Fototest – LG V40 ThinQ

LG V40 ThinQ

Jakiś czas temu miałem okazję przetestować aparaty w telefonie LG V40 ThinQ. Odkąd ten telefon miał premierę, to chciałem jak najszybciej przetestować aparaty w tym właśnie urządzeniu. Bardzo mocno w szczególności zainteresował mnie szeroki kąt. Dlaczego? Jakoś w moim odczuciu LG bardzo dobrze sobie z tym radzi, chodzi mi głównie o aparaty z obiektywami szerokokątnymi. Trochę gorzej wypada tutaj aparat z teleobiektywem, ale to będziecie mogli się później dowiedzieć. Tak samo teraz będziecie mogli się przekonać, jak wyglądają zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych z tego telefonu.

Zanim przejdziecie dalej, to serdecznie zapraszam Was do obejrzenie rozpakowania tego urządzenia. W woli ścisłości, to jest to już ostatnie rozpakowanie tego typu jak na razie i aktualnie na kanale YouTube będą/pojawiają się filmy innego typu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

LG V40 ThinQ

LG to urządzenie wyposażyło w pięć aparatów. Trzy z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matryce 12 Mpx z przysłoną f/1.5. Drugi aparat z teleobiektywem posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.4. Trzeci aparat szerokokątny posiada matrycę 16 Mpx z przesłoną f/1.9.

Główna przednia kamerka posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/1.9. Drugi aparat szerokokątny posiada matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dobrze, a nawet są odpowiednio jasne. Jakość i szczegółowość takich zdjęć stoi na bardzo wysokim poziomie. Przy takim oświetleniu nie można też narzekać na aparat szerokokątny i teleobiektyw. Chociaż i tak muszę przyznać, że tutaj, mimo iż nie można narzekać, to czasami teleobiektyw nie daje sobie rady i nie zawsze te zdjęcia wyglądają super — z tego, co zauważyłem, to właśnie ten aparat potrzebuje czasami dużo światła. Oczywiście mamy tutaj automatyczne HDR i jak widać, sprawdza się bardzo dobrze. Mamy tutaj również sztuczną inteligencję od LG, czyli AI Cam, który sprawdza się nawet dobrze — trzeba jednak pamiętać, że po włączeniu tego trybu nie mamy dostępu do innych rzeczy jak np. HDR.

Pochmurna pogoda - LG V40 ThinQ

Pochmurna pogoda - LG V40 ThinQ

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę wychodzą równie dobrze co w odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Tutaj już od razu muszę wspomnieć, że kolory są naprawdę bardzo dobre i poprawnie odwzorowane. Czasami może się zdarzyć, że są mocnej nasycone, ale to tylko wtedy kiedy włączymy sztuczną inteligencję. Sama jakość i szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie (we wszystkich aparatach). Powiedzieć i tak muszę, że niestety HDR przy takim oświetleniu sobie nie daje rady, a urządzenie dosyć mocno podbija kontrast (nawet w samym trybie automatycznym), przez co niektóre cienie mogą wydawać się duże i mocne. Oczywiście zawsze wtedy można skorzystać z trybu profesjonalnego i znacznie więcej wyciągniemy wtedy z aparatów w tym urządzeniu.

Słoneczna pogoda - LG V40 ThinQ

Słoneczna pogoda - LG V40 ThinQ

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to muszę przyznać, że głównym aparatem, jak i teleobiektywem wychodzą one SUPER. Szkoda tylko, że szeroki kąt nie ma autofocusu, ale nie można mieć przecież wszystkiego. Same zdjęcia makro wykonane tym telefonem wychodzą naprawdę znakomicie. Jakość i szczegółowość tego typu zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno do czegoś się tutaj przyczepić. Sama głębia ostrości (czy to z głównego aparatu lub teleobiektywu) wychodzi bardzo ładnie i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj tryb portretowy i co najważniejsze, to w tym urządzeniu ten tryb działa naprawdę dobrze i można tym LG zrobić ładne portrety.

Zdjęcia makro - LG V40 ThinQ

Zdjęcia makro - LG V40 ThinQ

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie jest źle, a nawet jest bardzo dobrze w obu rodzajach oświetlenia. Nie miałem wątpliwości, że ten telefon będzie miał naprawdę dobre aparaty. Co jest najważniejsze, to krawędzie na zdjęciach nie są poszarpane i rozmazane, nawet jeśli wykonamy je aparatem szerokokątnym — LG bardzo dobrze poradziło sobie z korekcją zniekształceń i za to można pochwalić tego producenta, dlatego zdjęcia z szerokiego kąta szczególnie u LG aktualnie podobają mnie się najbardziej. W obu rodzajach oświetlenia jakość i szczegółowość jest na bardzo dobrym poziomie, tak samo można powiedzieć o kolorach, tylko przy sztucznym oświetleniu telefon odrobinę podbija ciepłe barwy.

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG V40 ThinQ

Zdjęcia w pomieszczeniu - LG V40 ThinQ

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka, a tak dokładnie to przednie kamerki w tym urządzeniu są dosyć dobre. Co jednak warto wiedzieć, to główny przedni aparat łapie ostrość odrobinę dalej i warto to pamiętać, aby być ostry przy robieniu sobie zdjęcia. Przynajmniej w tym urządzeniu nie mamy rozwiązania systemowego, że mamy tylko jeden aparat a możemy przełączać się między dwoma różnymi kątami. Tutaj mamy dwa aparaty i przełączamy się między nimi. Trzeba tylko zapamiętać, że średnie warunki to już taka ostateczność dla tych aparatów, bo dużo nie da się z nich wyciągnąć przy takim oświetleniu, ale na całe szczęście przy dobrym oświetleniu zdjęcia wychodzą naprawdę ładnie. Osoby, które lubią robić sobie dużo zdjęć selfie, to na pewno spodobają im się aparaty w tym LG.

Przednia kamerka - LG V40 ThinQ

Przednia kamerka - LG V40 ThinQ

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonane tym LG może w trybie automatycznym nie są najwyższych lotów, jednak po przełączeniu się na tryb ręczny, to możemy znacznie jaśniejsze zrobić tego typu zdjęcia. Co najważniejsze, to w trybie automatycznym, czy nawet AI Cam zdjęcia nie wychodzą najgorzej, ale też nie są takie jasne, jak to czasami bywa u konkurencji. Jestem ciekawy czy LG w swoich przyszłych urządzeniach zaproponuje jakiś dedykowany tryb do tego typu zdjęć, bo to na pewno byłoby o wiele łatwiejsze dla wielu osób, które nie ogarniają trybu profesjonalnego. W tym przypadku, jeżeli chcemy znacznie więcej wyciągnąć z aparatów w tym urządzeniu lub zrobić jaśniejsze zdjęcie, to polecam ten tryb profesjonalny i nauczyć się przynajmniej tego czasu naświetlania.

Zdjęcia nocne - LG V40 ThinQ

Zdjęcia nocne - LG V40 ThinQ

8. Próbka nagrania

LG V40 ThinQ ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co jest ważne, to mamy tutaj optyczną stabilizację obrazu oraz nawet w najwyższej rozdzielczości możliwość włączenia elektronicznej stabilizacji obrazu. Co do samego nagrania, to powiedzieć muszę, że nie jest ono złe, tylko niestety ta optyczna stabilizacja nie daje sobie rady i lepiej wspomóc ją elektroniczną stabilizacją — obraz wtedy wygląda o wiele lepiej. Przynajmniej autofocus działa bardzo dobrze. Szkoda tylko, że podczas nagrywania mamy opcję zmiany tylko między głównym aparatem a teleobiektywem. Jeżeli chcemy nagrać film z szerokiego kąta, to musimy przełączyć się wtedy na obiektyw szerokokątny i dopiero wtedy nagrywać. LG powinno to zmienić w następnych urządzeniach.

Podsumowując

LG V40 ThinQ

LG V40 ThinQ nie jest może najtańszym urządzeniem, ale też trzeba przyznać, że nie jest też najdroższym. Już i tak odrobinę cena tego modelu spadła i czasami można spotkać ten telefon w super promocjach. Czy warto interesować się tym urządzeniem pod względem aparatów? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak. Same aparaty w tym urządzeniu nie są złe, a osoby, które potrafią korzystać z trybu profesjonalnego, znacznie więcej wyciągną z aparatów w tym LG. Mnie osobiście najbardziej przypadł do gustu główny aparat i aparat szerokokątny — tutaj producent postarał się i na to narzekać nie można. Ja z czystym sercem mogę polecić Wam ten telefon i na pewno nie zawiedziecie się na nim.

Zdjęcia wykonane LG V40 ThinQ -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?