Fototest – Motorola Moto G6 Play

Motorola Moto G6 Play

Ostatnio na blogu mogliście przeczytać recenzję aparatów w telefonie Motorola Moto G7 Plus, teraz nastał czas, abym mógł Wam przedstawić możliwości aparatów w Motoroli Moto G6 Play. Oczywiście już jakiś czas temu na blogu pojawiły się recenzje aparatów w Motorolach z serii Moto G6, jednak dopiero teraz miałem możliwość przetestowania aparatów w Moto G6 Play. Jak ja oceniam aparat w tym telefonie? Zaraz będziecie mogli się przekonać.

Zanim jednak przejdziecie dalej, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia rozpakowania tego urządzenia.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda (zależy od pogody)
  3. Słoneczna pogoda (zależy od pogody)
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Przykładowe wideo

1. Specyfikacja

Motorola Moto G6 Play

Motorola to urządzenie wyposażyła w dwa aparaty. Główny aparat znajduje się na tylnej obudowie i posiada matrycę 13 Mpx z przesłoną f/2.0.

Przednia kamerka to aparat z matrycą 8 Mpx i przesłoną f/2.2.

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia w pochmurną pogodę są dobre, chociaż może nie są same zdjęcia zbyt jasne, to mają one poprawną szczegółowość i jakość. Co do kolorów to powiedzieć muszę, że są one dobre, chociaż momentami one odbiegają od rzeczywistości i nie zawsze jest poprawne — Motorola powinna zastanowić się nad poprawą balansu bieli, bo przy takim właśnie oświetleniu widać, że to urządzenie zbytnio sobie z tym nie radzi. Dodatkowo wspomnieć muszę, że to urządzenie jest wyposażone w automatyczne HDR, które momentami mocno pomaga. Producent zrobił dobry krok do przodu, że takie urządzenie wyposażył w takową funkcję.

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G6 Play

Pochmurna pogoda - Motorola Moto G6 Play

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia w słoneczną pogodę są o wiele lepsze pod względem jasności i odrobinę kolorów. Sama szczegółowość i jakość zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie i trudno coś na ten temat złego powiedzieć. Do samych kolorów tutaj nie mam co się przyczepić, chociaż warto zaznaczyć, że na odwzorowanie będzie miało wpływ intensywności światła — chociaż momentami biel może wydawać się przepalona. Automatyczne HDR w większości sytuacji pomaga i dzięki temu cienie na zdjęciach nie są duże i nie zasłaniają nam 80, a nawet 90% naszej fotografii.

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G6 Play

Słoneczna pogoda - Motorola Moto G6 Play

4. Zdjęcia makro

W sprawie zdjęć makro wykonanych tym urządzeniem to przyznać muszę, że jest nawet dobrze. Chociaż niekiedy ta Motorola miała problem z wyostrzeniem zdjęć z bliska — była to szokująca dla mnie chwila. Na całe szczęście, kiedy uda nam się wyostrzyć na pożądanym dla nas obiekcie, to jakość i szczegółowość takich zdjęć jest na bardzo dobrym poziomie. Kolory również są poprawne i mało się zdarza, że są źle odwzorowane. Nawet głębia ostrości jak na takie urządzenie jest poprawna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia.

Zdjęcia makro - Motorola Moto G6 Play

Zdjęcia makro - Motorola Moto G6 Play

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to najlepiej nie jest. Krawędzie są odrobinę rozmazane w obu warunkach oświetleniowych. Autofocus nie potrafi zbyt szybko wyostrzyć i przede wszystkim celnie! Jednak co do szczegółowości i jakości zdjęć aż tak narzekać nie mogę — jest pod tym względem poprawnie. Nawet do jasności nie mogę się przyczepić, ponieważ automatyczny HDR całkiem nieźle sobie radzi. Powiedzieć jeszcze muszę o kolorach, które nadzwyczaj są poprawnie odwzorowane i nasycone. Czasami można być naprawdę zadowolony z aparatu w tym modelu.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G6 Play

Zdjęcia w pomieszczeniu - Motorola Moto G6 Play

6. Przednia kamera

Przednia kamerka jak na takie urządzenie w tej cenie jest przeciętna, a nawet można powiedzieć, że odrobinę zła. Chociaż warto dodać, że w lepszych warunkach oświetleniowych szczegółowość, jak i jakość jest o wiele lepsza. Do czego nie można się przyczepić to do balansu bieli, bo działa naprawdę dobrze. Najbardziej boli mnie fakt jakości i szczegółowości zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych. No cóż, Motorola Moto G6 Play nie będzie mistrzem zdjęć typu selfie. Szkoda, że w Moto G7 Play szczegółowość również jest na takim samym poziomie jak w tytułowym urządzeniu.

Przednia kamerka - Motorola Moto G6 Play

7. Zdjęcia nocne

To urządzenie nie jest może mistrzem zdjęć nocnych, jednak warto zaznaczyć, że w trybie manualnym jesteśmy znacznie więcej wyciągnąć z aparatu w tym telefonie i możemy przez to wykonać jasne zdjęcie. Oczywiście w dalszym ciągu producent ogranicza nas z czasem naświetlania, ale na całe szczęście da się nawet tym krótkim czasem naświetlania i czułością matrycy (ISO) wykonać dosyć jasne zdjęcie — mimo iż będą one miały dosyć sporo szumów. W trybie automatycznym zdjęcia będą dosyć ciemne, ale na całe szczęście widać na nich wszystko. Jednak ja polecam w tym urządzeniu korzystać w większości z trybu manualnego.

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G6 Play

Zdjęcia nocne - Motorola Moto G6 Play

8. Przykładowe wideo

Motorola Moto G6 Play ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD wraz z włączoną elektroniczną stabilizacją obrazu — nie wiele urządzeń w tej cenie to potrafi! W sprawie nagrywania filmów to powiedzieć muszę, że sama jakość i szczegółowość nagrań nie jest zła i za to można pochwalić tą Motorolę. Również kolory są poprawnie nasycone i nie jest to jak w innych urządzeniach w podobnej cenie. Autofocus na całe szczęście działa poprawnie i o to nie trzeba się bać. Lepiej nagrywać tym telefonem przy włączonej stabilizacji, bo mimo iż obraz trochę drży, to i tak jest znacznie lepiej niż bez niej.

Podsumowując

Motorola Moto G6 Play

Motorola Moto G6 Play to tanie urządzenie, jednak czy warto zastanawiać się nad wyborem tego urządzenie pod względem fotografii? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że nie jest aż tak źle, bo tylko trzeba czasami się przyłożyć przy fotografowaniu tym urządzeniem, a jak chcemy coś więcej, to czeka na nas tryb manualny. Jednak to nie jest telefon dla osób, które oczekują super zdjęć przy jednym kliknięciu spustu migawki. Ten telefon celuje dla osób, które nie mają lub nie chcą wydawać dużo pieniędzy na telefon, a sam wygląd i jakość zdjęć im nie przeszkadza.

Zdjęcia wykonane Motorolą Moto G6 Play -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?