Fototest – Sony Xperia L1

Sony Xperia L1

Sony Xperia L1

Czy szukacie taniego telefonu z przystępnym aparatem? Myślę, że dobrze trafiliście, ponieważ Sony Xperia L1 jest dobrym przykładem. Jest to tanie urządzenie z nawet dobrym przednim, jak i tylnym aparatem. Jednak musicie sami zobaczyć, jak wykonuje zdjęcia, aby przekonać się, czy to urządzenie jest skierowane do was.

Zanim przejdziesz do dalszej recenzji, zapoznaj się z urządzeniem bliżej.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Sony Xperia L1

Sony ten model urządzenia wyposażyło tylny aparat w matrycę 13 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to nic innego jak aparat o matrycy 5 Mpx z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia wykonywane w pochmurną pogodę, nie zawsze są ostre lub jasne jakbyśmy tego chcieli. Chociaż kolory są bardzo dobrze odzwierciedlone. Mimo iż nie zawsze ostrość jest poprawna, to szczegółowość jest naprawdę bardzo dobra, a detale czasami są naprawdę bardzo wyraźne. Niestety na zdjęciach cienie są bardzo duże, czyli w trybie automatycznym nie mamy HDR-u.

Pochmurna pogoda - Sony Xperia L1

Pochmurna pogoda - Sony Xperia L1

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia wykonywane telefonem Sony Xperia L1 w słoneczną pogodę są dobre, na pewno telefon tutaj lepiej łapie ostrość niż w przypadku pochmurnej pogody. Akurat do recenzji takie zdjęcia udały się wykonać i niestety na takich zdjęciach będzie widać duże cienie i inne kolory. Chociaż kolory są poprawnie odwzorowane i tutaj jestem z tego zadowolony. Szczegółowość i detale są bardzo dobre.

Słoneczna pogoda - Sony Xperia L1

Słoneczna pogoda - Sony Xperia L1

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane Sony Xperia L1 są przyzwoite. Są miejsca na zdjęciach, że widać, iż są prześwietlone i są również miejsca, co widać gołym okiem, że szczegółowość nie jest za dobra. Jednak głębia ostrości nawet w takim telefonie jest naprawdę dobra, nie jest może rewelacyjna, ale ładnie ona wygląda.

Zdjęcia makro - Sony Xperia L1

Zdjęcia makro - Sony Xperia L1

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Sony Xperia L1 nie za bardzo radzi sobie z wykonywaniem zdjęć w pomieszczeniach. Całe zdjęcie nie jest ostre tylko zawsze środkowy punkt zdjęcia, jednak warto zauważyć, że nawet przy sztucznym świetle aparat w tym telefonie umie sobie poradzić. Na zdjęciach nie widać dużo szumów ani ziarna, jest dobrze, chociaż w ciemniejszych pomieszczeniach szumy mogą się pojawić.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sony Xperia L1

Zdjęcia w pomieszczeniu - Sony Xperia L1

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym telefonie jest dość mocno przeciętna, a nawet i trochę gorzej. Zdjęcia przednim aparatem da się wykonać, jednak nie będą to piękne zdjęcia z dużą ilością szczegółów i detali. Ostrość oraz stabilizacja nie jest również porażająca. Chociaż kolory są dobre i to taki jedyny plus przedniego aparatu.

Przednia kamerka - Sony Xperia L1

7. Zdjęcia nocne

Co do zdjęć w nocy to niestety jest koszmarnie. Zdjęcia bardzo, ale to bardzo są ciemne. Mało co zauważymy, co się na nich znajduje, a co najważniejsze tryb automatyczny robi lepsze zdjęcia niż tryb manualny. Mnie to ogromnie zdziwiło, że właśnie w trybie manualnym mamy krótki czas naświetlania i zdjęcia są ciemniejsze od tych wykonywanych w automacie. Ale to nie zmienia faktu, że na zdjęciach znajdziemy dużą ilość szumów i ziarna.

Zdjęcia nocne - Sony Xperia L1

Zdjęcia nocne - Sony Xperia L1

8. Przykładowe wideo

Sony Xperia L1 potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD 30kl/s. Co najważniejsze brakuje w tym telefonie stabilizacji obrazu, czyli w telefonach Sony funkcji StedyShot. Wideo nagrywane tym telefonem niestety będzie się trzęsło i niestety kolory na nagraniu nie są za dobre w słoneczne dni, cienie są mocno podbite i większość kadru mamy wtedy ciemną. Ten telefon niestety nie nadaje się do nagrywania super filmów, jednak będzie można nagrać nim krótką sekwencję wideo.

Podsumowując

Sony Xperia L1 to urządzenie, które niektórym może się spodobać z powodu ceny. Jednak osoby, które lubią wykonywać ładne zdjęcia, ten telefon się nie nadaje. Aparaty w tym telefonie są tylko do sporadycznego wykonania zdjęć, nic więcej. Więc dla mnie nie jest to za dobre urządzenie. Chociaż mogę polecić ten telefon innym, ponieważ bardzo dobrze on działał i nie byłem jego działaniem zniesmaczony.

Zdjęcia wykonane Sony Xperia L1 -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?