Fototest – Motorola Moto Z3 Play & Moto Insta-Share Projector

Motorola Moto Z3 Play

Już dawno nie gościłem u siebie żadnej Motoroli z serii Z do której możemy podłączać przeróżne moduły. Już przed nowym rokiem zawitała u mnie Motorola Moto Z3 Play wraz z modułem Moto Insta-Share Projector. W sprawie modułu będziecie mogli przeczytać trochę późnej, ale już od razu wspomnę, że z modułu korzystałem do oglądania zdjęć i filmów i jak na taki moduł to nie jest źle!

Zanim jednak przejdziecie dalej, to serdecznie Was zapraszam do obejrzenia rozpakowania tego telefonu i projektora.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo
  9. Moto mods

1. Specyfikacja

Motorola Moto Z3 Play

Motorola to urządzenie wyposażyła w trzy aparaty. Dwa z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 12 Mpx wraz z przesłoną f/1.7. Drugi aparat jest do tzw. efektu bokeh i posiada matrycę 5 Mpx.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx wraz z przesłoną f/2.0. Warto też wspomnieć, że przedni aparat jest szerokokątny.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wykonane tym telefon są bardzo dobrej jakości, a i sama szczegółowość jak na takie warunki jest bardzo dobra. Najważniejsze, że zdjęcia są w miarę jasne i automatyczny HDR świetnie radzi sobie z cieniami. No i oczywiście kolory są poprawne i dobrze odzwierciedlone, nie widać żadnych zakłamań. Jak dla mnie jest to naprawdę dobra informacja i co najważniejsze, to Motorola potrafi wykonać telefony z super aparatami i jak widać już na wstępie, to takie oświetlenie dla aparatu w Moto Z3 Play nie jest żadnym problemem. Co jeszcze warto dodać, to że nie znajdziemy w tym telefonie żadnej sztucznej inteligencji i możecie być spokojni o swoje zdjęcia.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto Z3 Play

Pochmurna pogoda - Motorola Moto Z3 Play

3. Słoneczna pogoda

Jak na złość, podczas moich całych testów Motoroli Moto Z3 Play pogoda nie rozpieszczała i cały, ale to naprawdę cały czas było pochmurnie, a czasami nawet i ciemno. Dlatego nie miałem jak przetestować aparatów w tym telefonie właśnie w tych lepszych warunkach oświetleniowych. Szkoda, ale czasami może się tak zdarzyć.

4. Zdjęcia makro

Zdjęcia makro wykonane tym telefonem są naprawdę bardzo dobre. Szczegółowość i jakość takich zdjęć stoi na wysokim poziomie. Nawet kolory są poprawne i są odpowiednio nasycone, a automatyczny HDR nawet przy takich zdjęciach dużo pomaga i warto to zapamiętać. Oczywiście muszę wspomnieć o głębi ostrości, która jest bardzo dobra i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Nawet tryb portretowy od Motoroli poprawił się już i działa o wiele lepiej niż wcześniej. Myślałem że Motorola się za to nie weźmie i tego nie poprawi, a tu proszę jakie zaskoczenie.

Zdjęcia makro - Motorola Moto Z3 Play

Zdjęcia makro - Motorola Moto Z3 Play

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Przy zdjęciach w pomieszczeniu aż tak różowo nie ma, szczególnie przy średnich warunkach oświetleniowych. Kolory wtedy do najlepszych nie należą i przy sztucznym oświetleniu są one o wiele lepsze. Chociaż i tak trzeba przyznać, że w jednym, jak i drugim przypadku szczegółowość oraz jakość zdjęć można zaliczyć na ogromny plus. Oczywiście wspomnieć trzeba o HDR, który nawet w obu przypadkach działa dobrze, a w szczególności przy sztucznym oświetleniu cienie nie są duże i nie kują one w oczy. Mam nadzieję, że Motorola przy następnych urządzeniach już poprawi się pod względem zdjęć w słabym oświetleniu w pomieszczeniach.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto Z3 Play

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto Z3 Play

6. Przednia kamerka

W sprawie przedniej kamerki to najlepiej nie jest, ale przecież cały czas super nie może być. Niestety w średnich warunkach oświetleniowych przedni aparat sobie nie radzi, oczywiście przy lepszym oświetleniu jest o wiele lepiej, ale to jest oczywista sprawa. Przy tych średnich warunkach zdjęcia mają dosyć sporą ilość szumów, przez co ich szczegółowość do najwyższych nie należy. Chociaż i tak trzeba powiedzieć, że balans bieli działa bardzo sprawnie i na to narzekać nie można. Mam ogromną nadzieję, że następca Moto Z3 Play będzie mieć o wiele lepszą przednią kamerkę.

Przednia kamera - Motorola Moto Z3 Play

7. Zdjęcia nocne

Jeżeli chodzi o zdjęcia nocne, to może i Moto Z3 Play nie wygrywa w najlepszych tego typu zdjęciach, ale najważniejsze, że zdjęcia nie są strasznie ciemne. Chociaż i tak trzeba powiedzieć, że w trybie automatycznym wykonamy ciemniejsze zdjęcie, niż w trybie ręcznym. Jednak i tak te zdjęcia w trybie automatycznym są na tyle jasne, że wszystko można na nich zobaczyć i zauważyć. Wspomnieć jeszcze muszę, że w trybie automatycznym zdjęcia są ciut bardziej szczegółowe, niż przy trybie ręcznym. Nie wiem, od czego może to zależeć, ale mam nadzieję, że producent to naprawi.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto Z3 Play

Zdjęcia nocne - Motorola Moto Z3 Play

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto Z3 Play ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K i niestety przy tej najwyższej rozdzielczości nie mamy możliwości uruchomienia stabilizacji obrazu. Przy rozdzielczości Full HD owszem taką mamy i jak na elektroniczną stabilizację obrazu to nie jest źle, najważniejsze, aby ekran nie pływał. Autofokus również działa sprawnie i szybko, jest to również ważna rzecz podczas nagrywania. Co do samego nagrania, to muszę przyznać, że nie jest najgorzej, ale też nie jest najlepiej. Jednak warto zanotować, że da się tym telefonem nagrać ładne filmy, które będą szczegółowe i kolory na samym filmie nie będą wyblakłe. Muszę wspomnieć jeszcze o przejściu tonalnym, które czasami jest zbyt gwałtowne i nie wszystkim może się to spodobać.

9. Moto mods

Wraz z Motorolą Moto Z3 Play dostałem na testy Moto mods Insta-Share Projector, ale dla Waszej informacji wraz z zestawem jak kupujemy telefon, dostajemy Moto Power Pack, dzięki temu modułowi uda nam się wytrzymać na jednej baterii przez dwa dni, a nawet więcej (zależy od sposobu użytkowania telefonu). Jednak przejdźmy do projektora, który posiada własną baterię i warto pamiętać o jego ładowaniu.

Jeżeli chodzi o samo użytkowanie z tego modułu, to muszę Wam powiedzieć, że do oglądania filmów czy to długo metrażowych, czy filmów na YouTubie to ten projektor spisywał się dobrze. Nawet podczas przeglądania zdjęć, czy to na blogu, czy prosto z galerii oglądało się bardzo dobrze. Odwzorowanie kolorów jest poprawne, ale to też zależy, na jakim materiale będziemy rzucać obraz, bo tak naprawdę to Insta-Share Projector dopasuje automatycznie do wszystkiego. Akurat za tą opcję polubiłem go najbardziej, tak samo, jeżeli chodzi o szczegółowość i ostrość, to jest poprawnie. Na całe szczęście moduł posiada pokrętło do ostrości i sami możemy dostosować ostrość do rzucanego obrazu na ścianę.

Mnie osobiście bardzo dobrze korzystało się z tego modułu i naprawdę świetnie umilał mi wieczorowe pory. Przynajmniej inaczej mogłem oglądać filmy lub seriale niż tylko na ekranie monitora.

Moto Power Pack

Moto Insta-Share Projector

Moto Insta-Share Projector

Podsumowując

Motorola Moto Z3 Play

Motorola Moto Z3 Play to niestety drogie urządzenie, ale trzeba też spojrzeć na to z innego punktu, ponieważ wraz z urządzeniem dostajemy moduł, który nie tylko chroni nasz telefon, ale w dodatku podtrzymuje baterie naszej Motki. Jednak czy mógłbym polecić ten telefon, patrząc tylko pod względem aparatów? Oczywiście, że tak. No nie oszukujmy się, Motorola robi dobre telefony w większości z bardzo dobrymi aparatami i Moto Z3 Play jest tego przykładem. Owszem główny aparat ma kilka wad, ale trzeba pamiętać, że nie ma rzeczy bez wad i zawsze można się w różny sposób ich pozbyć. Ja polecam ten telefon i na pewno jest sens rozglądania się za tym modelem.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto Z3 Play -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?