Fototest – Motorola Moto G7 Power

Motorola Moto G7 Power

Nie tak dawno miałem możliwość pokazania Wam możliwości fotograficznych Motoroli Moto G7. Teraz przyszedł czas, aby pokazać Wam jak sprawują się aparaty w Motoroli Moto G7 Power. Niby nazwa już wskazuje nam, że telefon jest głównie do długiego wytrzymywania na baterii (bo tak jest!) — nawet możecie o tym przeczytać u Marcina. Jednak czy aparaty w tym urządzeniu sprawdzają się do fotografii? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego telefonu.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G7 Power

Motorola to urządzenie wyposażyła w dwa aparaty. Główny aparat na tylnej obudowie posiada matrycę 12 Mpx z przesłoną f/2.0.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx z przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą dobre, sama szczegółowość i jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Nawet jasność jest odpowiednia dzięki automatycznemu HDR, które daje nam Motorola wraz z tym urządzeniem — jest to bardzo dobra informacja. Dodatkowo powiedzieć muszę o kolorach, które jak na Motorolę są bardzo dobre i naprawdę na nic nie można tutaj narzekać. Wracając do cieni, to powiedzieć muszę, że dzięki temu automatycznemu HDR są one znikome i jest to dosyć ważne.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G7 Power

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G7 Power

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody są również bardzo dobre. Szczegółowość i jakość zdjęć stoi na bardzo wysokim poziomie, a same kolory są bardzo ładnie nasycone i mogą cieszyć oko. Co ważne to nie są one nasycone dzięki sztucznej inteligencji, a normalnie przez HDR, który też niweluje w dużym stopniu cienie i można za to pogratulować Motoroli. Wspomnieć jeszcze trzeba o bieli, która na całe szczęście nie jest przepalona w mocnym słońcu i to jest bardzo ważne.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G7 Power

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G7 Power

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro wykonanych tym telefonem, to przyznać muszę, że jest naprawdę dobrze. Szczegółowość i jakość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i co najważniejsze, to nie mamy prześwietlonego tła dzięki automatycznemu HDR. W sprawie kolorów to powiedzieć mogę, że jest w porządku, a nawet jest bardzo dobrze, bo samo nasycenie jest poprawne i cieszy to oko. Dodatkowo głębia ostrości przy tym jednym obiektywie jest poprawna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęć. Powiedzieć jeszcze muszę, że w tym urządzeniu znajdziemy tryb portretowy, który działa tylko kiedy wykryje twarz — sam tryb działa bardzo dobrze i nie mam do niego żadnych przeciwwskazań. Wspomnieć jeszcze muszę o autofocusie, który niestety nie zawsze jest w stanie wyostrzyć w tym miejscu którym my chcemy.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G7 Power

Zdjęcia makro - Motorola Moto G7 Power

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem są dobre. Przede wszystkim szczegółowość i jakość zdjęć w obu warunkach oświetleniowych stoi na dosyć wysokim poziomie w obu warunkach oświetleniowych. Dodatkowo wspomnieć muszę o kolorach, które w naturalnym, jak i sztucznym oświetleniu są poprawnie nasycone i odwzorowane i na to narzekać nie można. Na całe szczęście krawędzie nie są poszarpane i rozmazane, można za to pogratulować producentowi.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G7 Power

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G7 Power

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w Moto G7 Power jest w miarę dobra jak nawet i nie bardzo dobra. W średnich warunkach oświetleniowych radzi sobie całkiem nieźle, a w dobrych warunkach oświetleniowych jest naprawdę super. Szczerze sam nie spodziewałem się tego po tym urządzeniu, a tu proszę jaka miła niespodzianka. Można pogratulować Motoroli serii G7, bo naprawdę zrobili dobrą robotę, a już też niebawem będziecie mogli zobaczyć recenzję G7 Plus.

Przednia kamerka - Motorola Moto G7 Power

7. Zdjęcia nocne

Ta Motorola nie jest może najlepsza do zdjęć nocnych, jednak trzeba zwrócić uwagę, że zdjęcia są w miarę jasne jak na tryb automatyczny i niepełny tryb ręczny. Szkoda, że Motorola nie pokusi się o dłuższy czas naświetlania. Na pewno poprawiłoby to wykonywanie zdjęć nocnych, ale na całe szczęście w obu sytuacjach nie są one najgorsze, jeżeli nie będziemy patrzeć na szumy i ziarno.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G7 Power

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G7 Power

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G7 Power ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety tylko w rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia elektronicznej stabilizacji obrazu. Co do samego nagrania to powiedzieć mogę, że jest dobrze, bo sama szczegółowość jest poprawna, a nawet i jasność jest odpowiednia. Oczywiście polecam jednak nagrywać w rozdzielczości Full HD tylko z tego względu, że mamy możliwość włączenia elektronicznej stabilizacji obrazu. Jeżeli chodzi o autofocus to działa on poprawnie i nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń.

Podsumowując

Motorola Moto G7 Power

Motorola Moto G7 Power nie jest najdroższym urządzeniem i trzeba zobaczyć, co ten telefon potrafi, bo jest nawet sporo plusów. Jeżeli chodzi o sam aparat, to powiedzieć mogę i nawet polecić mogę ten telefon osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z mobilną fotografią i chcą mieć zdjęcia w naprawdę dobrej jakości. Oczywiście to już od Was zależy czy tyle byście wydali na to urządzenie. Ja jednak w dalszym ciągu będę trzymał się swojej opinii i będę polecał tę Motorolę.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G7 Power -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?