Fototest – Samsung Galaxy S8 Plus

Samsung Galaxy S8 Plus

Samsung Galaxy S8 Plus

Prawie każdy recenzent śpieszył się z wystawieniem recenzji Samsunga Galaxy S8 i S8 Plus. Ja natomiast postanowiłem wszystko zrobić powoli i dokładnie. Dlatego to właśnie dzisiaj chciałbym zaprezentować wam recenzję aparatów w telefonie Samsung Galaxy S8 Plus. Słowem wstępu — skarpetki z nóg wam spadną, jak zobaczycie jakie super zdjęcia da się wykonać tym telefonem.

Ale zanim wam spadną skarpetki, to zobaczcie rozpakowanie tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy S8 Plus

Samsung całą serię Galaxy S8 wyposażył w tylny aparat o matrycy 12 Mpx z technologią dual pixel, przesłona to nic innego jak f/1.7.

Przednia kamerka w obu modelach to aparat o matrycy 8 Mpx z przesłoną f/1.7.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną wykonywane telefonem Samsung Galaxy S8 Plus są jasne, jednak są trochę zamglone. Kolory są poprawne a szczegółowość i detale są na bardzo wysokim poziomie. Cienie nie są duże, ponieważ działa tutaj HDR. Dlatego też chmury nie mają dużych tekstur, a zlewają się trochę.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S8 Plus

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S8 Plus

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą naprawdę piękne, mimo iż cienie na zdjęciach są duże i mocne z powodu bardzo mocnego słońca to kolor nieba jest przepiękny. Również inne kolory są bardzo dobrze odwzorowane i nasycone. Co można mówić o ostrości i szczegółowości, jak teraz w prawie każdym urządzeniu Samsunga jest świetnie.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S8 Plus

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S8 Plus

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane tym telefonem jednym słowem — wymiatają! Głębia ostrości wygląda przepięknie a ostrość i szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie. Kolory są fantastyczne. Co dalej mam mówić, Samsung Galaxy S8 Plus to idealny telefon do wykonywania zdjęć makro.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S8 Plus

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S8 Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym urządzeniem są naprawdę bardzo dobre, trudno się tutaj do czegoś przyczepić. Są jasne, wszystko jest ostre i nieporuszone. Kolory są poprawne, chociaż czasami są mniej nasycone, niż zazwyczaj ma to miejsce.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S8 Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S8 Plus

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w Samsungu Galaxy S8 Plus również jest bardzo dobra, może tutaj tego nie widać, ponieważ zdjęcia są optymalizowane, to uwierzcie, że tym aparatem można zrobić bardzo ładne zdjęcie, które będzie można wrzucić na portal społecznościowy. Kolory są bardzo dobre, nie są ani przekoloryzowane, ani wyblakłe. Jakość jest bardzo dobra i w bardzo złych warunkach oświetleniowych będziemy mogli zauważyć szumy i ziarno.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S8 Plus

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonywane tym urządzeniem są po prostu świetne, nawet w trybie automatycznym. W trybie automatycznym zdjęcia są ciemniejsze, jednak kolory są bardziej realistyczne. Chociaż w trybie profesjonalnym, gdybyśmy dłużej się pobawili suwakami, to również taki efekt uzyskamy. Według mnie jest to jak dotychczas najlepszy telefon, jakim można wykonywać zdjęcia w nocy w trybie automatycznym.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S8 Plus

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S8 Plus

8. Przykładowe wideo

Samsung Galaxy S8 Plus ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Nie zauważyłem w opcjach włączenia lub wyłączenia stabilizacji obrazu, jednak nagranie wygląda na takie, jakby aparat miał już wbudowaną mechanicznie stabilizację obrazu. Nagranie jest naprawdę dobre i można rzec, że tym telefon będziemy mogli wykonywać bardzo ładne zdjęcia i ładne wideo, chociaż widać czasami falujący obraz, który czasami przeszkadza, ale rekompensują kolory oraz bardzo szybki autofokus.

Podsumowując

Samsung Galaxy S8 Plus to jak na razie najlepszy telefon z najlepszym aparatem, który chciałbym mieć (nie wliczając HTC U11). Jest to naprawdę świetne urządzenie i bez dłuższych zamysłów możesz go brać. Ja również z czystym sercem mogę Ci go polecić, bo to naprawdę super urządzenie i gratulacje dla Samsunga za jego wykonanie.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S8+ -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?