Fototest – OnePlus Nord

OnePlus Nord

Ostatnio w moje ręce wpadł telefon OnePlus, a to tylko dlatego, że ten producent powoli wchodzi na Polski rynek coraz bardziej i widać, że chcą robić konkurencję — chociaż i tak dużo osób wcześniej kupowało produkty od tego producenta. Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie, ale na początku przyjechał do mnie OnePlus Nord i jak on się u mnie sprawdził? Przekonacie się tego z tej recenzji.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

OnePlus Nord

OnePlus wyposażył ten telefon w sześć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.75
  • 8 Mpx f/2.25 — szeroki kąt
  • 5 Mpx f/2.4 — do głębi ostrości
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.45
  • 8 Mpx f/2.45 — szeroki kąt

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą naprawdę bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na wysokim poziomie. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, która sprawdza się w OnePlus świetnie — szczególnie przy takim oświetleniu. Nawet przy nim nie można narzekać na szeroki kąt. Kolory są również poprawne przy takim oświetleniu i na to również nie można narzekać. Sztuczna inteligencja odrobinę nasyca kolory, ale nie są one aż takie mocne i można za to pochwalić producenta — przynajmniej zdjęcia nie wyglądają przez to sztucznie.

Pochmurna pogoda - OnePlus Nord

Pochmurna pogoda - OnePlus Nord

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia przy słonecznej pogodzie wyglądają równie dobrze, co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Jedynie, na co mogłem narzekać i co przykuło moją uwagę przy takim oświetleniu, to momentami błędny balans bieli. Nie wiem, czym to jest spowodowane, bo naprawdę było to rzadkością, ale jednak kilka razy mi się zdarzyło. Najprawdopodobniej było to spowodowane sztuczną inteligencją i warto na to uważać i wykonać kilka zdjęć tego samego kadru, aby pozbyć się tego błędu. Co jest jednak i tak ważne, to tym telefonem wykonamy ładne zdjęcia krajobrazowe i nie można tego ukrywać.

Słoneczna pogoda - OnePlus Nord

Słoneczna pogoda - OnePlus Nord

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to muszę powiedzieć, że głównym aparatem takie zdjęcia są naprawdę ładne i szczegółowe. Oczywiście mamy tutaj dedykowany aparat makro, jednak trzeba pamiętać, że to tylko matryca z 2 Mpx i zdjęcia nie zawsze będą super wychodzić — potrzebujemy do tego obiektywu jednak dużo światła. Najważniejsze, że głównym aparatem możemy wykonywać naprawdę ładne zdjęcia, nawet oprogramowanie ma możliwość szybkiego dwukrotnego zoomu cyfrowego, ale nie zawsze polecam tę opcję. Tracimy wtedy na jakości i lepiej samemu przyciąć zdjęcie. Głębia ostrości z głównego aparatu wygląda bardzo ładnie i super oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Dodatkowo w tym modelu posiadamy tryb portretowy, który naprawdę dobrze działa i można zrobić nie tylko ładne portrety, ale także artystyczne zdjęcia z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - OnePlus Nord

Zdjęcia makro - OnePlus Nord

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu w obu warunkach oświetleniowych są dosyć dobre. Przy naturalnym oświetleniu możemy tym telefonem wykonać naprawdę ładne i dobre zdjęcia, a przede wszystkim kolory będą poprawnie odzwierciedlone. Oczywiście to, co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są poszarpane i rozmazane — można za to pochwalić producenta. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, jedynie kontrast może być odrobinę większy. Przy naturalnym i sztucznym oświetleniu nie można narzekać na autofocus, więc ten element działa bardzo dobrze w tym modelu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus Nord

Zdjęcia w pomieszczeniu - OnePlus Nord

6. Przednia kamerka

Co do przedniej kamerki, to myślałem, że będzie znaczniej. W tym modelu mamy dwie kamerki, jedną główną, a drugą szerokokątną. Na początku myślałem, że głównym aparatem zrobimy naprawdę dobre zdjęcia w średnich warunkach oświetleniowych, niestety jednak nie tym telefonem. Owszem zdjęcia są jasne, ale część zdjęcia może być poruszona lub może pojawiać się dużo ziarna/szumów. Nie mniej jednak jednym, jak i drugim aparatem momentami udaje się zrobić ładne zdjęcia. W lepszych warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą bardzo dobrze i osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - OnePlus Nord

Przednia kamerka - OnePlus Nord

7. Zdjęcia nocne

Co mnie zaskoczyło w tym modelu, to zdjęcia nocne, które są naprawdę dosyć dobre. W trybie automatycznym zdjęcia są na tyle jasne, że spokojnie można je publikować na swoich portalach społecznościowych. Zdjęcia nie są jedną czarną plamą, a wszystko na nich widać i jest to bardzo ważne. Mamy jeszcze w tym modelu tryb nocny i profesjonalny, jednak co muszę przyznać, to tryb nocny spisuje się na tyle dobrze, że nie trzeba w nocy używać trybu profesjonalnego. W tym trybie zdjęcia są o wiele jaśniejsze i momentami nawet lepsze. Polecam w tym modelu w nocy używać właśnie tego trybu.

Zdjęcia nocne - OnePlus Nord

Zdjęcia nocne - OnePlus Nord

8. Próbka nagrania

OnePlus Nord ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to w tym telefonie mamy nie tylko optyczną stabilizację obrazu, ale także cyfrową stabilizację obrazu. Dodatkowo OnePlus wyposaża ten model w funkcję Wysoka Stabilność. Co do samego nagrywania, to powiedzieć muszę, że nie jest źle. Jednak to, co zauważyłem, to żywsze kolory mamy z szerokiego kąta, niż z głównego aparatu. Dobrą opcją jest (tylko w rozdzielczości Full HD), że możemy podczas nagrywania zmieniać aparaty, ale pamiętać i tak warto, że zoom jest w dalszym ciągu cyfrowy, więc nie polecam z niego korzystać. Jedną z najsłabszych opcji jest Wysoka Stabilność, ponieważ nie działa to świetnie, a jeszcze nie działa nam wtedy autofocus.

Podsumowując

OnePlus Nord

OnePlus Nord nie jest aż tak drogim telefonem, ale też nie jest aż taki tani. Nie mniej jednak bardzo dobrze korzystało mi się z tego telefonu i na zdjęcia nie mogłem narzekać. Momentami filmy nie za bardzo mi się podobały, ale najważniejsze, że zdjęcia wychodzą dobre, a w większości bardzo dobre. Możemy tym telefonem wykonać ładne zdjęcia nie tylko swojej codzienności, ale także z wycieczek lub wyjazdów. Mogę ten telefon polecić większości osób, ale nie oczekujcie od tego modelu, nie wiadomo czego. Jestem ciekawy, co pokażą nowe modele tego producenta.

Zdjęcia wykonane OnePlus Nord -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?