Fototest – Oppo Reno2

Oppo Reno2

Nie będę ukrywać, trochę jestem jeszcze zasypany starymi recenzjami, dlatego dopiero teraz ukazuje się recenzja aparatów w telefonie Oppo Reno2. Mimo wszystko dobrze wspominam ten model, który można znaleźć już za dobre pieniążki — no dobra, ale czy aparaty w tym modelu są jakieś super? Oppo Reno i Oppo Reno 10x Zoom zaskoczyły mnie. Nie tylko dlatego, że to było moje pierwsze spotkanie z tym producentem, ale dlatego, że aparaty w tych modelach są super. Oczywiście recenzję aparatów w Reno2 Z mogliście już u mnie przeczytać, więc jak sprawdziła się u mnie wersja bez dopisku Z? Przekonacie się o tym poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Oppo Reno2

Oppo ten model telefonu wyposażyło w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.7
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 13 Mpx f/2.4 — teleobiektyw
  • 2 Mpx f/2.4 — monochromatyczny
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.0

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo ładnie, jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie — w końcu Reno2 to ex flagowiec od Oppo. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, sam HDR sprawdza się dobrze w tym modelu — nawet przy teleobiektywie i szerokim kącie. Co do sztucznej inteligencji, to nie mogłem na nią narzekać. Kolory są poprawne, nie są przejaskrawione i co ważne, są one naturalne. Dodatkowo nie miałem u siebie żadnego urządzenia z tak super dynamiką zdjęć — po prostu cudo! Zdjęcia przy takim oświetleniu mogą się podobać, nie tylko z głównego aparatu.

Pochmurna pogoda - Oppo Reno2

Pochmurna pogoda - Oppo Reno2

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wychodzą równie dobrze co przy gorszym oświetleniu. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i to trzeba przyznać, że tym Oppo można wykonywać świetne krajobrazy. Dzięki automatycznemu HDR-owi rozpiętość tonalna jest taka, jaka powinna być, kontrast też jest dobrze dobrany — przynajmniej przez sztuczną inteligencję, nie jest tak mocno podbity i można za to pochwalić producenta. Co ciekawe, a nie zawsze jest to takie oczywiste, to dodatkowymi aparatami (szeroki kąt i teleobiektyw) w takim oświetleniu wykonamy ciekawe zdjęcia, które zaciekawią nie jedną osobę. Warto się trochę pobawić tym modelem, bo jednak jest to super opcja, porównując ten model do Reno pierwszej generacji.

Słoneczna pogoda - Oppo Reno2

Słoneczna pogoda - Oppo Reno2

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to powiedzieć muszę, że zdjęcia wychodzą naprawdę super! Jednak tylko wtedy kiedy będzie wystarczająca ilość światła, ponieważ przy braku oświetlenia (w mniejszym lub większym stopniu) kolory na zdjęciach będą odrobinę wyprane, nie będą tak super naturalne, ale będzie ich trochę brakować — oczywiście, można to poprawić w aplikacji do edycji zdjęć, ale nie każdy potrafi się takimi aplikacjami obsługiwać. Głębia ostrość z głównego aparatu wygląda bardzo ładnie, jest plastyczna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Mamy też tutaj tryb portretowy i przyznać muszę, że działa on super i można tym Oppo zrobić już naprawdę ładne portrety lub artystyczne zdjęcia.

Zdjęcia makro - Oppo Reno2

Zdjęcia makro - Oppo Reno2

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu tym telefonem wykonamy, nawet w obu warunkach oświetleniowych. Przy naturalnym oświetleniu jakość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i na nic nie można narzekać. Autofocus działa sprawnie, a kolory (w dalszym ciągu) są naturalne. Przy sztucznym oświetleniu zdjęcia są odrobinę ciemniejsze, ale na szczęście nie przeszkadza to w żadnym stopniu — najważniejsze, że autofocus sprawnie działa nawet w takim oświetleniu. Co jest również ważne, to krawędzie nie są poszarpane i rozmazane — czasem się to zdarza przy mniejszej ilości światła, ale nie w takim dużym stopniu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno2

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno2

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym Oppo (tak jak w poprzednikach) jest płetwą, która się wysuwa i jak było widać, nie robi to żadnej różnicy przy jakości zdjęć — ale no niestety przy Reno2 się mocno zawiodłem. Przy słabszym oświetleniu zdjęcia wyglądają strasznie słabo, są poruszone, balans bieli, też nie zawsze jest poprawnie dobrany, no widać, że producent się tutaj nie popisał. Mam nadzieję, że przynajmniej trochę oprogramowaniem to poprawili, bo owszem przy dobrym oświetleniu zdjęcia wychodzą znacznie lepiej, ale jak wiadomo nie zawsze mamy super oświetlenie do zdjęć i pod tym względem zawiodłem się trochę Reno2.

Przednia kamerka - Oppo Reno2

7. Zdjęcia nocne

Jeżeli chodzi o zdjęcia nocne, to Oppo już pokazało, że potrafi w tryb nocny i dzięki niemu wykonamy o wiele jaśniejsze zdjęcia w nocy, czy to przy mniejszym oświetleniu. W Reno2 sytuacja się nie zmienia, w trybie automatycznym wykonamy jasne zdjęcia, które można pokazywać znajomym i się nimi chwalić — nie musimy specjalnie wchodzić do trybu nocnego lub profesjonalnego. Oczywiście jak chcemy zdjęcie jaśniejsze, o większej ilości detali, to polecam wykonać zdjęcie w trybie nocnym lub profesjonalnym. Mam jedną, jedyną uwagę do trybu nocnego, ponieważ zdjęcia niekiedy mogą wyglądać tak, jakbyśmy robili je w dzień — nie zawsze taki efekt jest super.

Zdjęcia nocne - Oppo Reno2

Zdjęcia nocne - Oppo Reno2

8. Próbka nagrania

Oppo Reno2 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Mamy tutaj optyczną stabilizację obrazu oraz elektroniczną, a do tego mamy super stabilizację, przy której możemy nagrywać filmy tylko w rozdzielczości Full HD w 60 kl/s. Co do samych nagrań, to powiedzieć muszę, że są one dobre, jednak przy głównym aparacie brakuje coś tej stabilizacji, ona jest, ale nie działa to tak super, jak przy Reno pierwszej generacji, ale przynajmniej za to nagrania z włączoną super stabilizacją wyglądają już naprawdę super i polecam nagrywać w tym trybie, chociaż tracimy możliwość zmiany aparatów.

Podsumowując

Oppo Reno2

Oppo Reno2 to nie drogie urządzenie, które może zaskoczyć nie jedną osobę. Aparaty na tylnej obudowie spisują się super, ale za to przednia kamerka kuleje i mogą niektórzy ze względu na ten aparat nie wybrać tego telefonu — chociaż dalej mam nadzieję, że to poprawiono. Tym telefonem można nie tylko wykonać super zdjęcia typowo lifestylowe, ale także uwiecznimy nim przepiękne chwile na urlopie/mini wyjeździe. Z tego telefonu także super mi się korzystało i nie mogłem na niego narzekać, jest to model godny uwagi (jak tylko nie robimy dużo zdjęć przednią kamerką). Mogę każdemu polecić ten model.

Zdjęcia wykonane Oppo Reno2 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?