Jeżeli nie obserwujecie mnie na moich portalach społecznościowych, to zapewne nie wiecie, że zacząłem właśnie współpracę z firmą SanDisk. Tak naprawdę wiele o tej firmie słyszałem, a nawet miałem dosyć sporą ilość kart pamięci z logiem SanDisk. Jednak do testów przyjechał do mnie coś innego niż karta pamięci, czy dysk przenośny. Jest to pendrive, ale też nie zwykły, bo do telefonu — oczywiście do komputera też można go podpiąć. Wiele razy spotkałem się z tego typu urządzeniami do telefonu, jednak jakoś nie zawsze to działało, tak jak producent zadeklarował.
Jak sprawdził się u mnie ten pendrive? Czy jestem go w stanie polecić? Zaraz będziecie mogli się wszystkiego przekonać. Dodatkowo dopowiem, że ten SanDisk został u mnie na dłużej i już możecie się spodziewać kolejnego wpisu z udziałem tego pendrive’a.
- Specyfikacja
- Moje wrażenia
1. Specyfikacja
SanDisk Type-C Drive jak sama nazwa wskazuje, został wyposażony w USB typu C dla urządzeń z takowym portem (czyli głównie dla urządzeń mobilnych). Oczywiście jest to szybki port USB 3.1 do 150 MB/s, jedynie pendrive w wersji 16 GB tą szybkość ma aż do 130 MB/s. Najważniejsze, że to urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami, tabletami i laptopami — oczywiście muszą te urządzenia posiadać USB C. Do mnie na testy trafiła ta słabsza wersja pendrive’a, jednak nie ma co narzekać, ponieważ prędkość odczytu nie jest aż taka zła, jakby się wydawało — gorzej już z zapisem. Pamiętać i tak trzeba, że te prędkości mogą się różnić ze względu na każde urządzenie.
Wraz z pendrivem dostajemy aplikację SanDisk Memory Zone na nasze mobilne urządzenia z Androidem. Dzięki tej aplikacji możemy łatwo zarządzać naszymi plikami oraz w łatwy sposób zrobić backup danych z naszego urządzenia. Co najważniejsze, to nie jest ta aplikacja aż taka skomplikowana, jakby się wydawało i w łatwy sposób możemy wszystko zrobić, dodatkowo otrzymujemy instrukcję obsługi dla osób, które w ogóle w tym nie siedzą i nie wiedzą jak się za to zabrać.
2. Moje wrażenia
Czy jestem zadowolony z użytkowania tego urządzenia? Powiedzieć Wam mogę, że byłem i jestem z niego zadowolony i tylko co mógłbym w nim zmienić to tylko prędkość odczytu i zapisu. Przy większych plikach i zdjęciach niestety odczyt i zapis trochę trwa, przez co nie możemy niektórych zrobić bardzo szybko. Jednak nie zmienia to faktu, że bardzo przyjemnie korzysta się z tego pendrive’a i usprawnia nam naszą pracę. Jeżeli nasz komputer jest wyposażony w USB C, to z łatwością możemy przenieść dokumenty z komputera na pendrive, a w czasie jazdy np. pociągiem z łatwością otworzyć wszystkie dokumenty z pendrive’a na telefonie.
Tak samo świetnie spisuje się pendrive, jeżeli brakuje nam miejsca na telefonie, a jesteśmy np. na wyjeździe. Z łatwością przeniesiemy większość zdjęć na SanDiska i możemy iść w dalszą podróż. Najważniejsze jest to, że ten SanDisk nie zajmuje dużo miejsca, więc nawet w kieszeni nie będzie nam przeszkadzać i mamy też dziurkę na smycz. Dzięki temu możemy powiesić ten pendrive na smyczy i już na pewno go nie zgubimy z naszymi cennymi danymi, czy nawet zdjęciami.
Podsumowując
SanDisk Type-C Drive to nie drogie urządzenie (szczególnie w wersji 16 GB). Wersje z większą ilością na dane aż takie tanie nie są, jednak są one podobno szybsze od tej najbiedniejszej opcji. Ja i tak mogę polecić to urządzenie tak naprawdę wszystkim, a przede wszystkim osobom, które pracują strasznie dużo poza biurem/domem i wiele rzeczy robią na telefonach. Naprawdę to urządzenie może usprawnić naszą pracę, a dodatkowo w łatwy i szybki sposób możemy zrobić kopię zapasową naszych danych — mamy pewność, że nam nie znikną w różnych okolicznościach.