Recenzja – Acer B247Y

Acer B247Y

Na testy trafił ostatnio do mnie jeden z najnowszych monitorów Acera. Mowa tym razem o monitorze Acer B247Y, który jest skierowany głównie dla domowników. Jednak nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby używać go też w naszym domowym biurze. Jak sprawdzał się on u mnie? Możecie się przekonać już poniżej.

Na początku powiedzieć mogę, że mimo tej prostoty monitor bardzo mi przypadł do gustu i nie dość, że nie jest to drogi sprzęt, to mamy w nim kilka ciekawych funkcji, które mogą usprawnić naszą pracę. Co najbardziej mnie i tak zaskoczyło w tym monitorze to jego wygląd, który może spodobać się większości osób.

  1. Specyfikacja
  2. Konstrukcja
  3. Rozdzielczość i kolory
  4. Możliwości

1. Specyfikacja

Acer wyposażył ten monitor w porty:

  • VGA
  • HDMI
  • DisplayPort
  • 3 x USB
  • Wejście audio
  • Wyjście audio

Jak widać, nie ma ten monitor, nie wiadomo jakiej ilości złączy, aby podpinać pod niego kilka komputerów lub robić nie wiadomo co. Jest to bardzo prosty monitor, który oferuje nam po jednym złączu z tych podstawowych (chociaż brakuje DVI) i możemy przynajmniej podpiąć pod ten monitor nowszy komputer, jak i starszy. Więc bez problemu możemy o tym monitorze pomyśleć, bez względu na wszystko. Miłym dodatkiem w tym Acerze są złącza USB, więc możemy np. podładować sobie telefon, a podłączając specjalny kabel USB do naszego komputera, możemy podłączać inne akcesoria poprzez właśnie monitor.

Acer B247Y

2. Konstrukcja

Monitor został w całości wykonany z plastiku, na szczęście jest to bardzo dobrej jakości plastik i jest to matowy plastik, więc monitor nie brudzi nam się i nie palcuje od samego patrzenia na niego. Dodać muszę, że z przodu dolna ramka jest trochę wyżłobiona, tzn., ma wzorek i dzięki temu sprzęt wygląda jeszcze bardziej elegancko i stylowo. Przynajmniej ten Acer nie wygląda tak, jak każdy inny domowy monitor. Wyróżnia się na tle konkurencji i trzeba to przyznać, bo jest to niewątpliwie ogromna zaleta. Co ważne, to ramki w tym monitorze są naprawdę bardzo cienkie, więc momentami zapominamy o nich i nawet przy tym 24-calowym ekranie możemy się wtopić w niego i nie będziemy odczuwać żadnego dyskomfortu podczas pracy.

Dodać jeszcze muszę, że podstawka i same ramie monitora jest bardzo dobrze wykonane. Nic nam nie lata, a jeszcze możemy obracać sobie monitorem w pionie i obracać ekran do pionu — mało sprzętów w tym segmencie coś takiego potrafi.

Acer B247Y

3. Rozdzielczość i kolory

W tym monitorze znajduje się matryca IPS z rozdzielczością Full HD. Matryca ma wielkość 24-cali (tak jak nawet nazwa pokazuje) i przy optymalnej odległości od monitora nie widzimy żadnych pojedynczych pikseli. Owszem każdy by teraz chciał jak największą rozdzielczość, aby jak najlepiej przeglądało mu się treść w Internecie, czy oglądało różne filmy/seriale. Jednak mogę Wam zagwarantować, że to do codziennych spraw w spokoju wystarcza, nawet podczas pracy. Oczywiście częstotliwość odświeżania matrycy to 75 Hz, więc jak tylko nasz komputer sobie z tym poradzi, to możemy płynnie przeglądać treści, oglądać filmy, czy nawet w pracy przeglądać prezentację w 75 Hz!

Co do samych kolorów to nie mogłem na nie narzekać. Wszystko jest poprawnie odwzorowane, czarny jest czarny, a biały jest biały. Przy edycji zdjęć, obróbce materiałów wideo, czy po prostu pisaniu tekstów w niczym to nie przeszkadzało. Wszystko było tak, jak należy i za to ogromna pochwała dla Acera.

Acer B247Y

4. Możliwości

Jakie możliwości ma ten Acer? Zacznijmy od tego, że możemy ten monitor dostosować pod swoje potrzeby, bo mamy całe menu, w którym to nie tylko dostosujemy sobie jasność, ale także temperaturę, kolory, a nawet wszystkie inne preferencje np. do USB. Znajdziemy też tutaj głośniki (2 x 2W) i od razu powiedzieć mogę, że nie są to najlepsze głośniki, jakie znajdziecie w monitorach. Jest to dodatek, z którego nie polecam korzystać na co dzień. Dodatkowo mamy tutaj także kamerkę, która nie tylko może nam posłużyć do wideorozmów, ale także możemy dzięki niej uruchomić w swoim komputerze Windows Hello (pamiętać jednak trzeba, że do tego potrzebujemy Windowsa w wersji Pro).

Acer B247Y

Podsumowując

Acer B247Y mocno mnie zaskoczył. Jest to bardzo podstawowy monitor do naszego domu, a nawet do naszego domowego biura. Przez cały okres testów byłem z niego zadowolony i nie mogłem na niego narzekać. Jeżeli naprawdę szukacie fajnego monitora do Was do domu, który będzie spełniał Wasze oczekiwania i nie będziecie na niego narzekać, to rozejrzyjcie się właśnie za tym modelem. Na pewno nie będziecie żałować wyboru.

Acer B247Y

Co myślisz o monitorze?