Fototest – Huawei P10

Huawei P10

Huawei P10 to wbrew pozorom super telefon, ale czy na pewno aparaty w tym urządzeniu są świetne? Czasami tak, czasami nie. Wszystko zależy od ilości światła w naszym kadrze. Nie każde zdjęcia wykonane tym urządzeniem są świetne, ale mam nadzieję, że Huawei P10 Plus będzie robił 100 razy lepiej zdjęcia ze względu na mniejsze przysłony.

Zanim przyjdziecie do dalszej recenzji, serdecznie zapraszam do rozpakowania Huawei P10.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei P10

Huawei to urządzenie wyposażyło tylne aparaty w dwie różne matryce, pierwsza to matryca 20 Mpx monochromatyczna z przesłoną f/2.2, druga matryca 12 Mpx RGB z przesłoną również f/2.2.

Przednia kamerka to nic innego jak aparat z matrycą 8 Mpx, przysłona to f/1.9.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę aparaty w telefonie Huawei P10 dają sobie bardzo dobrze radę. Zdjęcia nie są za ciemne, a cienie nie są duże i mocne. Kolory czasami są rewelacyjne, a czasami są wyblakłe i nie jest to super. Szczegółowość i detale są na bardzo dobrym poziomie.

Pochmurna pogoda - Huawei P10

Pochmurna pogoda - Huawei P10

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę są dobre, ale tylko dobre, ponieważ cienie niestety są duże i mocne, widać, że HDR nie działa w trybie automatycznym, a niestety jest osobnym trybem. W słoneczną pogodę lepiej używać właśnie trybu HDR niż trybu automatycznego. Chociaż szczegółowość jest bardzo dobra, tak samo, jak kolory. Niebo jest super błękitne i to najbardziej mnie się podoba.

Słoneczna pogoda - Huawei P10

Słoneczna pogoda - Huawei P10

4. Zdjęcia makro

Co tu dużo ukrywać, zdjęcia makro wykonane telefonem Huawei P10 są po prostu piękne, wszystko, co ma być ostre, jest ostre. Głębia ostrości jest świetna a co i tak najlepsze oprogramowanie umożliwia nam na zwiększenie głębi, dzięki czemu nasze zdjęcia mogą wyjść jeszcze lepsze i będą cieszyć nasze oczy. Kolory na zdjęciach są naprawdę bardzo dobre i trudno przyczepić się do czegoś.

Zdjęcia makro - Huawei P10

Zdjęcia makro - Huawei P10

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu są bardzo dobre jakościowo, jak i szczegółowość oraz ostrość jest bardzo dobra. Nie widać, aby w rantach zdjęć były mocno rozmazane lub znajdowały się jakieś zniekształcenia. Nasycenie kolorów nawet jak w pomieszczeniu bardzo dobre, chociaż niestety tak jak przydużym słońcu, tak przy dużym oświetleniu będziemy mieć duże i mocne cienie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P10

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P10

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w telefonie Huawei P10 jest bardzo dobra. Kolory, mimo iż nie są aż tak nasycone, są przyjemne dla oka. Szczegółowość, jak i sama ostrość jest bardzo dobra i trudno tutaj tego nie ukryć. Również szybkość migawki jest naprawdę bardzo dobra, bo łodygi kwiatka nie są w dużym stopniu poruszone.

Przednia kamerka - Huawei P10

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia w trybie automatycznym są jaśniejsze od tych zdjęć w trybie nocnym, chociaż w trybie nocnym nasze zdjęcia są super szczegółowe, a zaś w trybie automatycznym na zdjęciach znajdziemy dużą ilość ziarna i szumów co do pięknych rzeczy nie należy. Polecam wykonywać zdjęcia w trybie nocny a jeszcze lepiej w trybie profesjonalnym, kiedy będziemy chcieli dostać 100 razy lepszy efekt nocnego zdjęcia.

Zdjęcia nocne - Huawei P10

Zdjęcia nocne - Huawei P10

8. Przykładowe wideo

Huawei P10 ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K, jednak w tej rozdzielczości nie mamy możliwości włączenia stabilizacji obrazu, co boli, ponieważ urządzenie jak za taką cenę, zapomniano o takich szczegółach. Sama szczegółowość i kolory nagrania są rewelacyjne. Tym telefonem w rozdzielczości Full HD i włączonej stabilizacji obrazu uda nam się nagrać super wideo, które będzie naprawdę zachwycało twoich znajomych.

Podsumowując

Huawei P10

Huawei P10 już nie jest tak drogim urządzeniem, jakim był wcześniej, można już go dorwać naprawdę atrakcyjnych cenach i szczerze, gdybym miał tę sumę pieniędzy, zdecydowałbym się na ten telefon lub na jego większego brata P10 Plus, który już niedługo powinien do mnie trafić. Wracając do P10, jeżeli jesteś fanatykiem fotografii i niestraszny Ci tryb profesjonalny to śmiało możesz rozważyć opcję zakupu tego telefonu. A jeżeli stwierdzasz, że nie potrzebne Ci dwa obiektywy zastanów się nad telefonami: Samsung Galaxy S8 Plus, HTC U11.

Zdjęcia wykonane Huawei P10 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?