Fototest – Samsung Galaxy Note10+

Samsung Galaxy Note10+

Jakiś czas temu dotarł do mnie na testy Samsung Galaxy Note10, który zapowiadał się na bardzo dobry telefon, ale nie było tego efektu WOW. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie aparatów w telefonie Galaxy Note10+. Jak w modelu z plusem aparaty się u mnie sprawdziły? Tego się na pewno przekonacie poniżej. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że zauważyłem w większym modelu znaczną poprawę sztucznej inteligencji, przez co niekiedy zdjęcia wyglądały znacznie lepiej, ale czy na pewno aż tak?

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy Note10+

Samsung ten telefon wyposażył w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 12 Mpx f/1.5-f/2.4
  • 16 Mpx f/2.2 — szerokokątny
  • 12 Mpx f/2.1 — teleobiektyw
  • 0,3 Mpx — głębia ostrości
 • Przód:
  • 10 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie i trudno coś złego na ten temat mówić przy takim oświetleniu. Nawet powiedzieć muszę, że dynamika zdjęć jest znacznie lepsza niż w modelu Note10. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, która sprawdza się o wiele lepiej niż w mniejszym modelu — mam nadzieję, że Samsung postanowił zaktualizować aparat w mniejszym modelu i będzie już znacznie lepiej niż w Note10+. Kolory są naturalne, więc można przy takich warunkach zrobić ładne zdjęcia.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Note10+

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy Note10+

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie zdjęcia są równie dobre co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Co ważne, to automatyczny HDR sprawdza się w tym modelu, tak jak powinien i kontrast nie jest duży, jak to czasami bywa w urządzeniach Samsunga. Przy taki oświetleniu zdjęcia wychodzą świetnie i to nawet w szerokim kącie. Tym Samsungiem Galaxy Note10+ można zrobić już super zdjęcia i możecie zobaczyć je w podpiętym albumie Google Photos na końcu recenzji. Dodatkowo powiedzieć muszę, że przy sztucznej inteligencji kolory (nawet zielony!) nie są przekoryzowane i można to uznać za zaletę.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Note10+

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy Note10+

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to powiedzieć muszę, że wychodzą one super! Jakość i szczegółowość takich zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie — przynajmniej Samsung tym modelem pokazuje, na co go stać. Głębia ostrości z głównego aparatu jest ładna i plastyczna, bardzo dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia — warto też tutaj pamiętać, że przesłona jest mechaniczna i w trybie automatycznym sama się przełącza z f/2.4 na f/1.5 lub na odwrót (wszystko zależy od ilości światła). Oczywiście mamy tutaj tryb portretowy i przyznać muszę, że działa on tak jak sobie to wyobrażałem, czyli bardzo dobrze. Tym Galaxy Note można zrobić naprawdę ładne portrety nie tylko osób, ale także dobrze to wykorzystać przy innych zdjęciach.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Note10+

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy Note10+

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to przyznać muszę, że Galaxy Note10+ radzi sobie w obu warunkach oświetleniowych, ale jest jeden mały problem. W naturalnym oświetleniu jest wszystko, tak jak powinno być i nawet krawędzie nie są poszarpane. Przy sztucznym oświetleniu również jest wszystko dobrze, ale niestety tutaj czasami bywa problem z nieostrymi krawędziami na zdjęciach — według mnie takie rzeczy nie powinny się pojawiać, a szczególnie na takim Samsungu. Mimo wszystko muszę przyznać, że ostrość jest brana szybko i sprawnie (chociaż nie zawsze przy sztucznym oświetleniu). Kolory są poprawne, więc przynajmniej producent postarał się nad balansem bieli.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Note10+

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy Note10+

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym Samsungu trochę mnie zdziwiła, ale no niestety tak bywało już w większości urządzeń od Samsunga. Oczywiście mowa o zmianie pola widzenia przedniej kamerki z wąskiego, na szeroki (tak jak to bywało w wielu urządzeniach od tego producenta). Lepiej wykonywać zdjęcia w trybie szerokim, ponieważ jakość i szczegółowość zdjęć jest wtedy znacznie lepsza — Samsung powinien w końcu nad tym mocniej popracować. Przynajmniej kolory są odpowiednie i w średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają bardzo dobrze. Osoby, które lubią robić sobie zdjęcia tego typu, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Note10+

Przednia kamerka - Samsung Galaxy Note10+

7. Zdjęcia nocne

Jak wiadomo, urządzenia Samsunga już od Galaxy S7 super radzą sobie w nocy i z modelu na model zdjęcia w nocy prześcigały innych producentów. Teraz już wielu producentów radzi sobie z tym równie dobrze co Samsung (czasami gorzej, czasami lepiej). Galaxy Note10+ w trybie automatycznym bardzo dobrze sobie radzi i nie potrzebujemy żadnych innych trybów, ale na całe szczęście producent przygotował jeszcze tryb nocny i profesjonalny. W trybie nocnym o dziwo możemy zrobić jeszcze jaśniejsze zdjęcia, jeżeli jednak zależy nam na naturalnych zdjęciach, to polecam tryb automatyczny lub profesjonalny. Nie mniej jednak głównym aparatem i szerokokątnym wykonamy ładne zdjęcia w tego typu warunkach oświetleniowych.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Note10+

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy Note10+

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy Note10+ ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Na całe szczęście mamy tutaj optyczną stabilizację i elektroniczną, co prawda w rozdzielczości Full HD mamy jeszcze Dużą Stabilność, ale nadal to nie działa, tak jak Samsung to pokazywał na swoich reklamach (chociaż w tym modelu o wiele lepiej to działa, ale nadal nie mamy autofocusu). Co do samych filmów, to niestety powiedzieć muszę, że optyczna stabilizacja w ogóle sobie nie radzi, lepiej ją wspomóc elektroniczną stabilizacją — o wiele lepiej to wygląda. Co prawda możemy tym telefonem nagrać naprawdę ładne filmy i miłym dodatkiem jest, że podczas nagrywania możemy zmienić obiektywy.

Podsumowując

Samsung Galaxy Note10+

Samsung Galaxy Note10+ to w dalszym ciągu drogie urządzenie, jednak patrząc na to, co potrafi sam telefon i jak sprawdzają się w nim aparaty, to można przyznać, że warto się zastanowić nad tym urządzeniem. Zdjęcia i filmy wykonane tym modelem są o wiele lepsze niż wspomnianym już wcześniej Galaxy Note10. Więc jeżeli zastanawiacie się nad zakupem urządzenia z serii Galaxy Note, to zdecydowanie lepiej zastanowić się nad Note10+ — według mnie, jest to ciekawy telefon do rozważenia i zakupu.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy Note10+ -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?