Fototest – Xiaomi Mi 9T Pro

Xiaomi Mi 9T Pro

Jakiś czas temu na blogu mogliście przeczytać recenzję aparatów w telefonie Mi 9T — wtedy już wspominałem o tym, że lepiej poczekać na recenzję Mi 9T Pro, ponieważ jest o wiele ciekawszym modelem. Właśnie przyszedł ten czas, aby pokazać Wam możliwości fotograficzne Xiaomi Mi 9T Pro. Czy według mnie jest to urządzenie warte zainteresowania? Przekonacie się tego poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Xiaomi Mi 9T Pro

Xiaomi to urządzenie wyposażyło w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.75
  • 8 Mpx f/2.4 — teleobiektyw, tylko w trybie portretowym
  • 13 Mpx f/2.4 — szerokokątny
 • Przód:
  • 20 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, w końcu mamy tutaj matrycę 48 Mpx. Oczywiście zdjęcia w trybie automatycznym są wykonywane w 12 Mpx, ale mamy też tutaj tryb 48 Mpx, który wykorzystuje całą matrycę — nie mamy wtedy automatycznego HDR i sztucznej inteligencji. Dodatkowo przyznać muszę, że sztuczna inteligencja w tym modelu sprawdza się super, kolory nie są przejaskrawione i zdjęcia mogą się podobać.

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi 9T Pro

Pochmurna pogoda - Xiaomi Mi 9T Pro

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki automatycznemu HDR rozpiętość tonalna na zdjęciach jest poprawna, a dzięki sztucznej inteligencji kolory mogą się podobać — najważniejsze, że zieleń nie jest taka mocna, jak to czasami bywa w urządzeniach marki Huawei. Najważniejsze, że nie zauważyłem problemu z przepaloną bielą w mocnym słońcu, więc mogę powiedzieć, że tym głównym aparatem (nawet szerokim kątem) wykonamy super zdjęcia!

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi 9T Pro

Słoneczna pogoda - Xiaomi Mi 9T Pro

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to powiedzieć muszę, że jak na Xiaomi to jest super! Dlaczego jak na Xiaomi? Wiele urządzeń od nich ma czasami problemy z autofocusem i nie zawsze celnie można nim złapać ostrość. Tym Mi możemy spokojnie wykonać ładne zdjęcia makro, jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Głębia ostrości jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od naszego głównego obiektu zdjęcia. Szerokim kątem nie wykonamy zdjęcia tego typu, ponieważ nie mamy w nim autofocusu. Od razu powiedzieć muszę, że w trybie automatycznym nie korzystamy z teleobiektywu (on dopiero uruchamia się w trybie portretowym), więc zoom, którym możemy zrobić zdjęcia, jest cyfrowy i nie zawsze będzie to wyglądać dobrze. Tryb portretowy w tym modelu spisuje się super, można tym telefonem zrobić naprawdę ładne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi 9T Pro

Zdjęcia makro - Xiaomi Mi 9T Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych jest poprawnie, a nawet bardzo dobrze. Co najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane i rozmazane. Autofocus sprawnie sobie radzi w naturalnym i sztucznym oświetleniu. Kolory również przy naturalnym świetle są poprawnie odwzorowane, a przy sztucznym oświetleniu o dziwo kolory są dobre. Przynajmniej widać, że producent postarał się tutaj nad balansem bieli.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi 9T Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Xiaomi Mi 9T Pro

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka jak na serię Mi 9T przystało, jest wysuwana. Tak jak w słabszym modelu, ta przednia kamerka bardzo dobrze radzi sobie w średnich warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie, kolory są nawet dobrze odwzorowane — czego chcieć więcej? Przy lepszym oświetleniu możemy wykonać tym telefonem naprawdę super zdjęcia typu selfie, więc na pewno docenią to osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia.

Przednia kamerka - Xiaomi Mi 9T Pro

7. Zdjęcia nocne

Telefonami Xiaomi równie bywa w nocy, niekiedy zdjęcia udają się super, a niekiedy już nie, jak to bywa w Mi 9T Pro? Otóż w trybie automatycznym możemy na całe szczęście wykonać jasne zdjęcie, które niestety będzie miało ziarno i szumy. Na całe szczęście mamy tutaj tryb nocny i tryb profesjonalny. W trybie nocnym wykonamy jaśniejsze zdjęcie, które będzie miało mniej szumów i ziarna, a także będzie trochę ostrzejsze. Dodać jednak muszę, że w trybie profesjonalnym możemy przełączać się między wszystkimi aparatami i możemy z nich znacznie więcej wyciągnąć — czasami warto próbować.

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi 9T Pro

Zdjęcia nocne - Xiaomi Mi 9T Pro

8. Próbka nagrania

Xiaomi Mi 9T Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Mamy tutaj elektroniczną stabilizację od Xiaomi, ale no niestety nie działa ona nadal zbyt dobrze — producent powinien nad tym jeszcze popracować i dobrze jakby to naprawił aktualizacją. Co do samych filmów, to powiedzieć muszę, że nie są one złe. Jakość jest dobra, kolory odpowiednie, a autofocus sprawnie działa. Szkoda, że stabilizacja działa, jak działa, chociaż przy szerokim kącie jest dosyć sprawnie.

Dodać muszę, że w filmach są małe błędy przez moją nieuwagę i zawieszający się komputer. W filmie z Full HD przy Stabilizacja włączona powinien być dopisek Zoom, a przy napisie Zoom – stabilizacja wyłączona, powinien być napisać Stabilizacja włączona. W filmie 4K przy drugim napisie również powinien znaleźć się napis Zoom. Przy napisie Szeroki kąt – stabilizacja włączona, powinien być napis Stabilizacja włączona. Przy napisie Zoom – stabilizacja wyłączona, powinien być napis o włączonej stabilizacji. Ostatni napis powinien dotyczyć szerokiego kąta z włączoną stabilizacją. Z góry przepraszam, że tak to wygląda, edytując to na moim komputerze, zdawało mi się, że wszystko jest poprawnie i dobrze umiejscowione — trudno też coś określić jak podczas edytowania wszystko się zacina.

Podsumowując

Xiaomi Mi 9T Pro

Xiaomi Mi 9T Pro nie jest już drogim urządzeniem, patrząc na aktualną jego cenę i na to, co potrafi, to powiedzieć muszę, że mogę w spokoju polecić ten sprzęt. Mnie się z niego bardzo dobrze korzystało, nawet lepiej niż ze wspomnianego Mi 9T. Polecić mogę ten sprzęt każdemu, ponieważ jest to dosyć dobry telefon za rozsądne pieniądze. Możemy tym telefonem zrobić naprawdę ładne zdjęcia, no i filmy przy wyłączonej stabilizacji i przy pomocy gimbala. Znacznie więcej z tych aparatów można wyciągnąć w trybie profesjonalnym i na pewno docenią to niektóre osoby.

Zdjęcia wykonane Xiaomi Mi 9T Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?