Recenzja – Bose SoundLink Micro

Bose SoundLink Micro

Przyznam się bez bicia, że nie miałem dużej okazji, aby pobawić się mobilnymi głośnikami, a w szczególności z logiem Bose. Nawet powiedzieć Wam muszę, że bardzo mało widziałem i spotkałem się z głośnikami tego producenta, jednak kiedy już oczywiście dostałem na testy takowy głośnik, to już częściej spotkałem się w swoim otoczeniu z głośnikami od producenta Bose. Nie przedłużając wstępu, powiedzieć Wam jeszcze chce, że na blogu nie było jeszcze testu głośnika. Jednak postanowiłem dla Was tytułowy głośnik przetestować i powiedzieć, czy jest to mobilny głośnik na przeróżne wycieczki i wyjścia.

Jako że był to mój pierwszy Bose w życiu i zapewne nie ostatni (będę starał się o inne mobilne głośniki do testów) i nie ukrywam, że byłem trochę surowy dla tego urządzenia. Czasami zbyt dużo od niego wymagałem, a czasem nawet zostawałem miło zaskoczony. Mimo niektórych wad tego urządzenia, których jest jak dla mnie bardzo mało, to przyznać muszę, że byłem zadowolony z tego głośnika — za moment znacznie więcej się o tym dowiecie.

Ale zanim dowiecie się więcej na temat tego głośnika, to na samym początku trzeba poznać jego specyfikację.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Główne cechy Bose SoundLink Micro:

  • Kompaktowy wygląd
  • Niewielkie rozmiary
  • Mocne brzmienie
  • Wytrzymały
  • Wodoodporny
  • Wykonany z silikonowej gumy
  • Silikonowy uchwyt
  • Wytrzymała bateria

Może i nie wiele cech ma ten głośnik, jednak to wszystko sprawiło, że go pokochałem. Nie tylko ten głośnik trzyma długo na baterii, a dźwięk z niego jest naprawdę dobry i donośny. Według producenta bateria powinna wystarczać na 6 godzin, a co ciekawe, to mnie czasami udawało się uzyskać znacznie lepsze wyniki. Jednak jak na bezprzewodowy głośnik to nie jest tak tragicznie i warto mieć to na uwadze.

Dodam jeszcze, że aplikacja Bose Connect App jest bardzo miła w odbiorze i bardzo minimalistyczna. Polubiłem się z tą aplikacją, jak i samymi dodatkowymi funkcjami tego głośnika. Mam na myśli automatyczne włączenie i wyłączenie głośnika — głośnik wykrywa czy chcemy się z połączyć poprzez bluetooth i się wtedy uruchamia, kiedy już przez długi czas (czas możemy ustalić w aplikacji) nie używamy głośnika, ten się wyłącza.

Bose SoundLink Micro

2. Moje wrażenia

Bose SoundLink Micro

Pierwszy raz korzystałem z tak małego i świetnego głośnika jak Bose SoundLink Micro. Zaraz się ktoś przyczepi, że cały czas wychwalam to urządzenie. Jednak muszę Wam powiedzieć, że jest za co. Nie jest to najdroższe urządzenie od producenta, a jest bardzo kompaktowe i świetnie gra. Również dzięki jego budowie sam głośnik nie zajmuje dużo miejsca podczas samego transportu, a i tak możemy ten głośnik powiesić na torbie, czy plecaku.

Co jest najważniejsze, to bardzo przyjemnie podczas testów korzystało mnie się z tego urządzenia i co również jest ważne, to zasięg jest nawet dosyć spory aż do 9 m. No i co warto jeszcze wiedzieć, to wszelakie komunikaty, które wydobywają się z tego głośnika, są po polsku! Nie po angielsku, nie po chińsku, a po polsku otrzymujemy komunikaty o stanie baterii, podłączonym urządzeniu itd.

Dopowiedzieć jeszcze muszę o tym, że Bose SoundLink Micro świetnie nadaje się do ogródka, domu i nawet na wycieczkę. Dźwięk wydobywany z tego głośnika jest bardzo donośny jak na swoje rozmiary i na pewno może umilić nam nasz odpoczynek. Mnie on umilał chwile w szczególności w domu, jednak na różnych wyjazdach czy wyjściach był on dobrym urozmaiceniem.

Bose SoundLink Micro

Podsumowując

Bose SoundLink Micro nie jest tanim głośnikiem, ale też nie jest najdroższym jak reszta portfolio tego producenta. Już wiele pochwał otrzymał ten głośnik, to w podsumowaniu mogę napisać jak dla mnie jedną wadę, którą jest cichy mikrofon i nie wiem, czy to jest wada mojego konkretnego modelu, czy we wszystkich modelach też tak jest — warto o tym wiedzieć. Jednak w dalszym ciągu polecam ten głośnik wszystkim, a w szczególności tym osobom, które cenią sobie dobrą jakość i dźwięk za dość przystępną cenę.

Bose SoundLink Micro

Co sądzisz o tym głośniku?