Fototest – Samsung Galaxy A70

Samsung Galaxy A70

Ostatnio na blogu mogliście przeczytać moją recenzję aparatów w telefonie Samsung Galaxy S10+. Teraz dzięki uprzejmości Dragonist.pl miałem okazję przetestowania aparatów w telefonie Samsung Galaxy A70. Już na wstępie mogę Wam powiedzieć, że byłem bardzo ciekawy, jak to właśnie sprawdzają się aparaty w tym modelu. Widziałem już u znajomych i nie tylko, że Galaxy A50 jest taki sobie (niebawem pojawi się u mnie na testach). Dlatego z czystej ciekawości byłem ciekawy, jak Samsung poradził sobie z Galaxy A70 i czy rzeczywiście jest i będzie to hit. Dopowiedzieć jeszcze muszę, że podczas testów na tytułowym urządzeniu pojawiły się dwie aktualizacje, które wprowadziły Dużą stabilność i tryb nocny — niestety tryb pojawił się u mnie dopiero pod sam koniec mojej przygody z tym urządzeniem.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia 5 zalet i 5 wad aparatów w tym telefonie.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy A70

Samsung ten telefon wyposażył w cztery aparaty. Trzy z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 32 Mpx z przesłoną f/1.7. Drugi aparat do rozpoznawania głębi ostrości posiada matrycę 5 Mpx z przesłoną f/2.2. Trzeci aparat to ultra szeroki kąt, który posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/2.2.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 32 Mpx i przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć w takim warunkach jest wysokim poziomie, ale tylko z głównego aparatu. Z aparatu szerokokątnego zdjęcia wychodzą odrobinę ciemniejsze. Dobrze, że mamy tutaj automatyczne HDR, dzięki czemu to właśnie te zdjęcia są odrobinę jaśniejsze, a rozpiętość tonalna jest w porządku. Nie można narzekać przy takim oświetleniu nawet na kolory. Mamy tutaj optymalizator scen i dzięki niemu kolory są odrobinę lepiej odwzorowane i o wiele lepiej patrzy się na takie zdjęcia.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy A70

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy A70

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę zdjęcia wykonane tym telefonem są dosyć przyjemne dla oka, nawet z aparatu szerokokątnego. Jakość i szczegółowość zdjęć przy takim oświetleniu jest na dosyć wysokim poziomie i przynajmniej na to narzekać aż tak nie można. Automatyczny HDR nawet daje sobie radę i cienie dzięki temu nie są mocne i duże. Przynajmniej nawet przy tego typu zdjęciach widać ładną dynamikę z głównego aparatu. Oczywiście dzięki optymalizatorowi scen te kolory są nasycone i przyjemnie się na takie zdjęcia patrzy — najważniejsze, że biel nie jest przepalona.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy A70

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy A70

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to przyznać muszę, że głównym aparatem w tym telefonie da się zrobić tego typu zdjęcia. W zupełności będziemy z nich zadowoleni. Sam byłem zdziwiony, że głównym aparatem da się zrobić ładne zdjęcia makro, które są szczegółowe i jakość też jest dobra. Nawet kolory przy optymalizatorze scen są w porządku. Głębia ostrości przy głównym aparacie jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Sam tryb Live focus od Samsunga działa w porządku i zdjęcia wykonane w tym trybie porównać do zdjęć wykonanych innymi droższymi Samsungami.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy A70

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy A70

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to przyznać muszę, że w obu warunkach oświetleniowych jest w porządku — pod względem jakości i szczegółowości. Chociaż i tak jak dla mnie najważniejsze są krawędzie, które niestety tutaj (nawet w głównym aparacie) są rozmazane i poszarpane. O zdjęciach z szerokiego kąta to już nawet nie wspomnę. Mam ogromną nadzieję, że Galaxy A80 nie będzie miał takich problemów, jak właśnie Galaxy A70. Przynajmniej kolory w sztucznym i naturalnym oświetleniu są poprawne. Dodać jeszcze muszę, że w sztucznym oświetleniu kolory nie wchodzą aż tak bardzo w żółty odcień.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy A70

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy A70

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w Samsungu jest dobra, może nie widać tego aż tak w średnich warunkach oświetleniowych, bo to już jest taka ostateczność dla przedniej kamerki w tym urządzeniu. W lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia są naprawdę dobre i szczegółowość też jest na poprawnym poziomie. Dodać i tak muszę, że lepiej tą przednią kamerką wykonywać zdjęcia w szerszym kącie niż w węższym. Przy szerszym kącie zdjęcia według mnie wyglądają o wiele lepiej i nawet są wtedy bardziej szczegółowe. Najważniejsze i tak w tej przedniej kamerce jest — balans bieli, który działa naprawdę w porządku i na to nie można narzekać.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy A70

Przednia kamerka - Samsung Galaxy A70

7. Zdjęcia nocne

W nocy na samym początku tym telefonem nie dało się zrobić zdjęć. Jednak przed końcem moich testów tego urządzenia pojawiła się aktualizacja, która to właśnie dodała dedykowany tryb nocny. Trochę na początku na to narzekałem, bo to jednak nie zbyt tani i od samego początku powinien mieć taki tryb lub o wiele lepszy tryb profesjonalny. Co chyba jest ważne, to tym urządzeniem już na całe szczęście zrobimy lepsze zdjęcia trybem nocnym, ale gdyby nie on to trzeba byłoby się nacieszyć tylko trybem automatycznym. Dobrze, że Samsung dodaje takie funkcje i to nawet trochę po premierze.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy A70

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy A70

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy A70

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy A70 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety przy żadnej rozdzielczości nie mamy stabilizacji, dopiero od niedawna w rozdzielczości Full HD mamy dużą stabilność. Według mnie ta stabilność nie jest najlepsza i Samsung powinien nad nią jeszcze popracować. Gdy ją włączymy, to mocno tracimy na jakości samego nagrania i nie jest to zbyt dobre. Co do samego nagrania, to powiedzieć muszę, że nie jest może rewelacyjne i szczerze spodziewałem się trochę czegoś lepszego (szczególnie w rozdzielczości 4K). Najbardziej mnie boli fakt ciągłej zmiany nasycenia barw. Chociaż i tak powiedzieć muszę, że da się tym telefonem nagrać ładne filmy, ale tylko takie krótkie.

Podsumowując

Samsung Galaxy A70

Samsung Galaxy A70 nie jest najtańszym urządzeniem i przynajmniej na Dragonist.pl można ten telefon kupić jak najtaniej. Czy warto zastanawiać się nad tym urządzeniem pod względem aparatów? Muszę Wam powiedzieć, że sam nie wiem, bo różnie z tymi aparatami w tym Samsungu bywa. Już jest o wiele lepiej, od kiedy Samsung wypuścił już te kilka aktualizacji i usprawniły one odrobinę aparaty w tym urządzeniu. Jestem w dalszym ciągu ciekawy czy będą nadal aktualizować aparaty w tym urządzeniu. Dla osób, które robią okazyjnie zdjęcia i nie patrzą, jak te zdjęcia wyglądają, to nawet mogę polecić ten telefon. Dla osób, które myślą o nauce fotografii mobilnej, to nie polecam zbyt tego urządzenia. W cenie tego Galaxy można znaleźć inne fajne urządzenia.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy A70 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?