Recenzja – Teufel Boomster Go

Teufel Boomster Go

Ostatnio miałem przyjemność testować jako jeden z nielicznych produkt marki Teufel. Przyznam się bez bicia, że nie znałem tej marki wcześniej, też o niej nie słyszałem, a jest to kolejny producent sprzętu audio. Na moje pierwsze testy przyjechał do mnie głośnik Teufel Boomster Go, który od razu skojarzył mi się z Bose SoundLink Micro i od razu powiem, że mogę trochę porównywać te sprzęty (nawet w internecie porównują te głośniki). Dlaczego? Bo według mnie są to bardzo podobne produkty, nawet w przedziale cenowym są takie same. Jednak czy warto zastanowić się nad zakupem głośnika Boomster Go? Dowiecie się dzisiaj tego z tej recenzji.

Od razu muszę Wam powiedzieć, że głośnik dotarł do mnie w bardzo ciekawym jasnym kolorze, który nazwany jest przez producenta piaskowy biał. Cieszyłem się, że nie jest to kolejny czarny głośnik (bo w końcu ten model jest w kilku ciekawych kolorach), ale za razem martwiłem się, że ten ten Boomster Go będzie brudzić się jak głupi. Na szczęście jest całkowicie inaczej i przez cały okres testów głośnik aż tak się nie ubrudził, mimo iż nosiłem go wszędzie i wrzucałem normalnie do torby/plecaka – na całe szczęście jest on gumowy i można go spokojnie umyć. Najważniejsze jest to, że głośnik jest mały i można go nosić ze sobą wszędzie – tak samo jak Bose’a.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Najważniejsze cechy Teufel Boomster Go:

  • Norma IP-X7
  • Gumowa obudowa
  • Efektywny przetwornik
  • Dwa pasywne przetworniki basowe
  • Gwint M4
  • Działanie do 10 godzin

Niektórzy by mogli powiedzieć, że strasznie mało ma cech ma ten głośnik. Ale tak naprawdę nie wiele funkcji, technologii czynni głośnik lepszym. Oczywiście brakuje mi tutaj aplikacji do sterowania głośnikiem, ale tak naprawdę nie jest tu potrzebna. Mimo braku aplikacji, to i tak możemy połączyć dwa Boomster Go i zrobić dźwięk stereo.

Producent deklaruje na swoje stronie 10 godzin działania na jednym ładowaniu. Jak jest w rzeczywistości? Tak naprawdę bardzo dobrze sprawuję się bateria w tym Teufelu, ponieważ w ciągu tygodnia ładowałem ten głośnik 2 razy, a u mnie działa on przecież kilka godzin w ciągu dnia. Dobrą wiadomością jest też to, że ten głośnik obsługuje szybkie ładowanie, więc możemy w łatwy i szybki sposób naładować lub podładować Boomstera Go.

Teufel Boomster Go

2. Moje wrażenia

Teufel Boomster Go

Jakie są moje wrażenia dotyczące tego głośnika? Tak naprawdę nie spodziewałem się nie wiadomo czego, bo nie znałem producenta, a także jest to mały głośnik, więc wiele od niego nie można oczekiwać. Ku mojemu zdziwieniu Boomster Go zaskoczył mnie, działał tak samo jak Bose, a czasami nawet lepiej (zależało to od głośności i utworu). Nawet głośność tego głośnika była dla mnie zaskoczeniem i jest on naprawdę dobry. Głośność mogłem idealnie sprawdzić w jednym momencie, o którym lepiej nie mówić, ale tak, działa tak jak powinno! Miłym dla mnie zaskoczeniem jest gwint M4 i zawieszka, bo przypominając w Bose’ie był tylko silikonowy klips do zawieszania głośnika. Ten głośnik można przyczepić do statywu lub po prostu powiesić – w ręce też można spokojnie go trzymać.

Co jest jednak ważne i wspomniałem o tym wcześniej, ten głośnik nie jest sporych rozmiarów, więc z łatwością można go wziąć w każdą podróż, bo nie będzie zajmować dużo miejsca. Nawet nie musi go zajmować, bo można powiesić ten głośnik o plecak – nie trzeba się też bać, że gdzieś uderzymy tym głośnikiem, ponieważ jest on gumowy i przez co jest wzmocniony na uderzenia i wstrząsy.

Teufel Boomster Go

Podsumowując

Teufel Boomster Go nie należy może do tych tańszych głośników, ale na całe szczęście nie jest też taki drogi. Jest w tej średniej półce cenowej, jednak czy warto zastanawiać się nad zakupem tego głośnika? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak. Mimo iż ma swoje zalety i wady, to tak samo Bose ma swoje zalety i wady. Gdyby złączyć te dwa głośniki w jeden, to mógłby powstać super mały głośnik, który byłby idealnym kompanem do podróży, a tak? A tak to ten głośnik jest po prostu dobry i na plus na pewno idzie fakt dobrej baterii oraz możliwość podpięcia głośnika na statyw (dla mnie to jest ogromny plus).

Teufel Boomster Go

Co sądzisz o tym głośniku?