Fototest – OnePlus 8T

OnePlus 8T

Ostatnio na testy trafił do mnie telefon OnePlus 8T, jest to jeden z telefonów, którym warto się zainteresować. Jego cena może nie jest jakoś znacząco mała, bo kosztuje ponad 2 tys. złotych. Jednak jest to telefon, z którego można być zadowolony. Moje wrażenie po odpakowaniu telefonu było ogromne, a potem było już tylko lepiej. Owszem telefon nie jest pozbawiony wad i o tym zaraz się przekonacie.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

OnePlus 8T

OnePlus wyposażył ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 16 Mpx f/2.2 – szeroki kąt
  • 5 Mpx – makro
  • 2 Mpx – do głębi ostrości
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą dosyć dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Automatyczny HDR i sztuczna inteligencja spisuje się tak, jak trzeba. Więc na nic nie można narzekać. Sztuczna inteligencja od OnePlusa nie nasyca zbyt mocno kolorów i nie można na nic narzekać. Przy takich warunkach oświetleniowych nawet z szerokiego kąta, można wykonać bardzo ładne zdjęcia. Owszem są też modele w tej cenie, które czasami są lepsze, jednak sam komfort użytkowania tego telefon sprawia, że aż chce się z niego korzystać.

Pochmurna pogoda - OnePlus 8T

Pochmurna pogoda - OnePlus 8T

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają o wiele lepiej niż przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na takim wysokim poziomie, że nie można na nic narzekać. Zdjęcia z głównego aparatu są na tyle świetne, że można być z nich tylko zachwycony i nic więcej. HDR w takich warunkach oświetleniowych sprawdza się znakomicie i dzięki temu cienie są małe i lekkie – rozpiętość tonalna jest taka, jaka powinna być, szczególnie w tej cenie. Zdjęcia krajobrazowe wychodzą naprawdę świetnie i to również z szerokiego kąta. Chociaż od razu powiedzieć muszę, że z szerokiego kąta zdjęcia mają o wiele większy kontrast i nie każdemu może się to podobać.

Słoneczna pogoda - OnePlus 8T

Słoneczna pogoda - OnePlus 8T

4. Zdjęcia makro

Producent wyposażył ten telefon w dedykowany aparat makro, jednak w dalszym ciągu nie są to świetne aparaty, a w dodatku potrzebują one bardzo dużo światła, aby wykonać przynajmniej przystępne, a nawet przeciętne zdjęcie. Głównym aparatem w tym telefonie wykonamy świetne zdjęcie, które będzie sprawdzać się tak jak trzeba i nie można na to narzekać. Głębia ostrości jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Kolory są poprawne, nawet mimo włączonej sztucznej inteligencji. Dodatkowo znajdziemy w tym modelu tryb portretowy, który spisuje się świetnie i można nim wykonać ładne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - OnePlus 8T

Zdjęcia makro - OnePlus 8T

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to w obu warunkach oświetleniowych. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wypadają, tak jak trzeba. Szczegółowość i jakość zdjęć jest odpowiednia, kolory są poprawne, a autofocus działa, tak jak trzeba. Oczywiście to, co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć są lekko poszarpane i rozmazane. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają równie dobrze co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Szczegółowość jest poprawna, kolory są w dalszym ciągu odpowiednie, a autofocus działa, tak jak należy. Czego chcieć więcej? No tak naprawdę to nic.

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus 8T

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus 8T

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym urządzeniu nie jest może jakaś rewelacyjna, ale za to w średnich warunkach oświetleniowych możemy zrobić odpowiednie zdjęcie, które może spodobać się innym. Szczególnie tym, którzy wykonują bardzo dużą ilość zdjęć typu selfie. W lepszych warunkach oświetleniowych możemy wykonać bardzo ładne zdjęcia. Osoby, które robią dużo tego typu zdjęć, będą zadowolone, bo kolory i jakość tych zdjęć jest naprawdę zadowalająca, nie jest powalająca, ale za to jest zadowalająca – mam nadzieję, że w kolejnych modelach OnePlus będzie jeszcze lepiej!

Przednia kamerka - OnePlus 8T

7. Zdjęcia nocne

W sprawie zdjęć nocnych to przyznać muszę, że OnePlus mocno się stara iść w górę i to widać. Tym telefonem nawet już w trybie automatycznym możemy wykonać jasne zdjęcie, które można spokojnie wstawiać na swoje media społecznościowe i można być z tego zadowolony. Oczywiście mamy w tym telefonie także tryb nocny i tryb profesjonalny, jednak trybem automatycznym wykonamy już na tyle jasne zdjęcia, że nie będziemy potrzebować trybu nocnego i profesjonalnego. Powiedzieć i tak muszę, że trybem nocnym wykonamy zdjęcia z mniejszym kontrastem (zawsze to było na odwrót) i niektórym może to przypaść do gustu.

Zdjęcia nocne - OnePlus 8T

Zdjęcia nocne - OnePlus 8T

8. Próbka nagrania

OnePlus 8T ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Nie mamy opcji w ustawieniach do włączenia/wyłączenia stabilizacji obrazu. Opcja jest już uruchomiona na stałe i jedynie co możemy włączyć, to opcję wysoka stabilność i wtedy filmy są jeszcze stabilniejsze (chociaż i tak nie ma źle). Filmy same w sobie wyglądają bardzo ładnie i nie można na to narzekać. Można tym telefonem nagrać ładne filmy ze swojej codzienności. Dodam jeszcze, że w rozdzielczości Full HD mamy opcję sceny nocne, dzięki temu możemy nagrywać w nocy jasne i dosyć dobre jakościowo filmy – duży plus dla tego modelu.

Podsumowując

OnePlus 8T

OnePlus 8T nie jest tani, ale też na całe szczęście nie jest drogi, więc można już pomyśleć nad jego zakupem. Telefon spisywał się u mnie bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać. Telefon polecam każdemu, bo nie dość, że można wykonać nim świetne zdjęcia, to można na nim świetnie pracować. Więc jeżeli się rozglądacie za nowym telefonem, to zobaczcie właśnie ten model, może Wam przypadnie do gustu.

Zdjęcia wykonane OnePlus 8T -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?