Fototest – ZTE Blade A612

ZTE Blade A612

Jakiś czas temu miałem do czynienia z prawie najnowszym urządzeniem firmy ZTE. A jest to oczywiście ZTE Blade A612, które może i jest lepszym rozwiązaniem niż Blade A602. Nie ukrywajmy, Blade A612 wykonuje lepsze zdjęcia niż Blade A602, ale czy aparat zastosowany w tym telefony wystarczy na wykonywanie spontanicznych zdjęć? Zaraz się przekonacie.

Dzisiaj niestety nie mam dla was rozpakowania, ponieważ urządzenie przyjechało w bardzo testowym pudełku. A nie chciałem wam pokazywać wam styropianu. 😉

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

ZTE Blade A612

ZTE to urządzenie wyposażyło w tylny aparat w matrycę 13 Mpx, niestety producent nie podaje, jaką tutaj przysłonę zastosowano.

Przednia kamerka to aparat o matrycy 5 Mpx, tutaj również producent nie podaje rozmiaru przysłony.

2. Pochmurna pogoda

Nie da się ukryć, że ZTE Blade A612 umie wykonywać zdjęcia w pochmurną pogodę. Szare chmury nie stawiają mu żadnego oporu, aby wykonać nawet jasne zdjęcie, chociaż niekiedy widać, że chmury się zlewają. Jednak za tą cenę jest to dopuszczalne. Kolory są poprawne a szczegółowość i jakość jest naprawdę bardzo dobra. Cienie momentami są jasne, a niekiedy widać, iż są odrobinkę mocne.

Pochmurna pogoda - ZTE Blade A612

Pochmurna pogoda - ZTE Blade A612

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę są udane, chociaż widać czasami jak biel jest przepalona, nie każdemu może się to podobać. Na duży plus idą cienie, które nie są mocne a lekkie. Kolor nieba nie zawsze zadowala, jednak kolory są bardzo ładne i ukazują piękne kolory jesieni. Szczegółowość jest poprawna, ale nie zawsze, czasami telefon nie potrafi wyostrzyć na niektórych obiektach. Jest to natomiast tak mało razy, że nie jest to denerwujące.

Słoneczna pogoda - ZTE Blade A612

Słoneczna pogoda - ZTE Blade A612

4. Zdjęcia makro

Niestety zdjęcia makro nie zadowalają, nie zawsze są ostre lub nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Kolory są trochę wyprane, a ziarno i szumy mogą się pojawiać. Głębia ostrości niestety jest znikoma i można jej nie zauważyć. ZTE Blade A612 nie jest mistrzem w wykonywaniu zdjęć makro.

Zdjęcia makro - ZTE Blade A612

Zdjęcia makro - ZTE Blade A612

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

ZTE Blade A612 umie wykonywać zdjęcia w pomieszczeniu, wszystko jest ostre, krawędzie nieposzarpane a kolory są dobrze odwzorowane. Nawet przy sztucznym oświetleniu ten telefon potrafi wykonywać dobre zdjęcia. Jest tutaj naprawdę dobrze.

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade A612

Zdjęcia w pomieszczeniu - ZTE Blade A612

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w telefonie ZTE Blade A612 nie jest na miarę roku 2017. Kolory są wypłowiałe, chociaż szczegółowość jakaś jest i to się ceni. Szumy i ziarno mogą być widoczne w ciemniejszych sceneriach. Niestety krawędzie są poszarpane i nie wygląda to cudnie. Przednia kamerka w tym urządzeniu nie wiadomo po co jest, ale jeżeli komuś to odpowiada, to ja nie mam zamiaru się w to wtrącać.

Przednia kamerka - ZTE Blade A612

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne nie wiem co lepiej wykonuje: tryb nocny, przy którym kolory na zdjęciu są ciepłe, czy może lepiej tryb automatyczny, w którym kolory są zimne. W obu trybach zdjęcia są mniej więcej jasne, ale niestety szczegółowość kuleje. Zdjęć bez ziarna i szumów nie ujrzycie. Jedyny plus jest taki, że zdjęcia są na tyle jasne, że zauważymy, co się na nich znajduje.

Zdjęcia nocne - ZTE Blade A612

Zdjęcia nocne - ZTE Blade A612

8. Przykładowe wideo

ZTE Blade A612 niestety potrafi nagrywać w rozdzielczości HD, odbija się to na jakości, jak sam filmik pokazuje. Również stabilizacji nawet w tej rozdzielczości zabrakło i niestety filmy nagrywane tym telefonem nie są rewelacyjne. Szkoda, ponieważ ze zdjęć wynikało, że filmy powinny być ciut lepsze, a niestety nie są. Niestety jak dla mnie tym telefonem nie da się nagrać super filmy, może krótkie filmiki dla znajomych tak, ale dłuższe już nie.

Podsumowując

ZTE Blade A612

ZTE Blade A612 to stosunkowo tanie urządzenie, a jeszcze tańsze jest u operatorów sieci komórkowej. Aparat w tym urządzeniu jest przeciętny i nadaje się do wykonywania zdjęć krajobrazowych. Niestety jak dla mnie nie jest to urządzenie, które powinno pojawić się w tym roku, a w poprzednim. Aparat niestety mnie nie zadowala, ponieważ w tej cenie jest wiele innych urządzeń, które lepiej wykonują zdjęcia makro, mają lepszą przednią kamerkę, a nawet lepiej nagrywają filmy. Jest to urządzenie dla osób, które sporadycznie wykonują zdjęcia i nie patrzą zawsze na jakość.

A jaka jest twoja opinia?