słuchawkach. Nawet oświetleniem słuchawek, czy ma być włączone, czy nie.

Od razu muszę też Wam powiedzieć, że kiedy zaczniecie korzystać z tych słuchawek, to na początku wejdźcie na stronę producenta i pobierzcie aktualizację dla lepszej jakości mikrofonu (chociaż i tak jest ona dosyć dobra). Na stronie producenta również macie program do tych słuchawek i polecam go pobrać, wraz z aktualizacją słuchawek.

XPG Precog

Podsumowując

Trudno mi określić, czy XPG Precog to drogie słuchawki. Nie miałem u siebie żadnych innych słuchawek gamingowych do porównania, ale wiem, że są też tańsze słuchawki, ale na pewno nie mają tyle ciekawych funkcji i akcesorium jak właśnie te. Ogólnie mogę z czystym sercem polecić Wam te słuchawki, ponieważ spisały się u mnie bardzo dobrze. Dźwięk jest czysty, wytłumienie działa dosyć dobrze i nie mogłem na to narzekać. Jeżeli macie możliwość wypróbowania tych słuchawek w najbliższym sklepie, to polecam to zrobić przed zakupem. Jednak powiedzieć mogę, że na pewno nie będziecie na nie narzekać.

XPG Precog

Co sądzisz o tych słuchawkach?