Fototest – Archos Sense 55S

Archos Sense 55S

Jestem naprawdę szczęśliwy, ponieważ byłem pierwszym użytkownikiem telefonu Archos Sense 55S. Naprawdę, byłem ciekawy, jak aparaty w tym urządzeniu się spiszą, nie było żadnych opinii na ten temat, więc byłem tym tematem jeszcze bardziej zaciekawiony. I co z tego wyszło? Niestety nie za dobre rezultaty. Przekonacie się zaraz sami dlaczego.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam do rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Archos Sense 55S

Archos ten model urządzenia wyposażył w trzy aparaty, dwa tylne i jeden przedni. Dwa tylne mają matryce po 8 Mpx, jeden z tych aparatów jest szerokokątny. Co więcej, producent może i nawet dobrze, nie poinformował jaką przysłonę zastosował w tych aparatach. Nie będzie straszył specyfikacją 😉

Przednia kamerka to aparat z matrycą 5 Mpx, tutaj również producent nie informuje o zastosowanej przysłonie.

2. Pochmurna pogoda

Aparat podczas pochmurnej pogody, nie zawsze wykonuje jasne zdjęcia. Jest to zależne od punktu ostrości, oczywiście mamy możliwość włączenia trybu HDR, ale zanim wybierzemy tę funkcję to trochę minie czasu. Niestety aplikacja aparatu nie działa za dobrze. Niekiedy cienie na zdjęciach są lekkie i przyjemne, a niekiedy są aż nienaturalnie mocne. Kolory zdjęć są poprawne i to bardzo dobrze. Jest trochę gorzej przy przełączeniu się na aparat szerokokątny, zdjęcia są jeszcze ciemniejsze, a ranty zdjęć wyglądają, jakby była nałożona na nie winieta, możecie zobaczyć te zdjęcia na YT.

Pochmurna pogoda - Archos Sense 55S

Pochmurna pogoda - Archos Sense 55S

3. Słoneczna pogoda

Archos Sense 55S nie za bardzo radzi sobie w słoneczną pogodę, biały nie jest biały, a trochę pożółkły. Cienie nie są równomiernie rozświetlone przez aparat. Niebo w niektórych, ale to tylko w niektórych miejscach jest odpowiednio niebieskie. Tutaj czasami lepiej użyć tego trybu HDR, który może aż tak rewelacyjny nie jest. Archos powinien jeszcze popracować trochę nad aplikacją aparatu.

Słoneczna pogoda - Archos Sense 55S

Słoneczna pogoda - Archos Sense 55S

4. Zdjęcia makro

Co do zdjęć makro, to można powiedzieć tylko tyle, że zdjęcia wychodzą rewelacyjnie, ale tylko wtedy kiedy mamy odpowiednie światło. Przy gorszych warunkach oświetleniowych nie zawsze zdjęcia wychodzą ostre, również przy tych warunkach można napotkać szumy. Kiedy jest jednak odpowiednie światło, to główny obiekt jest ostry, a głębia ostrości wychodzi nawet dobra, nie jest fenomenalna, ale jest i to się liczy.

Zdjęcia makro - Archos Sense 55S

Zdjęcia makro - Archos Sense 55S

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Niestety tym telefonem nie wykonamy super zdjęć w pomieszczeniu, przy sztucznym oświetleniu widać szumy i ziarno, a nawet przy naturalnym oświetleniu występują szumy. Widać, że aparaty w tym urządzeniu potrzebują więcej światła, niż przypuszczałem. Kolory podczas zdjęć w pomieszczeniu tylko w niektórych miejscach wyglądają dobrze, ale tylko dobrze, nic więcej.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Archos Sense 55S

Zdjęcia w pomieszczeniu - Archos Sense 55S

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu nie jest najlepsza, dodatkowo, aby zrobić sobie zdjęcie, trzeba obrócić urządzenie do góry nogami, tak samo, jak np. Mi Mix 2. Może i jest to dobre rozwiązanie, ale kiedy mamy mieć górę telefonu pozbawioną dużych ramek. Wszystko byłoby dobrze, gdyby jednak ta przednia kamerka byłaby dobra, a nawet bardzo dobra. Kolory na zdjęciach są trochę wyblakłe, ale szczegółowość jest nawet przyzwoita, pomijając szumy i ziarno. To urządzenie nie będzie mistrzem w wykonywaniu zdjęć typu selfie.

Przednia kamerka - Archos Sense 55S

7. Zdjęcia nocne

Archos Sense 55S nie wykonuje pięknych zdjęć w nocy. Tryb automatyczny wykonuje je ciemniejsze, a tryb HDR już trochę jaśniejsze. To i tak nie zmienia faktu, że zdjęcia mają dużą ilość ziarna i szumów. Nawet nie próbujcie wykonywać zdjęcia w nocny obiektywem szerokokątnym. Zdjęcia będą w ogóle nieczytelne. Wielka szkoda, myślałem, że będzie odrobinę lepiej.

Zdjęcia nocne - Archos Sense 55S

Zdjęcia nocne - Archos Sense 55S

8. Przykładowe wideo

Archos Sense 55S potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD, co najważniejsze ze stabilizacją. Niestety stabilizacja nie jest fenomenalna, widać duże fale. A tak samo jest z jakością wideo w pochmurny dzień. Widać dużo szumów, a samo nagranie jest strasznie ciemne. Tym telefonem nie nagramy super wideo, musicie sami zobaczyć. Dużo można byłoby dawać negatywnych ocen, a ja jednak wolę dawać pozytywne. Przynajmniej jedną rzecz mogę dać na plus, czyli autofokus, który nawet w miarę działa.

Podsumowując

Archos Sense 55S

Archos Sense 55S nie jest drogi, ale jak za tą cenę liczyłem na coś więcej. Niby są dwa główne aparaty, ale co z tego, jak system nie wykorzystuje całego potencjału. Aplikacja aparatu mogłaby być lepiej wyprodukowana i wykonana, aby była bardziej przejrzysta i czytelna. To urządzenie nie nada się w szczególności do nauki mobilnej fotografii, jest wiele urządzeń, które wykonują kilka razy, a nawet kilkaset razy lepiej zdjęcia od tego urządzenia.

Zdjęcia wykonane Archosem Sense 55S -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?