Fototest – Oppo Reno3

Oppo Reno3

Długo musieliśmy czekać na następcę Oppo Reno2. Na całe szczęście jest już na rynku w wersji Pro i bez. Na pierwszy ogień dotarł do mnie model bez Pro w nazwie — jest to taki następca Reno2 Z. Mimo tego bardzo się cieszyłem, że mogę w końcu przetestować ten model i zobaczyć, czy naprawdę aparaty w tym modelu są czegoś warte — a są! Jak sprawdził się u mnie ten telefon i jego cztery aparaty na tylnej obudowie? Tego się przekonacie poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Oppo Reno3

Oppo ten model wyposażył w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 48 Mpx f/1.8
  • 13 Mpx f/2.4 — teleobiektyw
  • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt i makro
  • 2 Mpx f/2.4 — monochromatyczny
 • Przód:
  • 44 Mpx f/2.4

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość jest na bardzo wysokim poziomie i trudno narzekać na główny aparat w Oppo Reno3. Dzięki automatycznemu HDR i sztucznej inteligencji, zdjęcia wychodzą żywe i czasami udaje się wykonać zdjęcia z naprawdę ładną dynamiką — brakuje tego czasami w niektórych urządzeniach za tą cenę. Nawet zdjęcia z teleobiektywu czy z szerokiego kąta wychodzą naprawdę ładnie przy takim oświetleniu. Dodać jeszcze muszę, że HDR bardzo dobrze spisuje się w tym urządzeniu i rozpiętość tonalna dzięki temu jest poprawna.

Pochmurna pogoda - Oppo Reno3

Pochmurna pogoda - Oppo Reno3

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą równie dobrze co w odrobinę gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki automatycznemu HDR w tym Oppo rozpiętość tonalna jest na dobrym poziomie i przez to cienie nie są duże i mocne — kontrast tak samo. Sztuczna inteligencja w tym modelu nie nasyca mocno kolorów i zdjęcia nie wglądają potem sztucznie. Krajobrazy super wychodzą z tego telefonu, nawet z szerokiego kąta i teleobiektywu. Dodatkowo mamy tutaj tryb 48 Mpx, czyli robimy zdjęcia całą matrycą i zdjęcia wtedy są bardziej szczegółowe. Co ważne to w trybie maksymalnej rozdzielczości mamy sztuczną inteligencję i jest to jeden z nielicznych telefonów, gdzie mamy taką możliwość — HDR też działa!

Słoneczna pogoda - Oppo Reno3

Słoneczna pogoda - Oppo Reno3

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia z bliska, to dzięki głównemu aparatu możemy takie zdjęcia wykonać naprawdę super. Głębia ostrości jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Kolory i jasność jest również na bardzo dobrym poziomie i trudno coś złego na ten temat powiedzieć. Dedykowanego obiektywu makro ten telefon nie ma (i całe szczęście!). Opcja makro skrywa się w szerokim kącie, ponieważ mamy tam autofocus i od razu mogę powiedzieć, że niekiedy zdjęcia wychodzą naprawdę super, ale polecam wykonywać takie zdjęcia makro szerokim kątem Oppo Reno3 Pro (recenzja niebawem) — uda się wtedy wykonać zdjęcia jeszcze lepiej. Zresztą możecie zobaczyć wszystkie zdjęcia wykonane tym telefonem na końcu w podlinkowanej galerii.

Zdjęcia makro - Oppo Reno3

Zdjęcia makro - Oppo Reno3

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W sprawie zdjęć w pomieszczeniu to powiedzieć muszę, że w obu warunkach oświetleniowych jest dosyć dobrze. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą naprawdę ładnie, balans bieli działa super jak na taki telefon. Co jest najważniejsze, to krawędzie nie są poszarpane i rozmazane, więc można pochwalić za to producenta! W sztucznym oświetleniu zdjęcia wychodzą równie dobrze i autofocus działa sprawnie — jedynie zdjęcia są odrobinę ciemniejsze, ale to aż tak nie przeszkadza.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno3

Zdjęcia w pomieszczeniu - Oppo Reno3

6. Przednia kamerka

Na początku chciałbym podziękować Dianie z Technosenior za podratowanie, ponieważ okazało się, że nie zgrały mi się zdjęcia z przedniej kamerki, a nie chciałem tutaj zostawiać pustego miejsca. Diana podesłała mi zdjęcia przykładowe, abyście zobaczyli, jak działa przednia kamerka w tym modelu. No, a jeżeli chodzi o przednią kamerkę, to w średnich warunkach jest naprawdę super, a co dopiero w słoneczny dzień. Zdjęcia typu selfie mogą się podobać, a szczególnie dlatego, że widać na nich każdy szczegół. Osoby, które robią dużo tego typu zdjęć, na pewno będą zadowolone z tego telefonu i to na pewno.

Przednia kamerka - Oppo Reno3

7. Zdjęcia nocne

Jak jest w nocy z tym telefonem? W trybie automatycznym zdjęcia wychodzą dosyć dobrze, ale są odrobinę ciemniejsze i ostrzejsze. W trybie nocnym zdjęcia są jaśniejsze i nie widać tego mocnego ostrzenia. Oczywiście w trybie profesjonalnym wykonamy takie zdjęcia, jak się nam podoba, ale warto podkreślić to, że tym telefonem spokojnie w trybie automatycznym wykonamy zdjęcia w nocy i mogą one pójść na nasze media społecznościowe. W trybie nocnym jednie zdjęcia momentami wyglądają, jakby były wykonywane za dnia, ale to jedynie się może przydać, gdy nie mamy żadnego źródła światła — np. zdjęcia krajobrazu.

Zdjęcia nocne - Oppo Reno3

Zdjęcia nocne - Oppo Reno3

8. Próbka nagrania

Oppo Reno3 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Szczerze to trudno powiedzieć, czy przy najwyższej rozdzielczości działa cyfrowa stabilizacja, ponieważ obraz się tylko odrobinę trzęsie — więcej niż przy rozdzielczości Full HD. Oczywiście mamy tutaj też ultrastabilizację, ale także mamy możliwość włączenia ultrastabilizacji pro. Przy zwykłej ultrastabilizacji nagrywamy w rozdzielczości Full HD i 60 kl/s., a przy ultrastabilizacji pro nagrywamy w rozdzielczości Full HD i 30 kl/s. Co do samych nagrań, to może nie jest to idealny telefon do nagrywania — filmy nie wyglądają porywająco — ale za to krótkie nagrania z domu/codziennego życia wyglądają naprawdę fajnie i na ten aspekt nie można narzekać. Polecam tym telefonem nagrywać jednak w rozdzielczości Full HD, ponieważ wtedy obraz się aż tak nie trzęsie.

Podsumowując

Oppo Reno3

Oppo Reno3 to nie drogie urządzenie, jak będziemy patrzeć na jego konkurencję. Tak samo dobrze mi się z niego korzystało i nie mogłem na niego narzekać. Działał tak jak niektóre flagowce, a jest o wiele tańszy. Więc czy warto zastanawiać się nad tym modele? Szczerze mogę Wam powiedzieć, że tak. Jest to bardzo udany model i nawet bardziej mi się podobał niż Reno2 Z. Jak szukacie małego, lekkiego i dobrego telefonu, to zdecydowanie zwróćcie uwagę na to Oppo.

Zdjęcia wykonane Oppo Reno3 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?