Fototest – Motorola Moto Z Play

Motorola Moto Z Play

Motorola Moto Z Play to słabszy brat Moto Z jednak nie jest aż na tyle słaby co Moto Z. Oczywiście na blogu test Motoroli Moto Z pojawi się w niedalekiej przyszłości. Powracając do Moto Z Play, to można tutaj się chwilę rozpisywać. Jest to bardzo dobrze wykonany telefon od Motoroli. Mimo iż jest ono grubsze od Moto Z, to można się do tego przyzwyczaić.

Zapraszam Cię jeszcze do obejrzenia rozpakowania Moto Z Play, zanim przeczytasz recenzję 🙂

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo
  9. Moto Mods JBL SoundBoost Speaker

1. Specyfikacja

Motorola Moto Z Play

Aparat tylni w Moto Z Play został wyposażony w matrycę 16 Mpx z przysłoną f/2.0. Również Motorola wyposażyło ten model telefonu w dwu tonową diodę LED i opcję nagrywania w 4K. Tak w końcu ta opcja się pojawia.

Zaś przedni aparat o matrycy 5 Mpx z przysłoną f/2.2 oraz z szerokokątnym obiektywem 85º. Dodatkowo co się teraz często zdarza mamy diodę LED do selfie.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą trochę ciemne, ale daje to klimat zdjęciom. Również można zobaczyć dobre odwzorowanie chmur oraz koloru nieba. Na zdjęciach nie znajdziemy szumów ani ziarna, aparat w Moto Z Play sobie z tym radzi.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto Z Play

Pochmurna pogoda - Motorola Moto Z Play

3. Słoneczna pogoda

Słoneczna pogoda oznacza dużo światła, na zdjęciach wykonanych Moto Z Play można dopatrzeć się mnóstwo szczegółów, jak i również, że wszystkie obiekty na zdjęciach są jasne. Nie można powiedzieć tego o drugim zdjęciu, ostrość była wybrana na zachodzące słońce i wtem pierwszy plan się przyciemnił i wszystko poszło na słońce i niebo, czyli górna część zdjęcia jest jasna. Takie zdjęcia są bardzo ładne, jednak nie zawsze można uzyskać upragniony efekt. Ja uzyskałem i jestem z tego zadowolony.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto Z Play

Słoneczna pogoda - Motorola Moto Z Play

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane Moto Z Play prawie jak zawsze w telefonach Moto są one świetne. Tło pięknie rozmazane i obiekt na zdjęciu jest wyraźny i widoczny. Jak dla mnie to zdjęcia makro wykonywane telefonami Moto prawie zawsze mnie zachwycały, jednak to już młodszy brat flagowca od Motoroli i nie mogło być inaczej.

Zdjęcia makro - Motorola Moto Z Play

Zdjęcia makro - Motorola Moto Z Play

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu to dla niektórych telefonów bolączka nie do zniesienia, jednak tutaj jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Zdjęcia nie są zbyt ciemne albo prześwietlone. Detale na zdjęciach są bardzo dobre, jak i szczegółowość. Nie widać żadnych ziaren ani szumów na zdjęciach.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto Z Play
Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto Z Play

6. Przednia kamerka

Niby 5 Mpx w przedniej kamerce, ale czy to wystarczy do zwykłych zdjęć niewymyślnych? Ależ oczywiście, że tak. Na zdjęciu widać kwiatek, a nie twarz, ale można dzięki temu się trochę dopatrzeć szczegółów. Czy np. listki są wyraźne i nie są poruszone.

Jak widać na zdjęciu, listki z roślinki nie są poruszone i są wyraźne, czyli aparat przedni w Moto Z Play daje radę i ma szybką migawkę. Również dioda LED z przodu jest bardzo mocna i w różnych sytuacjach spełnia swoją rolę.

Przednia kamerka - Motorola Moto Z Play

7. Zdjęcia nocne

Na pierwszym zdjęciu nie widać dużej ilości szumów ani dużej ilości ziarna. Oczywiście, jeżeli się przyjrzymy, ale na pierwszy rzut oka jest bardzo dobrze. Mimo iż nie jest to za jasne zdjęcie, to może komuś spodobać się to zdjęcie. Tak samo na drugim zdjęciu, jest ono jaśniejsze, ale jednak coś poszło nie tak i zdjęcie jest poruszone, jednak czasami przy ciemnych rzeczach trzeba dłużej poczekać, ale czasami jest to za długo i już ręce się trzęsą i idzie wszystko do kosza. Dlatego warto mieć jakiś statyw, aby móc zdjęcia w nocy wykonywać Moto Z Play.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto Z Play

Zdjęcia nocne - Motorola Moto Z Play

8. Przykładowe wideo

W Moto Z Play mamy możliwość nagrywania w 4K, jednak kiedy nagrywamy w 4K, tracimy wtedy na cyfrowej stabilizacji obrazu, szkoda, że nie pokuszono się tutaj zainstalować optycznej stabilizacji obrazu. Wtedy nagranie lepiej by wyglądało, a tak no to obraz się trzęsie. W takim momencie musimy wybrać jakość Full HD, aby móc włączyć stabilizację.

Cały czas dobrym rozwiązaniem jest możliwość włączenia HDR podczas nagrywania, aby kolory były bardziej nasycone i nagranie było jaśniejsze.

 

9. Moto Mods JBL SoundBoost Speaker

Przy okazji testowania aparatu w Moto Z Play miałem przyjemność testować głośnik do tego telefonu, raczej głośnik dla całej serii Moto Z. Było to bardzo miłe przeżycie i bardzo miłe wrażenia ze słuchania muzyki w domu, jak i na dworze np. przy sesji zdjęciowej do tego wpisu.

Głośnik jest bardzo donośny, nie jestem audiofilem, aby wypowiadać się, ile jest tutaj sopranu lub czy występuje bass w dużej ilości. Jak dla mnie głośnik był wystarczający i bardzo długo trzymał na baterii.
Ja ładowałem go głównie podczas słuchania muzyki, kiedy telefon się ładował, przy okazji głośniczek też się ładował.

Głośnik do telefonów Motorola Moto Z i Z Play to dobre gadżet na różne wycieczki, jak i dobre do słuchania muzyki w domu lub denerwowania sąsiadów 😉

Moto Mods JBL SoundBoost Speaker

Moto Mods JBL SoundBoost Speaker

Podsumowując

Motorola Moto Z Play to dobry telefon dla każdego nawet za rozsądną cenę. Można w Moto Z Play dopatrzeć się bardzo dobrego aparatu, którym będzie można nagrać lub zrobić zdjęcie ważnej chwili w życiu, a na pewno się to uda, kiedy będzie wystarczająco dużo światła i telefon nie będzie musiał włączać trybu nocnego i przetwarzać zdjęcia.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto Z Play -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?