Fototest – Samsung Galaxy J5 (2017)

Samsung Galaxy J5 (2017)

Zastanawiacie się nad kupnem telefonu Samsung Galaxy J5 (2017)? Ale nie wiecie, czy warto go kupować, czy aparaty w tym urządzeniu są dobre lub nawet odpowiednie dla osób, które lubią wykonywać zdjęcia. Dzisiaj na to pytanie postaram się Wam odpowiedzieć. Co najważniejsze to urządzeniu swoim wyglądem, jak i specyfikacją aparatów bardzo na plus mnie zaskoczyło, aż nie mogę doczekać się innych wersji tego urządzenia, a nawet najnowszej wersji 2018, która już za jakiś czas ma wyjść na rynek.

Zanim przejdziecie do dalszej recenzji, serdecznie zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy J5 (2017)

Samsung wyposażyło tylny aparat w matrycę 13 Mpx z przesłoną f/1.7. Warto zauważyć ile to urządzenie kosztuje, a jaką przysłonę można tutaj uświadczyć.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 13 Mpx z przesłoną f/1.9.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wykonywane telefonem Samsung Galaxy J5 (2017) są dobre, jednak kolory mogłyby być lepsze, a nie tak przygaszone. Ostrość i szczegółowość jest bardzo dobra, a cienie nie są duże i jest to plus. Niestety chmury zlewają się w jedno i nie widać dużych konturów, najlepiej podczas takiej pogody użyć trybu profesjonalnego albo funkcji HDR.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy J5 (2017)

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy J5 (2017)

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody kolory na zdjęciach są naprawdę bardzo dobrze odwzorowane, tutaj wielki plus dla telefonu Samsung Galaxy J5 (2017). Gorzej jest tutaj z cieniami, czasami są one duże i mocne a czasami są lżejsze, ale nadal dużo widoczne. Szczegółowość i ostrość również jest jak na ten telefon bardzo dobra. Niebo jest przepięknie błękitne, a chmury dobrze odwzorowane. Aby pozbyć się tych mocnych cieni, polecam użyć trybu profesjonalnego albo nawet wymusić HDR.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy J5 (2017)

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy J5 (2017)

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane tym telefonem nie są złe, jednak brak stabilizacji trochę boli. Czasami widać, że niestety nasze zdjęcia lub tło będą poruszone. Co do głębi ostrości, to mogła być ona lepsza, jak na tę przysłonę, ale nie ma co narzekać, ponieważ telefon jest z niskiej półki i jak na takie zdjęcia to jest naprawdę bardzo dobrze. Kolory na zdjęciach mogłyby być odrobinę nasycone, a poza tym to szczegółowość i ostrość jest na dobrym poziomie.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy J5 (2017)

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy J5 (2017)

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Niestety zdjęcia w pomieszczeniu nie są zbyt jasne, są trochę przygaszone, tak samo, jak kolory. Jednak na jakość nie ma co narzekać, chociaż można narzekać trochę na balans bieli i najlepiej w pomieszczeniach samemu wybierać swój własny balans bieli. Ostrość zdjęć jest naprawdę bardzo dobra, krawędzie nie są poszarpane, ani nieostre. Aby wykorzystać całą moc aparatu w tym urządzeniu, polecam korzystać z trybu profesjonalnego.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy J5 (2017)

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy J5 (2017)

6. Przednia kamerka

Do przedniej kamerki nie za bardzo jak mam się przyczepić, ponieważ jak za tą cenę urządzenia to jest naprawdę bardzo dobrze, chociaż kolory mogłyby być odrobione lepsze, tak samo, jak szczegółowość, chociaż nie jest ona najgorsza. Jakość zdjęć jest dobra, a nawet może być jeszcze lepsza dzięki wbudowanej diodzie LED na przodzie. Ale gdy jej nie użyjemy, na zdjęciach mogą pojawić się szumy i ziarno w ciemniejszych sceneriach.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy J5 (2017)

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia w nocy wykonywane tym telefonem nie są najgorsze, myślałem, że będzie gorzej. Jednak nawet przy takich zdjęciach widać, że w tym urządzeniu brakuje stabilizacji. Jedno muszę przyznać, że wbudowany tryb nocny daję dużo radę, ale pamiętać tutaj trzeba, aby w nocy używać statywu wraz z trybem profesjonalnym lub trybem nocnym. Jednak warto zauważyć, iż na zdjęciach znajduje się duża ilość ziarna i szumów, tego za bardzo nie wyrzucimy ze zdjęć.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy J5 (2017)

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy J5 (2017)

8. Przykładowe wideo

Samsung Galaxy J5 (2017) potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD, w tej rozdzielczości nie mamy możliwości włączenia stabilizacji. Tzn. w żadnej rozdzielczości nie mamy możliwości uruchomienia stabilizacji obrazu. Samo nagranie jest bardzo dobre, chociaż kolory nie są aż tak nasycone. Widać również, że czasami balans bieli świruje i nie jest to aż za bardzo zadowalające. Do jakości nie ma się co przyczepiać, ponieważ jest naprawdę bardzo dobrze. Aby wszystko było idealne, brakuje mi tutaj tylko stabilizacji obrazu, która nawet mogłaby byś systemowa.

Podsumowując

Samsung Galaxy J5 (2017)

Samsung Galaxy J5 (2017) to dobre urządzenie za dość rozsądną cenę, aparaty w tym urządzeniu nie są wystrzałowe, ale podstawowe. Co najważniejsze, każdy początkujący fotograf lub osoba, która rozpoczyna co dopiero historię z fotografią, będzie z aparatów w tym urządzeniu zadowolona. Co najważniejsze, że telefon pozwala nam uruchomić tryb profesjonalny, niewiele urządzeń w tej półce cenowej pozwala nam na to, a także nie każde urządzenie może poszczycić się takimi zdjęciami. Niestety jednak to urządzenie nie jest dla mnie odpowiednie, ale kto wie, czy dla Ciebie jest ono odpowiednie.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy J5 (2017) -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?