Fototest – Oppo Reno2 Z

Oppo Reno2 Z

Kiedy Reno2 ujrzało światło dzienne, nie mogłem doczekać się testów tego modelu, ponieważ miał być to świetny telefon z świetnymi aparatami — czy taki jest? Niebawem się przekonacie. Zanim dotarł do mnie Reno2, to mogłem gościć u siebie Reno2 Z, czyli tańszą wersję i trochę okrojoną starszego brata. Jak spisały się u mnie aparaty w modelu trochę słabszym? Poniżej będziecie mogli się przekonać.

Film niebawem się pojawi.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Oppo Reno2 Z

Oppo to urządzenie wyposażyło w pięć aparatów. Cztery z nich znajdują się na tylnej obudowie i główny aparat posiada matrycę 48 Mpx z przesłoną f/1.7. Drugi aparat jest szerokokątny i posiada matrycę 8 Mpx z przesłoną f/2.2. Trzeci i czwarty aparat jest taki sam, czyli jest monochromatyczny z matrycą 2 Mpx i przesłoną f/2.4.

Przednia kamerka posiada matrycę 16 Mpx z przesłoną f/2.0.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę wychodzą bardzo dobrze z tego telefonu. Są one bardzo szczegółowe, a jakość stoi na wysokim poziomie — szczerzę mogę powiedzieć, że po testach Oppo Reno Z (recenzja pojawi się niebawem) spodziewałem się tak naprawdę wszystkiego, a dokładniej? Świetnych zdjęć jak na tę klasę urządzenia. Od razu powiem, że mało na rynku jest urządzeń (szczególnie w tej cenie), gdzie zdjęcia mogą cieszyć się taką szczegółowością. Dobrze, że mamy tutaj automatyczne HDR wraz ze sztuczną inteligencją, bo dzięki temu otrzymujemy ładny obrazek. Tryb AI od Oppo nie jest zbyt agresywny, więc zdjęcia nie wychodzą wtedy sztucznie.

Pochmurna pogoda - Oppo Reno2 Z

Pochmurna pogoda - Oppo Reno2 Z

3. Słoneczna pogoda

Przy słonecznej pogodzie zdjęcia wyglądają równie dobrze co w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć przy takim oświetleniu jest na bardzo wysokim poziomie. Jak wiadomo, to przy takich warunkach oświetleniowych zdjęcia wychodzą dobrze, a nawet bardzo dobrze. No niestety nie w każdym przypadku, ale na szczęście Oppo nie ma z tym problemu i Reno2 Z świetnie radzi sobie w takim oświetleniu — w każdym z aparatów. Czasami może się zdarzyć, że cienie będą mocniejsze, ale jest to zasługa sztucznej inteligencji, która trochę nasyca nam kolory — na szczęście nie tak intensywnie, jak bywa to u innych producentów.

Słoneczna pogoda - Oppo Reno2 Z

Słoneczna pogoda - Oppo Reno2 Z

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to muszę powiedzieć, że są one super (oczywiście z głównego aparatu). Szkoda, że szeroki kąt nie posiada autofocusu, ale przynajmniej możemy zrobić ładne zdjęcia głównym aparatem. Co do samej głębi ostrości, to powiedzieć muszę, że jest ona dobra i poprawnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Tak samo mogę powiedzieć o trybie portretowym, który w tym urządzeniu działa zadziwiająco dobrze. Reno2 Z można zrobić naprawdę ładne portrety i na pewno dużo osób będzie z nich zadowolone.

Zdjęcia makro - Oppo Reno2 Z

Zdjęcia makro - Oppo Reno2 Z

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że nie jest źle. W obu warunkach oświetleniowych telefon radzi sobie znakomicie, a co najważniejsze, to krawędzie przy głównym aparacie nie są poszarpane i rozmazane – jest to świetna wiadomość, ponieważ nie wiele urządzeń w tej cenie może się czymś takim pochwalić. Przy naturalnych kolorach zdjęcia wychodzą bardzo dobrze, autofocus działa, tak jak należy, a kolory są poprawnie odwzorowane. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, jednak tutaj balans bieli, nie działa aż tak świetnie i kolory mogą wpaść w ciepłe odcienie, ale na szczęście można to poprawić w edycji.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno2 Z

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno2 Z

6. Przednia kamerka

W Oppo mamy zazwyczaj płetwy, jednak tutaj w Reno2 Z kamerka jest wysuwana (i to na samym środku!). Jednak nie to jest ważne, ważne jest to, czy przedni aparat w tym Oppo daje sobie radę. No muszę powiedzieć, że niestety w średnich warunkach możemy napotkać się na niechciane szumy i ziarno, a także na spadek szczegółowości. Na szczęście w dobrym oświetleniu zdjęcia wychodzą bardzo dobrze i trudno coś złego mówić wtedy na temat zdjęć. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, będą zadowolone z tej przedniej kamerki, trochę gorzej będzie w słabych warunkach oświetleniowych, ale chyba to już można przeżyć w tym modelu.

Przednia kamerka - Oppo Reno2 Z

7. Zdjęcia nocne

Oppo od serii Reno2 dodało do swoich urządzeń tryb Ultra Night, dzięki czemu zdjęcia w nocy mają być jeszcze lepsze i jaśniejsze. Jak to wygląda w rzeczywistości, a szczególnie w Reno2 Z? No muszę przyznać, że czasami zdjęcia wyglądają zjawisko, a czasami są aż zbyt sztuczne i trzeba z tym uważać. Przynajmniej mogę powiedzieć, że trybem automatycznym również zrobimy ładne zdjęcie w nocy, tylko po prostu będzie odrobinę ciemniejsze. Na całe szczęście Oppo dało nam w tym modelu pełny tryb profesjonalny i możemy spokojnie zmieniać aparaty i bawić się parametrami.

Zdjęcia nocne - Oppo Reno2 Z

Zdjęcia nocne - Oppo Reno2 Z

8. Próbka nagrania

Oppo Reno2 Z ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Niestety nie mamy tutaj optycznej stabilizacji, mamy tylko elektroniczną, która niestety nie działa świetnie w najwyższej rozdzielczości. Dodatkowo muszę powiedzieć, że mamy tutaj ultrastabilizację od Oppo, ale działa ona tylko w rozdzielczości Full HD przy 60kl/s. Co do samego wideo, to powiedzieć muszę, że nie jest źle i muszę przyznać, że można tym Oppo nagrać bardzo ładne filmy. Szczególnie w rozdzielczości Full HD. Szkoda, że w najwyższej rozdzielczości nie można korzystać z szerokiego kąta oraz jeżeli chcemy nagrać coś z szerokiego kąta, to musimy zatrzymać nagranie, zmienić aparat i wtedy możemy nagrywać. Dopowiedzieć muszę, że elektroniczną stabilizację mamy tylko w głównym aparacie.

Podsumowując

Oppo Reno2 Z

Oppo Reno2 Z nie jest drogim urządzeniem, jest w odpowiedniej cenie jak na swoje umiejętności, jednak czy warto zastanawiać się nad zakupem tego modelu? Szczerzę mogę Wam powiedzieć, że tak. Aparaty w tym modelu są na tyle wystarczające, że na pewno wiele osób będzie zachwycona zdjęciami z tego modelu. Zdjęcia z niego i tak możecie zobaczyć w albumie podlinkowanym na końcu recenzji. Dlatego ze spokojnym sercem mogę polecić Wam to Oppo i na pewno będziecie z niego zadowoleni.

Zdjęcia wykonane Oppo Reno2 Z -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?