Fototest – iPhone 7

iPhone 7

Nieczęsto się zdarza, że mam okazję przetestować aparaty w telefonie z logiem Apple. Na całe szczęście dzięki refurbed.pl miałem przyjemność przetestować aparaty w telefonie iPhone 7. Oczywiście jest to trochę starsze urządzenie, jednak czy opłaca się kupować ten telefon (szczególnie odnowiony, bo jest o wiele tańszy) w tym roku ze względu na aparaty? Zaraz będziecie mogli się przekonać, ja na wstępie jeszcze tylko powiem, że zdjęcia z tego iPhone’a mogą w dalszym ciągu się podobać. Nie we wszystkich warunkach oświetleniowych, ale w większości aparat daje sobie radę i byłem w ogromnym szoku. Za moment się sami przekonajcie.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was na 5 zalet i 5 wad aparatów w iPhone’ie 7.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

iPhone 7

Apple to urządzenie wyposażyło w dwa aparaty. Główny aparat znajduje się na tylnej obudowie posiada matrycę 12 Mpx z przysłoną f/1.8.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 7 Mpx z przysłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą dosyć dobrze. Jasność takich zdjęć jest poprawna, a ich jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie i trudno coś na ten temat tutaj narzekać. Jeżeli chodzi o kolory, to nie są one tutaj tak mocno nasycone, jak to bywa w urządzeniach z Androidem, tutaj te kolory są stonowane i trzeba przyznać, że przyjemnie się na nie patrzy. Tutaj trzeba przyznać, że kolory są trochę szarawe, ale taki styl zdjęć może się niektórym podobać. Jestem ciekawy, jak to jest w nowszych urządzeniach z logiem jabłka na plecach. Wspomnieć jeszcze muszę, że mamy w tym urządzeniu automatyczne HDR, które całkiem nieźle daje sobie radę i uwaga nie mamy tutaj sztucznej inteligencji, która by mogła popsuć nasze zdjęcia!

Pochmurna pogoda - iPhone 7

Pochmurna pogoda - iPhone 7

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę zdjęcia wychodzą równie dobrze co w odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Nawet dzięki automatycznemu HDR cienie na zdjęciach nie są aż takie mocne i można to zaliczyć jako ogromny plus. Kolory w tego typu oświetleniu są dobre, chociaż muszę powiedzieć, że czasami główny aparat w tym telefonie przy mocnym słońcu miał problem z odwzorowaniem barw. Czasami cienie i nie tylko wyglądają, jakby były wyprane z kolorów i według mnie Apple to powinno poprawić w oprogramowaniu. Oczywiście jest już to starszy model i wiele osób może się nim już nie interesować, jednak trzeba przyznać, że w dalszym ciągu da się tym urządzeniem zrobić ładne zdjęcie i trzeba mieć tego świadomość.

Słoneczna pogoda - iPhone 7

Słoneczna pogoda - iPhone 7

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro to przyznać muszę, że są one naprawdę świetne. Rzadko się zdarza, aby zdjęcia makro miały taką dynamikę jak to właśnie bywa w iPhone’ie 7. Sama jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i tutaj również nie można na to narzekać. No jak dla mnie jest to super, bo ten model nie jest przecież taki świeży, a zdjęcia z niego w dalszym ciągu mogą się podobać. Kolorystyka tego typu zdjęć jest bardzo ładna i na pewno wielu osobom się spodoba. Co do głębi ostrości, to przyznać muszę, że jest ona dobra i taka subtelna. Dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia i na pewno tego typu zdjęcia się innym spodobają.

Zdjęcia makro - iPhone 7

Zdjęcia makro - iPhone 7

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to przyznać muszę przyznać, że w obu rodzajach oświetlenia jest bardzo dobrze. Warto zwrócić uwagę, że krawędzie zdjęć z głównego aparatu nie są poszarpane i rozmazane — no coś po prostu świetnego. Sama jakość i szczegółowość zdjęć w naturalnym i sztucznym oświetleniu jest bardzo dobra. Nawet kolory są poprawne i ładnie odwzorowane. Przy sztucznym oświetleniu ciepła barwa jest i może trochę bardziej nasycona, ale nie jest to tak jak w innych urządzeniach (nawet z tego roku). Przynajmniej wiadomo, że tym telefonem da się zrobić zdjęcia w pomieszczeniu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - iPhone 7

Zdjęcia w pomieszczeniu - iPhone 7

6. Przednia kamerka

Na samym początku muszę się przyznać, że nie zbyt dobrze myślałem o przedniej kamerce w tym iPhone’ie. Myliłem się i muszę przyznać, że nawet w średnich warunkach oświetleniowych da się tym telefonem zrobić dosyć dobre zdjęcie i nie można na nie narzekać. Szczegółowość i jakość jest dobra, a nawet bardzo dobra. Przy lepszych warunkach oświetleniowych jest znacznie lepiej i np. przy lepszym oświetleniu nie widać żadnych szumów czy ziarna — ale to chyba jest logiczne. Na pewno osoby lubiące robić sobie dużo zdjęć typu selfie będą zadowolone z tej kamerki, ponieważ zdjęcia są ostre i trudno coś złego na ten temat mówić.

Przednia kamerka - iPhone 7

7. Zdjęcia nocne

Mamy już urządzenia, które świetnie radzą sobie w nocy. Niestety tego iPhone’a nie można zaliczyć do tej czołówki, ale na całe szczęście zdjęcia w nocy wykonane tym telefonem nie są najgorsze. Oczywiście nie mamy tutaj żadnego trybu nocnego lub trybu manualnego i musimy nacieszyć się tylko trybem automatycznym i HDR. Chociaż i tak muszę przyznać, że samym trybem automatycznym (bez HDR) zrobimy dosyć jasne i dobre zdjęcie. Przy włączonym HDR zdjęcie wychodzi odrobinę ciemniejsze i w dodatku pojawia się wtedy więcej szumów. Dlatego ja tym telefonem polecam robić zdjęcia samym trybem automatycznym bez HDR, przynajmniej takimi zdjęciami możemy pochwalić się przed znajomymi.

Zdjęcia nocne - iPhone 7

Zdjęcia nocne - iPhone 7

8. Próbka nagrania

iPhone 7 ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Co jest dosyć ważne, to znajdziemy tutaj optyczną stabilizację obrazu, szkoda, że nie mamy tutaj elektronicznej stabilizacji. Sama optyczna stabilizacja przy dłuższych nagraniach nie daje sobie rady i trzeba o tym pamiętać. Co do samego nagrania, to powiedzieć muszę, że jest naprawdę dobrze i filmy z iPhone’a mogą się podobać. Jakby dodać do tego telefonu jeszcze gimbal, to filmy nawet z tak już starego telefony wyglądałyby super. Nawet autofocus radzi sobie całkiem nieźle.

Podsumowując

iPhone 7

iPhone 7 to w dalszym ciągu drogi telefon, jego cena się utrzymuje i to świadczy tylko o tym, że jest to dobry telefon, a aparaty w nim też są dobre. Na całe szczęście na refurbed.pl można ten model kupić o wiele taniej, tylko dlatego, że oni sprzedają odnawialne telefony. Jednak czy w dalszym ciągu opłaca kupować się ten telefon ze względu na aparaty? Szczerze mogę powiedzieć, że tak. W niektórych warunkach oświetleniowych można zrobić tym telefonem świetne zdjęcia. Dlatego, jeżeli chcecie mieć tańszego iPhone’a z dobrym aparatem, to mogę Wam polecić ten model.

Dodać jeszcze muszę, że refurbed.pl to nie jest zwykły sklep, który sprzedaje odnowione urządzenia. Za każdy zakup refurbed sadzi drzewo i to właśnie za to pokochałem tę markę.

Zdjęcia wykonane iPhone’em 7 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?