Fototest – Motorola Moto G5S Plus

Motorola Moto G5S Plus

Mieliście już do czynienia z Motorolą Moto G5 Plus? Jeżeli tak, to musicie koniecznie sprawdzić jakie zmiany w aparatach doszły w urządzeniu G5S Plus, jest ich nawet sporo, jedne zmiany na lepsze, a drugie na gorsze. O niektórych zmianach sami musicie zadecydować czy są na lepszy, czy na gorsze, ponieważ każdy ma inne zdanie na ten temat. Ja mogę powiedzieć jedno, a druga osoba powie, że się z tym nie zgadza i zacznie mówić swoje. Więc musicie zobaczyć, jak radzą sobie aparaty w tym urządzeniu.

Ale zanim przejdziecie dalej, zobaczcie rozpakowanie tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G5S Plus

Motorola to urządzenie wyposażyło w dwa aparaty na tylnej obudowie. Są to dwa aparaty o matrycach 13 Mpx z przesłonami f/2.0.

Przednia kamerka to aparat o matrycy 8 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Motorola Moto G5S Plus podczas pochmurnej pogody wykonuje zdjęcia naprawdę bardzo dobre, a co najważniejsze — jasne. Możemy uzyskać takie zdjęcia dzięki automatycznemu HDR, chociaż nie twierdzę, że nie zawsze HDR się uruchamia. Aparaty dobrze radzą sobie z chmurami, czyli z zachmurzonym niebem. Kolory zdjęć są poprawne, tak samo, jak szczegółowość i jakość zdjęć. Tej wersji Motoroli trzeba przyznać, że stara się jak może i wychodzi to na dobre.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G5S Plus

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G5S Plus

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody mogą się podobać, nawet dlatego, że cienie nie są mocne, a biel w dalszych obiektach nie jest przepalona. Kolory i szczegółowość zdjęć jest naprawdę bardzo dobra i jak na tę Motorolę to jest naprawdę super. Myślałem, że jednak nie za bardzo wyszedł im ten model, a tu jednak takie miłe zaskoczenie. Gdyby jeszcze wymusić HDR lub użyć trybu profesjonalnego, można jeszcze więcej wyciągnąć z aparatów w tym telefonie, ale po co jak jest dobrze.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G5S Plus

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G5S Plus

4. Zdjęcia makro

Motorola Moto G5S Plus potrafi wykonywać zdjęcia makro i to nawet bardzo dobrze, chociaż jasność mogłaby być lepsza, ale po co ja narzekam, jak przecież przy wybraniu ostrości można podbić ekspozycję. Co warto jeszcze wiedzieć, to główne obiekty są naprawdę ostre (co idzie na plus dla Motoroli), a ich tryb większej głębi ostrości, który jest jeszcze w testach działa już prawie idealnie, są małe niedociągnięcia, ale są już blisko ideału. Pamiętajcie też o kolorach, które notabene są poprawne.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G5S Plus

Zdjęcia makro - Motorola Moto G5S Plus

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem są takie, jakie powinny być, nawet w sztucznym oświetleniu. Chociaż ostrość mogłaby być na wszystkim, a nie tylko w środkowym punkcie. Nie ma co narzekać, ponieważ wszystko jest poprawnie widoczne. Jak widać, w sztucznym oświetleniu aparaty sobie poprawnie radzą i nawet balans bieli, nie świruje, czyli oprogramowanie jest odpowiednio zrobione.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G5S Plus

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G5S Plus

6. Przednia kamerka

Niestety przednia kamerka nie radzi sobie najlepiej. Widać ziarno i szumy, a samo zdjęcie jest dosyć ciemnie, jednakże warto zaznaczyć, że na froncie telefonu mamy wbudowaną lampę błyskową. Ona w dużym stopniu pomoże w pozbyciu się szumów i ziarna w ciemniejszych pomieszczeniach i nie tylko. Warto jednak pamiętać też, że przy lampach błyskowych powstają duże cienie, które trudno jest się pozbyć podczas edycji.

Przednia kamerka - Motorola Moto G5S Plus

7. Zdjęcia nocne

Niestety Motorola Moto G5S Plus nie nadaje się do wykonywania zdjęć w nocy. Tryb słabe światło pomaga tylko w powiększeniu szczegółowości zdjęcia i tyle. Oczywiście telefon ma tryb profesjonalny, ale to niestety gorzej wygląda od tych przykładowych zdjęć, ponieważ czas naświetlania jest naprawdę krótki i nie uda się uzyskać oczekiwanego efektu. Tutaj jestem trochę zwiedziony, w końcu nie każde urządzenie może być idealne, prawda?

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G5S Plus

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G5S Plus

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G5S Plus ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K, ale niestety nie znajdziemy tutaj stabilizacji obrazu, oraz możliwości włączenia trybu HDR podczas nagrywania. Nawet w rozdzielczości Full HD nie włączymy HDR, ale za to włączymy wtedy stabilizację obrazu. Samo nagranie jest naprawdę dobre, pomimo iż obraz się trzęsie. Chmury są trochę prześwietlone, oczywiście lepiej to wygląda, kiedy najedziemy na niebo telefonem. Mimo tych niektórych mankamentów to nagrania, które wychodzą z tego telefonu, są bardzo szczegółowe, może i już prawie każde urządzenie tak potrafi, ale to jednak jest Motorola i to się jednak czuje.

Podsumowując

Motorola Moto G5S Plus

Motorola Moto G5S Plus nie jest aż tak drogim urządzeniem, patrząc pod kątem umiejętności samego telefonu, jak i tylnych aparatów, niestety przednia kamerka to tylko w naprawdę jasnych sceneriach. Ale czy tylko przednia kamerka może zmienić nastawienie do urządzenia? Wydaje mnie się, że nie. Główną rolę i tak biorą aparaty na tyle telefonu. Chociaż, mimo że nie jest to za bardzo telefon dla mnie, to jest on idealny do nauczenia się mobilnej fotografii i godnego polecenia.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G5S Plus -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?