Recenzja – Jabra Elite 75t

Jabra Elite 75t

Niedawno dotarły do mnie słuchawki Jabra Elite 75t. Są to jedne z nowszych słuchawek tego producenta i są to słuchawki True Wireless. Niestety nie miałem niestety wcześniejszego modelu, ale po testach tego modelu to nawet żałuję, iż nie mogłem sprawdzić poprzedniej wersji. Mimo wszystko zakochałem się w wersji Elite 75t, że już nie mogę doczekać się testów wersji sportowej tego modelu. Takie małe słuchawki, a takie świetne.

Nie będę ukrywać, że bardzo spodobały mi się te słuchawki i w końcu mogłem zobaczyć, na co stać Jabrę. Wcześniej byłem najbardziej zadowolony ze słuchawek Jabra Elite 85h – były to słuchawki nauszne, ale właśnie wtedy chciałem przetestować jakieś super słuchawki douszne True Wireless. No i w końcu się udało. Zaraz będziecie mogli się więcej dowiedzieć na temat słuchawek Elite 75t.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Jabra Elite 75t:

  • Stabilne zamocowanie
  • Świetne rozmowy
  • Większa żywotność baterii
  • Prawdziwie bezprzewodowe połączenie
  • IP55 (odporność na wodę i kurz)
  • Świetny dźwięk
  • Asystent głosowy

Te wszystkie cechy tworzą i świetnie opisują słuchawki Jabra Elite 75t. Nie potrzeba jest tak naprawdę w nich nic więcej, chociaż przydałaby się aktywna redukcja szumów, ale na szczęście słuchawki po włożeniu do ucha na tyle wyciszają otoczenie, że tylko będzie coś słychać, jak będzie głośno hałasować. Przy włączeniu muzyki (nawet na połowę głośności) trudno jest usłyszeć już otoczenie, więc dobrze, że mamy tutaj możliwość włączenia nasłuchiwania. Dzięki 4 mikrofonom w tych słuchawkach słyszymy wszystko, a także my jesteśmy dobrze słyszani poprzez rozmowy telefoniczne — chociaż przyznać się muszę, że ciężko było mi teraz sprawdzić rozmowy do końca, ponieważ czapka na głowie trochę tłumiła mikrofony.

Producent deklaruje na swojej stronie, że same słuchawki po całkowitym doładowaniu mogą działać aż 7,5 godziny, a wraz ze stacją dokującą (pudełeczkiem) mogą działać aż do 28 godzin. Jak to sprawdziło się u mnie? No niestety nie jesteśmy w stanie słuchać non stop muzyki przez taki długi czas, bo staje się to aż nudne — tak wiem, mówi to osoba, która ma cały czas włączoną muzykę w tle. Jednak przy moim słuchaniu muzyki na słuchawkach jak wychodziłem, czy jechałem w komunikacji miejskiej, to rzadko się zdarzało, że bateria w samych słuchawkach spadła mi poniżej 90%. Przez cały tydzień nie musiałem ładować stacji dokującej, dopiero pod koniec tygodnia naładowałem pudełeczko i mogłem się cieszyć kolejnym tygodniem działających słuchawek. Więc jak dla mnie bateria w tych Jabrach jest ŚWIETNA i można pochwalić za to producenta.

2. Moje wrażenia

Jakie są moje wrażenia dotyczące tych słuchawek? Przyznać się muszę, że byłem bardzo zadowolony i zachwycony tym modelem. Już wiem przynajmniej, dlaczego Jabra tak bardzo reklamuje ten produkt — jest on bardzo udany. Muzyka na tych słuchawkach brzmi super, jest dużo basów, głośność też jest bardzo wysoka, więc tak naprawdę czego chcieć więcej? Korektor dźwięku i tak jest wgrany w aplikację, więc jeżeli ktoś chce mieć inne brzmienie słuchawek, to może pobawić się właśnie tym korektorem. Więc każdy na pewno będzie mógł być zadowolony z tych Jabrusiów.

Miłym dodatkiem w tych słuchawkach, jakim zauważyłem to, że przy wyciągnięciu słuchawki muzyka się pauzuje, a po włożeniu słuchawki muzyka startuje — oczywiście trzeba to włączyć w aplikacji, bo domyślnie ta opcja nie jest włączona. Dodatkowo muszę powiedzieć, że bardzo miło zaskoczyła mnie wygoda noszenia tych słuchawek, ponieważ są one dostosowane do ucha i Jabra to testowała na różnych uszach, aby zrobić kształt tych słuchawek taki jaki jest, więc jak dla mnie jest to super. Słuchawki nie wypadają z uszu, trzymają się bardzo dobrze i w dodatku nie wystają mocno z uszu, co dla niektórych może być zaletą.

Podsumowując

Jabra Elite 75t nie są może najtańszymi słuchawkami, jednak patrząc na inne słuchawki True Wireless, to Elite 75t są nawet tanie. Tak samo patrząc pod względem jakości samych słuchawek i muzyki, to zdecydowanie bym wybrał właśnie te Jabry. Ja mogę polecić te słuchawki tak naprawdę wszystkim, bo na pewno będą z nich zadowoleni, a przede wszystkim ten model jest na tyle mobilny, że z łatwością można je nosić w kieszeni w spodniach i nie będą nam przeszkadzać — sam testowałem i wiem, co mówię. Jeżeli macie możliwość sprawdzenia tych słuchawek, to sprawdźcie je, a mówię Wam, że się w nich zakochacie.

Co sądzisz o tych słuchawkach?