Fototest – Huawei P9 Lite mini

Huawei P9 Lite mini

Od jakiegoś czasu Huawei ma w swoim portfolio nowe urządzenia, o których mało jest mowa i mało reklam pojawiło się na ich temat. Jednak według mnie nie są to aż tak złe telefony z koszmarnym aparatem tak, jak sądziłem. Na pierwszy ogień poszedł Huawei P9 Lite mini, który zaskoczył mnie pozytywnie, nie tylko działaniem, ale i jakością wykonywanych zdjęć. Sami zobaczcie poniżej.

Ale zanim zejdziecie niżej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania telefonu Huawei P9 Lite mini.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Huawei P9 Lite mini

Huawei ten model urządzenia wyposażyło tylny aparat w matrycę 13 Mpx z przesłoną f/2.0.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 5 Mpx, niestety producent nie podaje jaka przysłona została tutaj zastosowana, można tylko gdybać.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia wykonywane w pochmurną pogodę telefonem Huawei P9 Lite mini nie wychodzą aż tak tragicznie, są one ciemniejsze tak samo, jak kolory. Cienie może i są duże i mocne, ale nie zawsze zauważalne, ponieważ przy ciemniejszych zdjęciach ciężko się ich dopatrzeć. Jest jeden minus, ale może nie dla każdego, otóż, kiedy zdjęcie mamy równo oświetlone i skontrastowane, chmury są bardzo dobrze odwzorowane, jednak kiedy wybierzemy pole ostrości na ziemię, to niestety niebo jest prześwietlone. Oczywiście można to zniwelować trybem HDR, ale nie zawsze każdy o nim pamięta. I szkoda, że nie pokuszono się o HDR w trybie automatycznym.

Pochmurna pogoda - Huawei P9 Lite mini

Pochmurna pogoda - Huawei P9 Lite mini

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą dosyć jasne, a szczegółowość i jakość jest na wysokim poziomie. Co do kolorów, to nie są aż tak rzucają się w oczy, są po prostu przyjemne do oglądania. Tak samo nie są one zakłamane, a są poprawnie odzwierciedlone. Może i podczas testów nie złapałem bardzo przejrzystego nieba, ale widać kawałki, iż niebo jest ładnie błękitnie i takie powinno być cały czas.

Słoneczna pogoda - Huawei P9 Lite mini

Słoneczna pogoda - Huawei P9 Lite mini

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane telefonem Huawei P9 Lite mini są jak na ten telefon bardzo dobre. Co najważniejsze, szybkość łapania ostrości jest na tyle dobry, że byłem w ogromnym szoku, ponieważ ten telefon nie kosztuje 1 tys., a nawet i więcej a tak dobrze sobie radzi. Co jeszcze jest ważne to głębia ostrości, nie jest może ona rewelacyjna, ale ważne, że jest i super odgradza tło i główny obiekt na zdjęciu. Kolory na zdjęciach są poprawne, a jakość jest naprawdę dobra.

Zdjęcia makro - Huawei P9 Lite mini

Zdjęcia makro - Huawei P9 Lite mini

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia wykonane w pomieszczeniach jak na złość nie są zawsze dobre, podczas gorszych warunków oświetleniowych widać ziarno i szumy, a ostrość nie jest wtedy rewelacyjna. Jednak jest jeden ogromny plus, podczas wykonywania zdjęć w sztucznym oświetleniu balans bieli, nie świruje i poprawnie go dobiera. Oczywiście ostrość w sztucznym oświetleniu jest lepsza niż w gorszym, ale to chyba logiczne.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P9 Lite mini

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei P9 Lite mini

6. Przednia kamerka

Niestety przednia kamerka w tym telefonie może zawieść, chociaż przyznam się szczerze, że nie liczyłem na nic więcej. Naprawdę! Balans bieli, nie działa tutaj za dobrze, jakość i szczegółowość daje dużo do życzenia, a ziarno i szumy to nieodłączna część zdjęć. Już boje się powiedzieć, co będzie, kiedy będziecie chcieli wykonać zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych. Chociaż nie wątpię w to, że może jakieś osobie nawet i taka jakość przypaść, ponieważ wcześniej nawet przedniej kamerki nie miała w swoim telefonie.

Przednia kamerka - Huawei P9 Lite mini

7. Zdjęcia nocne

Telefonem Huawei P9 Lite mini niestety nie wykonacie wystrzałowych zdjęć w nocy, co najważniejsze to jaśniejsze zdjęcia, można wykonać w trybie profesjonalnym, zaś w trybie automatycznym zdjęcia wychodzą strasznie ciemne i prawie nic tam nie da się zobaczyć. Tryb profesjonalnym pozwala nam na to, aby wykonać takie zdjęcie, na którym widać większe szczegóły i obiekty. Co również jest ważne, to niestety na zdjęciach będzie można znaleźć dużą ilość ziarna i szumów.

Zdjęcia nocne - Huawei P9 Lite mini

Zdjęcia nocne - Huawei P9 Lite mini

8. Przykładowe wideo

Huawei P9 Lite mini co najwyżej może nagrywać w rozdzielczości Full HD, niestety w tym telefonie nie uświadczymy stabilizacji obrazu, co bardzo boli. Chociaż jak na samo nagranie, nie patrząc na drgania, to jest naprawdę dobrze. Kolory i szczegółowość są na wysokim poziomie, również rozdzielczość Full HD dobrze sobie radzi. Jak również można zauważyć na przykładowym nagraniu, Huawei P9 Lite mini w miarę szybko ostrzy bez zbędnej pomocy. Gdyby była nawet i systemowa stabilizacja obrazu to można byłoby rzec, że ten telefon umie w nagrywanie filmów.

Podsumowując

Huawei P9 Lite mini

Huawei P9 Lite mini mimo pozorów jest dobrym telefon znad przeciętnym aparatem, oczywiście przednia kamerka daje dużo do życzenia. Jest to na pewno telefon, nad którym można się chwilę dłużej zastanowić czy nie będzie on po prostu pasować do innych osób, a nawet do osób młodszych. Nie potrzebują wiele, a aparat daje małe możliwości, głównie chodzi mi o to, że w tym modelu mamy dostępny tryb profesjonalny co nie zawsze u każdego producenta ma miejsce w tej cenie. Naprawdę mogę polecić ten telefon.

Zdjęcia wykonane Huaweiem P9 Lite mini -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?