Fototest – Huawei Y6s

Huawei Y6s

Jakiś czas temu na testy trafił do mnie Huawei Y6s, czyli kolejny przedstawiciel serii Y od Huawei. Do zestawu otrzymałem zegarek Huawei Watch GT2, o którym będziecie mogli przeczytać trochę później. Przez długi czas nie miałem w swoich rękach żadnego przedstawiciela serii Y od tego producenta. Moim ostatnim urządzeniem był Huawei Y7 2019, którego nie za dobrze wspominam. Jak jednak spisywały się aparaty w tym modelu i czy warto polecić ten telefon osobom, które nie mają pieniędzy na super urządzenie, ale także chcą robić ładne zdjęcia? Tego się przekonacie z tej recenzji.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania
 9. Huawei Watch GT2

1. Specyfikacja

Huawei Y6s

Huawei wyposażył ten telefon w dwa aparaty:

 • Tył:
  • 13 Mpx f/1.8
 • Przód:
  • 8 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć nie jest najgorsza i można przyznać, że można wykonać zdjęcia w takich warunkach oświetleniowych. Oczywiście powiedzieć muszę, że jak przystało na markę Huawei, to nie mamy tutaj automatycznego HDR i jest to osobny tryb. Mamy tylko wyostrzenie, które tylko momentami się sprawdza. Powiedzieć jeszcze muszę i tak o kolorach, które momentami mogą wpadać w cieplejsze odcienie i nie zawsze będzie to dobre, Huawei powinien tutaj jeszcze popracować nad balansem bieli.

Pochmurna pogoda - Huawei Y6s

Pochmurna pogoda - Huawei Y6s

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody są równie dobre co w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć dobrym poziomie jak na tego typu urządzenie. Najważniejsze, że kolory przy takim oświetleniu są o wiele lepsze oraz rozpiętość tonalna jest na poprawnym poziomie. Tak naprawdę mało można narzekać na zdjęcia przy tego typu oświetleniu, bo nawet nie zauważyłem, żeby biel przy mocnym słońcu była przepalona, więc można to uznać za ogromną zaletę tego modelu.

Słoneczna pogoda - Huawei Y6s

Słoneczna pogoda - Huawei Y6s

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to przyznać muszę, że nie zawsze tego typu zdjęcia się udadzą z tego Huaweia. Jednak kiedy uda nam się wykonać już takowe zdjęcie, to nie wygląda one źle jak na typ tego urządzenia. Przynajmniej głębia ostrości jest ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Pamiętać jednak trzeba, że niestety autofocus czasami nie złapie ostrości i trzeba się trochę z tym bawić, tak samo, jak z balansem bieli — niekiedy Huawei źle go dobiera i trzeba ponawiać zdjęcia lub wykonać zdjęcia w trybie profesjonalnym.

Zdjęcia makro - Huawei Y6s

Zdjęcia makro - Huawei Y6s

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie ma wielkiej tragedii, jednak w naturalnym oświetleniu kolory nie są poprawnie odzwierciedlone przez źle dobrany balans bieli. Autofocus nie jest zbyt szybki w tym urządzeniu i przy sztucznym oświetleniu widać to najbardziej, chociaż przy naturalnym oświetleniu też nie jest najszybszy. Co najważniejsze, to krawędzie są odrobinę poszarpane i rozmazane — widać to najbardziej jak uda się wyostrzyć zdjęcie. Huawei przy tym modelu nie postarał się z ostrością, a także z dobrym balansem bieli.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Y6s

Zdjęcia w pomieszczeniu - Huawei Y6s

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka była dla mnie zaskoczeniem w tym modelu, ponieważ patrząc na to, co potrafi główny aparat, to przednia kamerka będzie koszmarna. Ku mojemu zdziwieniu, to w średnich warunkach zdjęcia nie wypadają aż tak źle. Oczywiście widać spadek jakości, ale przynajmniej da się zobaczyć, co jest na zdjęciu. Niektóre urządzenia w podobnej cenie nie radzą sobie w ogóle w takich warunkach oświetleniowych. Przy lepszym świetle niekiedy da się zrobić dosyć ładne zdjęcie i tutaj muszę pochwalić ten telefon — chociaż trzeba pamiętać, że nie za pierwszym razem zdjęcie się uda i trzeba próbować, aby uzyskać upragniony efekt.

Przednia kamerka - Huawei Y6s

7. Zdjęcia nocne

Ładnymi zdjęciami nocnymi mogą się poszczycić droższe modele tego producenta, jak jednak wypada ten model w takim oświetleniu? Przyznać muszę, że nie jest źle, jednak boli fakt słabej ostrości, która albo się myli, albo nie da się jej zawsze poprawnie ustawić. W trybie automatycznym zdjęcia nie są za ciemne, tylko trzeba uważać z ostrością i się z nią męczyć. Nie mamy tutaj żadnego trybu nocnego, ale na szczęście mamy tutaj tryb profesjonalny, o którym już wspomniałem wcześniej i w nim już więcej można się pobawić i więcej wycisnąć z głównego aparatu.

Zdjęcia nocne - Huawei Y6s

Zdjęcia nocne - Huawei Y6s

8. Próbka nagrania

Huawei Y6s ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Niestety nie mamy tutaj żadnej stabilizacji (a szkoda). Co do samych filmów, to powiedzieć muszę, że za dobrze nie jest. Jakość filmów jest dosyć przeciętna, nagranie się mocno przycina przy zmianie pomiaru światła, a też przez brak stabilizacji nagranie bardzo mocno się trzęsie — można to naprawić gimbalem, ale niestety nic już nie pomoże na jakość samych nagrań. Przynajmniej autofocus jakoś daje sobie radę — na pewno lepiej, niż przy zdjęciach.

9. Huawei Watch GT2

Huawei Watch GT2

Na testy z telefonem przyjechał do mnie zegarek Huawei Watch GT2, niestety w dalszym ciągu w większości takie zegarki nie umożliwiają nam na zdalny spust migawki w telefonie — bardzo by się to przydało. Co do samego zegarka, to powiedzieć muszę, że przez cały okres testów nie zdjąłem tego zegarka i strasznie się do niego przyzwyczaiłem. Najlepszą funkcją według mnie w nim jest miernik stresu, tętna, a także jego wytrzymała bateria. Przez okres testów ładowałem ten zegarek raz, czyli bateria wytrzymała mi w nim na dwa tygodnie!

Zdziwiło mnie to bardzo, bo nie będę ukrywać, że powiadomień mam mnóstwo, począwszy od poczty, po portale społecznościowe. Więc zegarek cały czas mnie informował o nowej wiadomości i miał dopiero chwilę spokoju w nocy. Tak to cały czas go używałem i uważam, że ten czas na baterii jest rewelacyjny, jak na inteligentny zegarek. Więc mogę polecić ten zegarek naprawdę każdemu.

Huawei Watch GT2

Podsumowując

Huawei Y6s

Huawei Y6s nie jest drogim urządzeniem, ale czy warto się zastanawiać nad nim pod względem aparatów? Szczerze mogę powiedzieć, że nie za bardzo, ponieważ jest tutaj dużo do poprawy. Jednak sam w sobie telefon nie jest zły, gdyby tylko producent poprawił: balans bieli, to już o wiele lepiej robiłoby się tym telefonem zdjęcia, bo tylko wystarczyłaby zabawa z ostrością. Ja ten telefon mogę polecić osobom, które nie zwracają dużej uwagi na zdjęcia, a chcą tani i sprawny telefon, no chyba, że lubią bawić się trybem profesjonalnym.

Zdjęcia wykonane Huawei Y6s -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?