Recenzja – Transcend StoreJet 25C3S

Transcend StoreJet 25C3S

Ostatnio miałem możliwość przetestowania dla Was dysku Transcend StoreJet 25C3S. Jakiś czas temu mogliście na blogu przeczytać recenzję dysku Transcend StoreJet 25M3, który notabene bardzo mi przypadł do gustu, jednak był trochę duży w porównaniu do StoreJet 25C3S. Jak korzystało mnie się z tego dysku? A w szczególności, że zostałem miło zaskoczony nie tylko wyglądem, ale i pojemnością? Dodatkowo powiedzieć Wam muszę, że dysk bardzo przypomina dysk SDD, jednak jest to dysk HDD.

Są dwie wersje pojemnościowe tego dysku: 1 TB i 2 TB. Ja na testy otrzymałem dysk o pojemności 2 TB i szczerze, na ilość danych, które już nagromadziłem na komputerze, to ten dysk wypełniłem w 40% — czas pomyśleć o dodatkowym dysku lub chmurze.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Transcend StoreJet 25C3S

Transcend StoreJet 25C3S został wyposażony w port USB C, który powinien zapewnić szybką transmisję danych. Według producenta zastosowane w tym dysku USB 3.1 z obsługą UASP szybkość przesyłu danych powinna być do 5 Gb/s. Jak jest naprawdę? To już możecie zobaczyć na zrzucie ekranu poniżej — mój zapis i odczyt odrobinę się różni od tego, co producent deklaruje na swojej stronie. Jednak muszę Wam powiedzieć, że te prędkości nie przeszkadzają w naszej codziennej pracy. Oczywiście, jeżeli potrzebujemy szybszego dysku, to trzeba wybrać dysk SDD, a nie dysk HDD. Chociaż i tak ten dysk odrobinę gorzej sobie poradził z zapisem i odczytem niż np. StoreJet 25M3. Dodać jeszcze muszę, że prędkości i tak mogą różnić się względem naszego sprzętu.

Dodatkowo muszę powiedzieć, że w zestawie wraz z dyskiem dostajemy dwa kable do podłączenia naszego urządzenia. Jeden kabel to USB C na USB C, a drugi kabel to USB C na pełno wymiarowe USB 3.1.

2. Moje wrażenia

Transcend StoreJet 25C3S

Jeżeli chodzi o moje wrażenia dotyczące tego dysku, to przyznać muszę, że byłem z niego bardzo zadowolony. Jego rozmiar i waga nie przeszkadzała w żadnym stopniu, nawet podczas podróży, czy pracy na mieście. Dodatkowo jego wygląd daje nam wrażenie, że jest to produkt premium i nie wygląda to, jak niektóre tańsze dyski. Oczywiście dopowiem jeszcze, że ten StoreJet został wykonany z aluminium, więc nawet w dotyku mamy poczucie, że jest to produkt z wyższej półki.

Mi ten dysk w szczególności pomógł przy pracy na dwóch różnych komputerach (bo akurat miałem wtedy na testach Lenovo ThinkPad X1 Carbon). Przekopiowanie, czy nawet przeniesienie dużej ilości danych — szczególnie zdjęć, nie było dla tego dysku większym problemem. Wszystko sprawnie zostało przesłane na dysk i z łatwością mogłem otwierać wszystkie potrzebne mi pliki na drugim komputerze — najważniejsze, że nie trzeba było długo czekać na ich otwarcie. Dopowiedzieć jeszcze mogę, że dysk nie jest wyposażony w żaden przycisk do tworzenia kopii zapasowej tak jak inne dyski tego producenta. Jednak program od Transcend nadal (i w sumie powinien) pozwala nam na utworzenie takowej kopii zapasowej i dosyć sprawnie to wszystko działa.

Podsumowując

Transcend StoreJet 25C3S

Transcend StoreJet 25C3S nie jest aż takim drogim dyskiem (oczywiście zależy od wersji pamięciowej). Patrząc na jego wygląd, jak i same możliwości, to powiedzieć można, że idealnie nadaje się do pracy. Ten dysk dzięki jego smukłości i wielkości jesteśmy w stanie schować w każdym plecaku, czy torbie. Przynajmniej zawsze będziemy mieć ze sobą wszystkie ważne dla nas dane, które potrzebujemy, kiedy jesteśmy poza domem, czy biurem. Podczas testów byłem bardzo zadowolony z tego dysku, dlatego tak długo zwlekałem z jego oddaniem ?. Osobiście mogę polecić każdemu ten dysk przenośny, a na pewno się nie zawiedziecie, a przy okazji, że jest to dysk HDD macie większy spokój o bezpieczeństwo waszych danych/zdjęć.

Co sądzisz o tym dysku?