Fototest – Huawei P Smart 2019

Huawei P Smart 2019

Miałem chwilę przestoju w testowaniu urządzeń od producenta z logiem Huawei. Jednak czas wrócić do bardziej regularnych testów ich urządzeń, bo przecież taki Mate 20 i Mate 20 Pro powinien znaleźć się na blogu, a jak by inaczej! Mimo że test Nova 3 jest ponownie przesunięty w czasie, to jednak chciałbym Wam jak najszybciej pokazać, co potrafią aparaty w tytułowym telefonie.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei P Smart 2019

Huawei to urządzenie wyposażyło w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie, główny aparat posiada matrycę 13 Mpx. Niestety producent przy żadnym aparacie nie podaje jaką zastosował przysłonę. Dodatkowy aparat do efektu bokeh posiada matrycę 2 Mpx.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx.

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wychodzą naprawdę dobrze, chociaż tak jak wspomniałem już ostatnio przy recenzji Honora 8X, tak tutaj muszę wspomnieć, że HDR jest jako osobny tryb, a tryb AI (sztuczna inteligencja) obniża nam rozdzielczość aparatu z 13 Mpx na 8 Mpx. Dlatego polecam przy tych urządzeniach nie korzystać ze sztucznej inteligencji. Co do samych zdjęć wykonanych w trybie automatycznym przy takim oświetleniu, to wspomnieć muszę, że jest naprawdę w porządku. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie, a same kolory są poprawnie odzwierciedlone. Nawet cienie, mimo braku HDR w automacie są płytkie i nie zasłaniają nam większości zdjęć.

Pochmurna pogoda - Huawei P Smart 2019

Pochmurna pogoda - Huawei P Smart 2019

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w lepszych warunkach oświetleniowych, jakim jest słoneczna pogoda, są również bardzo dobre. Szczegółowość i jakość tych zdjęć przy tym oświetleniu jest naprawdę bardzo dobra, i można być zadowolonym z głównego aparatu w Huawei P Smart 2019. Jeżeli chodzi o kolory, to powiedzieć muszę, że jest wystarczająco, chociaż w niektórych momentach lub fragmentach zdjęć zauważyłem błędne odwzorowanie kolorów, jednak wielu osobom aż tak to nie powinno przeszkadzać, ponieważ zawsze można to odrobinę poprawić w edytorze zdjęć. Wspomnę jeszcze tutaj o cieniach, które jak widać na przykładowych fotografiach, nie są duże i jest to niewątpliwy plus.

Słoneczna pogoda - Huawei P Smart 2019

Słoneczna pogoda - Huawei P Smart 2019

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro to muszę powiedzieć, że niekiedy uda się tym urządzeniem zrobić naprawdę bardzo ładne tego typu zdjęcia, ponieważ są one szczegółowe, a jakość jest na bardzo dobrym poziomie. Jedynym dla mnie minusem jest fakt, że głębia ostrości w tym urządzeniu za najlepsza nie jest, a tryb przysłona do najlepszych nie należy. Producent powinien ją odrobinę poprawić. Jednak i tak muszę przyznać, że zdjęcia mogą się podobać przez poprawnie nasycone kolory. Dodam jeszcze, że autofocus w tym urządzeniu działa sprawnie i nie miałem z nim żadnych większych problemów.

Zdjęcia makro - Huawei P Smart 2019

Zdjęcia makro - Huawei P Smart 2019

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem są nadzwyczaj dobre, w naturalnym i sztucznym oświetleniu jakość i szczegółowość zdjęć stoi na bardzo dobrym poziomie. Nawet w sprawie kolorów mogę powiedzieć, że są poprawnie odwzorowane i nasycone, chociaż w sztucznym oświetleniu można czasami się dopatrzyć, że kolory są odrobinę bardziej nasycone, ale nie powinno to większości osób przeszkadzać. Powiedzieć też muszę o autofocusie, który w obu oświetleniach działał bardzo sprawnie i nie można na to narzekać.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P Smart 2019

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P Smart 2019

6. Przednia kamerka

Co do przedniej kamerki w tym urządzeniu mogę powiedzieć tyle, że niestety w średnich warunkach oświetleniowych sobie nie radzi. Widać to przez to, że mamy dużo szumów i ziarna na zdjęciu, a same kolory nie są poprawnie nasycone. W lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą odrobinę lepiej, jednak w moim odczuciu nie jest to najlepsze urządzenie do zdjęć typu selfie i trzeba mieć to na uwadze. Co jednak jest warte do zapamiętania, to przy przedniej kamerce można uruchomić tryb AI i kolory wtedy powinny być odrobinę bardziej nasycone.

Przednia kamerka - Huawei P Smart 2019

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym urządzeniem do najlepszych nie należą, jednak trzeba przyznać, że są one jasne i wiele rzeczy można na nich zauważyć. Co ważne, to posiadamy w tym urządzeniu tryb nocny, jednak aż taki super jak w droższych urządzeniach Huawei nie jest (a szkoda). W trybie automatycznym uda nam się zrobić w miarę jasne zdjęcie w nocy, jednak będą one miały dosyć dużo szumów i ziarna. Dlatego polecam korzystać z trybu nocnego. Trzeba też mieć na uwadze, że zdjęcia robione w trybie nocnym mają większy kontrast i nie wszystkim może to odpowiadać.

Zdjęcia nocne - Huawei P Smart 2019

Zdjęcia nocne - Huawei P Smart 2019

8. Przykładowe wideo

Huawei P Smart 2019 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczość Full HD. Niestety w tej rozdzielczości nie posiadamy żadnej z możliwych stabilizacji. Według mnie producent powinien wyposażyć to urządzenie przynajmniej w elektroniczną stabilizację obrazu. Co do samego wideo to powiedzieć muszę, że jakość obrazu i szczegółowość jest bardzo przyzwoita i o to nie trzeba się bać, tak samo o kolory, które mimo są odrobinę przygaszone, to są jednak dobre. Nawet autofocus sprawnie sobie radzi i nie trzeba mu w niczym pomagać. Najbardziej w oczy boli fakt braku stabilizacji, jednak można to naprawić, kupując gimbal do telefonu.

Podsumowując

Huawei P Smart 2019

Huawei P Smart 2019 jest tanim urządzeniem, jednak czy opłaca się nim zainteresować? Sami musicie odpowiedzieć sobie na to pytanie, ja tylko powiem, że nawet byłem zadowolony z aparatów w tym urządzeniu i nawet mogę polecić ten telefon osobom, które chcą robić zdjęcia, ale nie mają dużego budżetu na droższy telefon z lepszymi aparatami. Na samym początku P Smart 2019 w zupełności wystarczy.

Zdjęcia wykonane Huaweiem P Smart 2019 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?