Fototest – Wiko Fever

Wiko Fever

Wiko Fever

Pierwszy, raz mam styczność z telefonem Wiko Fever, ogólnie z firmą Wiko. Mogę powiedzieć, że jak na pierwszy telefon z Francuskiej firmy zdziwił mnie, jak można zrobić ładny telefon z dobrym aparatem. Musicie sprawdzić poniżej, jak ten telefon wykonuje zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych, może to wasz przyszły telefon 😉
Pssst, tak na marginesie telefony Wiko są stosunkowo tanie niż od innych firm na rynku. Może ktoś z mniejszym portfelem skusi się na niego.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Wiko Fever

Firma Wiko wyposażyła Wiko Fever w matrycę 13 Mpx z diodą LED, jednak nie podaje przysłony, jaka jest zastosowana w tym aparacie, podejrzewam, że poszli w standard i wpakowali przysłonę f/2.0.
Zaś przedni aparat został wyposażony w matrycę o 5 Mpx z diodą LED. Tak dobrze pisze z diodą LED. Jak na taką półkę ceną to czasami trudno o takie szczegóły a tu proszę, w telefonie Wiko Fever pojawiło się.

2. Pochmurna pogoda

W pochmurną pogodę telefonem będziemy mogli wykonać bardzo ładne zdjęcia z nutą ładnego kontrastu. Mimo iż wolę jasne zdjęcia to takie zdjęcia też mogą przykuć nawet i moje oko.
Na zdjęciach nie ujrzysz niepotrzebnego ziarna czy przeróżnych refleksów. Jednak pamiętaj, aby samemu wybrać ostrość, ponieważ czasami telefon nas oszukuje, że wyostrzył, a na komputerze wygląda to całkiem inaczej.

Pochmurna pogoda - Wiko Fever

Pochmurna pogoda - Wiko Fever

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę nie są ani prześwietlone, ani przyciemnione. Są w sam raz. Ale widać, że niestety telefon nie podkręca kolorów nieba, chociaż mamy tryb HDR i warto zapoznać się z tym trybem. Zdjęcia wtedy są o wiele więcej wyraźniejsze i jaśniejsze. Zatrzymując się przy tych zdjęciach, możemy dopatrzeć się szczegółów, nawet można powiedzieć, że zdjęcia się bardzo szczegółowe.
Patrząc jeszcze na drugie zdjęcie, auta nie są rozmazane, czyli migawka szybko działa i szybko reaguje na wykonywanie zdjęcia. Jednak czasami dłużej wykonuje zdjęcie i nie świadomie poruszmy telefon, a potem zdjęcie jest poruszone.

Słoneczna pogoda - Wiko Fever

Słoneczna pogoda - Wiko Fever

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonywane Wiko Fever stoją na średnim poziomie, nie są takie jak w innych telefonach, ale co oczekiwać po takiej cenie urządzenia, dużo razy zdarzy się, że urządzenie nie wyostrzy albo zdjęcie będzie poruszone. Jednak kiedy się wyostrzy naprawdę dobrze i zrobi się zdjęcie bez poruszenia, to tło jest naprawdę ładnie rozmazane, można wtedy porównywać do jakieś Motki lub Soniaka, chociaż one robią lepsze zdjęcia makro. No niestety tutaj telefon nie spisał się na moje oczekiwania.

Zdjęcia makro - Wiko Fever

Zdjęcia makro - Wiko Fever

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu to zazwyczaj kojarzą się ze słabym oświetleniem i tak zazwyczaj jest, bo nie każdy z nas ma super żarówki w żyrandolu lub lampy studyjne, aby wykonać jedno czy dwa szybkie zdjęcia. Jednak zdjęcia wykonywane Wiko Fever w pomieszczeniu mają jakieś dziwne ziarna na krawędziach i nie mają takiej szczegółowości jak zdjęcia w jasnych miejscach.
Na drugim zdjęciu można zobaczyć to, o czym wcześniej pisałem, a mianowicie jest poruszone zdjęcie i jeszcze nie wolno ufać telefonowi z jego automatyczną ostrością.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko Fever

Zdjęcia w pomieszczeniu - Wiko Fever

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w telefonie Wiko Fever nawet daje radę przy zwykłych zdjęciach. W oświetlonym pokoju jednak zdjęcie wyszło za ciemne dlatego dobrze używać diody LED w automatycznie.
Jednak muszę dopowiedzieć, że oczy na zdjęciu są ostre i na samym zdjęciu można dopatrzeć się szczegółowości, jednak szkoda, że kolory nie są w żadnym stopniu nasycone, tylko są neutralne.

Przednia kamerka - Wiko Fever

7. Zdjęcia nocne

Do zdjęć w nocy najlepiej do tego wykorzystywać trybu nocne zdjęcia niż wykonywać takie zdjęcia w trybie automatycznie. Pierwsze zdjęcie jest wykonane w trybie nocne zdjęcia a drugie zaś w trybie automatycznym. Widać gołym okiem, że lepiej to wszystko widać na pierwszym zdjęciu.
Widać, że dalej na zdjęciach znajduje się ziarno i nic w tym temacie nie wskóramy.

Zdjęcia nocne - Wiko Fever

Zdjęcia nocne - Wiko Fever

8. Przykładowe wideo

Wideo nagrywane Wiko Fever nie jest stabilne, w ustawieniach nie mogłem znaleźć takiej opcji, szkoda przydałoby się. Wideo również nie jest zbyt jasne jak na słoneczną pogodę, jest to oczywiście na plus, jak i na minus. Na plus można zaliczyć, że na filmach nie widać refleksów a na minus można zaliczyć, że wideo czasami jest za ciemne. No ale na największy minus to ta stabilizacja.

Podsumowując

Wiko Fever to, telefon za stosunkowo niską cenę, ale jest to dobry telefon, jednak nie pozostaje bez wad. Ale oczywiście prawie każdy telefon nie jest bez żadnych wad.
Można powiedzieć, że Wiko Fever to nie jest za dobry telefon dla miłośników fotografii, jednak czasami można wykrzesać z niego odpowiednie zdjęcie, jednak trzeba się trochę wysilić przy tym. Można rzec, że ten telefon jest dla osób, które sporadycznie wykonują zdjęcia telefonem, a więcej siedzą w internecie. Chociaż czasami udaje się mu wykonać naprawdę ładne zdjęcie, które można użyć jako tapetę na telefon.

Zdjęcia wykonane Wiko Fever -> ZDJĘCIA

A jaka jest twoja opinia?