Fototest – Lenovo Phab 2 Pro

Lenovo Phab 2 Pro

Widzieliście recenzję Lenovo Phab 2 Plus? Jeżeli tak to właśnie możecie zobaczyć recenzję aparatów w Lenovo Phab 2 Pro, a jeżeli nie to szybko zobaczcie poprzednią recenzję i wróćcie do tej.

Lenovo Phab 2 Pro to świetne urządzenie dla architektów i projektantów wnętrz, ale czy na pewno nadaję się przy wykonywaniu codziennych zdjęć w różnym oświetleniu? Czasami tak, a czasami nie. Wspomniany Lenovo Phab 2 Plus ma z tyłu podwójną optykę aparatu, a Phab 2 Pro takiej nie ma, a szkoda. Lenovo Phab 2 Pro ma tylko jedno oczko aparatu, a pośrodku telefonu znajduje się tylko sensor do wirtualnej rzeczywistości.

Zanim pójdziecie dalej, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo
  9. Projekt TANGO

1. Specyfikacja

Lenovo Phab 2 Pro

Lenovo to urządzenie wyposażyło tylny aparat w matrycę 16 Mpx, niestety producent nie podaje, jaką zastosował tutaj przysłonę.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą naprawdę bardzo dobre i klimatyczne. Jasność i kontrast jest bardzo dobry, a kolory są dobrze odwzorowane i stonowane. Cienie mogłyby być trochę płytsze i jaśniejsze. Niebo jest dobrze odzwierciedlone, chociaż mnie osobiście brakuje tutaj konturów, ponieważ chmury się trochę zlewają ze sobą.

Pochmurna pogoda - Lenovo Phab 2 Pro

Pochmurna pogoda - Lenovo Phab 2 Pro

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę są bardzo dobre, chociaż cienie są duże, a kolory są przygaszone. Ale kolor nieba są naprawdę bardzo dobre, szczegółowość jest również bardzo dobra. Jakość zdjęć nie jest najgorsza, tak samo jako ostrość. Jednym słowem: Lenovo Phab 2 Pro potrafi wykonywać zdjęcia w słoneczne dni z trochę przygaszonymi kolorami i dużymi cieniami.

Słoneczna pogoda - Lenovo Phab 2 Pro

Słoneczna pogoda - Lenovo Phab 2 Pro

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia marko wykonywane tym telefonem są bardzo dobre, głębia ostrości jest przyzwoita, a szczegółowość jest bardzo dobra. Kolory niestety nie są aż tak nasycone, tylko są odrobione przygaszone. Jakość zdjęć wykonywana przez Lenovo Phab 2 Pro jest bardzo dobra, nie widać ani szumów, ani ziarna, czyli jest dobrze.

Zdjęcia makro - Lenovo Phab 2 Pro

Zdjęcia makro - Lenovo Phab 2 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu niestety nie są tak super, jakbym tego oczekiwał. Ostrość nie jest na wszystkim, a i same zdjęcia są poruszone, a krawędzie poszarpane. Jedynym plusem jest, że zdjęcia są jasne, a kolory są odpowiednie. Po tym urządzeniu nie spodziewałem się, iż zdjęcia w pomieszczeniu będą rozmazane, liczyłem na lepszą szczegółowość.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Lenovo Phab 2 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - Lenovo Phab 2 Pro

6. Przednia kamerka

Niestety przednia kamerka nie jest wysokich lotów, zdjęcia są ciemniejsze, a szczegółowość nie we wszystkich miejscach jest dobra. Krawędzie są poszarpane, również na zdjęciach można zauważyć ziarno i szumy co nie jest zadowalające. Dzięki temu, co teraz możemy zauważyć, zdjęcia w ciemniejszych pomieszczeniach będą jeszcze gorsze. Ale również można zauważ, że ostrość jest złapana na ścianie, czyli abyśmy byli ostrzy na zdjęciu, trzeba oddalić telefon jeszcze dalej od twarzy.

Przednia kamerka - Lenovo Phab 2 Pro

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne wykonywane tym telefonem dają dużo do życzenia. Aby wykonać jaśniejsze zdjęcia trzeba użyć trybu HDR, ponieważ nawet tryb Nocny nie daje sobie rady. Ziarno i szumy to na zdjęciach nocnych norma. Kolory również nie są zadowalające w tym telefonie. Super zdjęć nocnych nie wykonacie tym telefonem.

Zdjęcia nocne - Lenovo Phab 2 Pro

Zdjęcia nocne - Lenovo Phab 2 Pro

8. Przykładowe wideo

Lenovo Phab 2 Pro potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD, ale niestety brakuje tutaj stabilizacji obrazu, która według mnie powinna być standardem w każdym urządzeniu mobilnym. Samo nagranie jest poprawne, ale niestety kolory są trochę przygaszone, a jasność nagrania nie jest najlepsza. Niestety nie za bardzo polecam nagrywać tym telefonem, ponieważ brak stabilizacji jest naprawdę najgorszą opcją, jaką może być. Najlepszą rzeczą przy nagrywaniu są mikrofony z systemem Dolby. Dźwięk dzięki temu jest naprawdę bardzo dobry i to słychać.

9. Projekt TANGO

Projekt TANGO to super technologia, która wprowadza nas do wirtualnej rzeczywistości. Jest jeszcze mało aplikacji, które obsługują tę technologię, biblioteka aplikacji ciągle się powiększa, a najwięcej aplikacji powstaje dla architektów i projektantów wnętrz. Sensor, który znajduje się na tylnej obudowie telefonu, skanuje pomieszczenie i dzięki temu spokojnie możemy w aplikacji postawić mebel i sprawdzić, czy będzie pasować w pomieszczeniu lub nie. Ale najbardziej spodobało mnie się aplikacja z kotem, psem i innymi stworzeniami. Można się świetnie bawić, a nawet można przy okazji robić im zdjęcia. Nie jest to w 100% rzeczywiste, ale sprawia to uśmiech na twarzach. Jest to miła rzecz, która może dla przeciętnego Kowalskiego nie przyda się w dalszym użytkowaniu telefonu.

Projekt TANGO - Lenovo Phab 2 Pro

Projekt TANGO - Lenovo Phab 2 Pro

Projekt TANGO - Lenovo Phab 2 Pro

Projekt TANGO - Lenovo Phab 2 Pro

Projekt TANGO - Lenovo Phab 2 Pro

Projekt TANGO - Lenovo Phab 2 Pro

Projekt TANGO - Lenovo Phab 2 Pro

Projekt TANGO - Lenovo Phab 2 Pro

Podsumowując

Lenovo Phab 2 Pro

Lenovo Phab 2 Pro to urządzenie, które jest może i drogie, ale już w niektórych sklepach można ten telefon znaleźć w niższych cenach. Ale czy ta suma pieniędzy jest odpowiednia za aparaty, które wykonują nie aż tak piękne zdjęcia? Więcej płaci się za sensor, który jest naprawdę ogromny tak jak sam telefon. Można rzec, że ten telefon nie jest dla osób, które lubią fotografować, ale jest dla osób, które mało wykonują zdjęcia. Ale po co im wtedy sensor? Dlatego według mnie, za to urządzenie powinny brać się osoby, które mają do czynienia z architekturą i projektowaniem wnętrz. Lenovo Phab 2 Pro nie jest urządzeniem dla mnie.

Zdjęcia wykonane Lenovo Phab 2 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?