Fototest – Huawei P10 Plus

Huawei P10 Plus

Jeżeli czytaliście recenzję aparatów w telefonie Huawei P10, to teraz nastał właśnie czas, abyście zobaczyli, jak radzą sobie aparaty w większym modelu z plusem. Jeżeli jesteście ciekawi, czy jaśniejsze przysłony lepiej sobie radzą od ciemniejszych. To zobaczcie test. Również oficjalnie powiem, że w końcu mogę zabrać się za nową serię Mate od tego samego producenta. Ja wolę stopniowo testować urządzenia niż na zmianę, chociaż nie twierdzę, że takie sytuacje nie zdarzają mnie się.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do rozpakowania tego urządzenia, czyli telefonu Huawei P10 Plus.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei P10 Plus

Huawei ten model został wyposażony w dwa aparaty na tyle obudowy. Jeden aparat jest o matrycy 20 Mpx z przesłoną f/1.8 (ta matryca jest monochromatyczna). Drugi aparat jest z matrycą 12 Mpx z przesłoną f/1.8 (matryca w tym aparacie jest kolorowa).

Przednia kamerka to nic innego jak aparat o matrycy 8 Mpx z przesłoną f/1.9.

2. Pochmurna pogoda

Aparaty podczas pochmurnej pogody wykonują naprawdę bardzo dobre zdjęcia, chociaż nie są aż tak jasne, jakbyśmy tego oczekiwali. Kolory są trochę przygaszone. Na szczęście cienie są małe i znikome. Do szczegółowości i jakości zdjęć nie ma co narzekać, ponieważ jest akurat tutaj bardzo dobrze, chociaż chmury mogłyby być trochę bardziej wyeksponowane.

Pochmurna pogoda - Huawei P10 Plus

Pochmurna pogoda - Huawei P10 Plus

3. Słoneczna pogoda

Huawei P10 Plus podczas słonecznej pogody wykonuje szczegółowe zdjęcia z naprawdę dobrą jakością. Ale niestety nie jest wszystko takie dobre, np. cienie w niektórych miejscach są duże i mocne. Ewidentnie trzeba używać trybu HDR. Chociaż kolory są super, nawet i nieba. Dobra nie jest wszystko takie super, w niektórych miejscach biel jest przepalona. Może mieć to związek z ostrym słońcem, ale aparaty niestety powinny sobie z tym poradzić, a widać, że nie radzą sobie najlepiej.

Słoneczna pogoda - Huawei P10 Plus

Słoneczna pogoda - Huawei P10 Plus

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane tym urządzeniem nie są najgorsze, głębia ostrości jest dobra, a może być jeszcze lepsza dzięki funkcji powiększania głębi ostrości. Kolory na zdjęciach są poprawne, tak samo, jak i ostrość. Szczegółowość i jakość zdjęć jest również przyzwoita i nie ma co narzekać, myślałem, że będzie lepiej niż w P10, a jest na tym samym poziomie.

Zdjęcia makro - Huawei P10 Plus

Zdjęcia makro - Huawei P10 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Huawei P10 Plus potrafi wykonywać zdjęcia w pomieszczeniu z przyzwoitą szczegółowością. Ale niestety widać trochę ziarna, lepiej jest w sztucznym oświetleniu, chociaż kolory podczas sztucznego oświetlenia są trochę za bardzo przekoloryzowane. Myślałem, że kiedy aparaty w tym urządzeniu będą miały jaśniejszą przysłonę, lepiej będą wykonywać zdjęcia, ale niestety Huawei sobie z tym nie poradził.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P10 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P10 Plus

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka lepsza niż w telefonie Huawei P10? Niestety nie, szybkość migawki nie za bardzo sobie radzi z łodygami kwiatka, jak widać na przykładowym zdjęciu. Tutaj też się zawiodłem, myślałem, że będzie odrobinę lepiej. Przeliczyłem się, gdybym miał wybierać telefon z przednim aparatem i miał się decydować pomiędzy P10 a P10 Plus, to wybrałbym P10. Kolory w tym aparacie są poprawne, ale widać trochę szumów i ziarna, a szczegółowość jest przyzwoita, na pewno lepsza od szybkości migawki.

Przednia kamerka - Huawei P10 Plus

7. Zdjęcia nocne

Czy Huawei P10 Plus potrafi wykonywać zdjęcia w nocy? Trochę potrafi, jednak przy automacie powstaje wiele szumów i ziarna, ale warto zauważyć, że da się wykonać takie zdjęcia. Lepszą opcją jest wybranie trybu nocnego, jak widać, szumy znikaj, tak samo, jak ziarno. Jedną rzeczą, która może jest na minus, a dla niektórych na plus to w trybie nocnym zdjęcia są odrobinę ciemniejsze. Coś za coś. Ale tu trzeba przyznać producentowi, że tryb nocny ma chyba najlepiej zrobiony.

Zdjęcia nocne - Huawei P10 Plus

Zdjęcia nocne - Huawei P10 Plus

8. Przykładowe wideo

Huawei P10 Plus potrafi nagrywać w rozdzielczości 4K, jednak mój komputer tylko nie chce przyjmować filmów 4K z telefonów Huawei. Dlatego postanowiłem nagrać film w rozdzielczości Full HD 30kl/s., dzięki temu mamy możliwość włączenia stabilizacji obrazu, która mocno pomaga. Ale za to widać fale ostrości podczas uruchomionej stabilizacji. Gdybyśmy na to nie zwracali uwagi, to filmy nagrywane tym telefonem są naprawdę bardzo dobre, szczegółowość i jasność jest przyzwoita. Ale niestety jest, jak jest i chyba nic to nie zmieni.

Podsumowując

Huawei P10 Plus

Huawei P10 Plus niestety jest trochę drogie i aparaty jak za tą cenę nie są najlepsze. Zawiodłem się trochę, ponieważ myślałem, że lepiej sobie będzie radzić niż mniejszy brat. Jest inaczej, co może iść tylko na plus dla P10. Sam akurat wybrałbym P10 Plus ze względu na wielkości, ale gdybym miał patrzeć na lepszy aparat, to jednak P10 jest tutaj faworytem.

Zdjęcia wykonane Huaweiem P10 Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?