Fototest – realme 7 Pro

realme 7 Pro

Niedawno trafił do mnie telefon realme 7 Pro. Jest to najnowszy telefon tego producenta, który chwali się, że ten model posiada naprawdę super aparaty i można nim zrobić świetne zdjęcia — czy rzeczywiście zdjęcia jak na cenę tego telefonu są zadowalające? Czy ma ten telefon jakieś wady? O tym przekonacie się poniżej.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

realme 7 Pro

realme wyposażył ten telefon w pięć aparatów:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.25 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • 2 Mpx f/2.4 — monochromatyczny
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.45

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wychodzą bardzo dobrze. Jakość i szczegółowość zdjęć jest naprawdę na wysokim poziomie. Co ważne, to mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję, która sprawdza się naprawdę dobrze i kolory nie są przekoloryzowane. Automatyczny HDR również się sprawdza w realme, a szczególnie w tym modelu. Jedynie, na co zwróciłem uwagę, to momentami są problemy z balansem bieli w różnych trybach i mam nadzieję, że producent poprawi to jak najszybciej.

Pochmurna pogoda - realme 7 Pro

Pochmurna pogoda - realme 7 Pro

3. Słoneczna pogoda

W słoneczną pogodę zdjęcia wychodzą równie dobrze co w odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na naprawdę wysokim poziomie i trudno coś na ten temat powiedzieć. Widać, że producent się mocno nad tym postarał i poprawił — brawo realme! W takim oświetleniu również występują momentami problemy z balansem bieli, a także czasami bywają spowolnienia podczas przełączania się między aparatami — również mam nadzieję, że producent poprawi to poprzez aktualizację. Nie mniej jednak powiedzieć mogę, że spokojnie tym telefonem wykonamy ładne zdjęcia podczas wyjazdu, a nawet podczas naszej codzienności. Automatyczny HDR sprawdza się naprawdę dobrze i dzięki temu rozpiętość tonalna jest poprawna, a kontrast nie jest za duży.

Słoneczna pogoda - realme 7 Pro

Słoneczna pogoda - realme 7 Pro

4. Zdjęcia makro

Mamy w tym telefonie dedykowany aparat makro, jednak jest to aparat z matrycą 2 Mpx i nie za bardzo polecam z niego korzystać — jakość zdjęć nie jest zadowalająca. Głównym aparatem spokojnie wykonamy tego typu zdjęcia i będą one ładne. Głębia ostrości jest bardzo dobra i poprawnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęć. Mamy tutaj też tryb portretowy, który ku mojemu zdziwieniu spisuje się naprawdę bardzo dobrze i można tym telefonem wykonać ładne portrety, a nawet artystyczne zdjęcia.

Zdjęcia makro - realme 7 Pro

Zdjęcia makro - realme 7 Pro

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Zdjęcia w pomieszczeniu wykonane tym telefonem są wykonywane dobrze w obu warunkach oświetleniowych. Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wychodzą, tak jak trzeba, autofocus działa sprawnie, a kolory są poprawne. Co jest również ważne, to krawędzie na zdjęciach są lekko poszarpane, ale jest naprawdę dobrze, patrząc na to, jak droższe telefony potrafią mieć poszarpane i rozmazane krawędzie. Przy sztucznym oświetleniu również jest dobrze, autofocus działa tak, jak trzeba, a kolory są nawet poprawne.

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme 7 Pro

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme 7 Pro

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka jest nawet dobra w tym modelu. W średnich warunkach oświetleniowych możemy wykonać naprawdę ładne zdjęcia, chociaż czasami bywa problem z balansem bieli i przez to kolory nie są naturalne — ale to tylko w średnich warunkach oświetleniowych. W lepszych warunkach zdjęcia mogą się udać naprawdę dobrze. Osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - realme 7 Pro

7. Zdjęcia nocne

Jak wyglądają zdjęcia nocne wykonane tym telefonem? Przyznać muszę, że zadziwił mnie ten model tym, że w trybie automatycznym możemy wykonać jasne tego typu zdjęcie, a w trybie nocnym nie widzimy dużej różnicy. Trudno na pierwszy rzut oka zobaczyć różnice między trybem auto a trybem nocnym — bo te różnice to tylko detale. Największą różnicę zobaczymy w trybie profesjonalnym, ale jak wiadomo, osoby, które nie potrafią ustawić poprawnie parametrów, nie zrobią tego najlepiej. Nie mniej w zupełności wystarczy im tryb automatyczny, w którym to zrobimy jasne zdjęcie w miejscu, w którym to jesteśmy.

Zdjęcia nocne - realme 7 Pro

Zdjęcia nocne - realme 7 Pro

8. Próbka nagrania

realme 7 Pro ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Nie mamy opcji włączenia/wyłączenia stabilizacji, ale za to w rozdzielczości Full HD mamy ultrastabilizację i ultrasabilizację max. W pierwszej opcji nagrywamy w rozdzielczości Full HD 60 kl/s., a w drugiej opcji nagrywamy w rozdzielczości Full HD 30 kl/s. Co do samych filmów, to powiedzieć muszę, że nie są one złe. Jedynie co mi przeszkadzało, to bardzo trzęsący się obraz i polecam od razu nagrywać w ultrastabilizacji, bo przynajmniej obraz się aż tak nie trzęsie. Chociaż mam nadzieję, że producent jeszcze to poprawi, bo ma ten telefon potencjał. Co zaskoczyło mnie jeszcze w tym modelu, to mamy tryb nocny, który działa i można nagrać o wiele jaśniejsze filmy w nocy (oczywiście kosztem jakości).

Podsumowując

realme 7 Pro

realme 7 Pro to nie jest drogie urządzenie, ale za to mogę go polecić do zdjęć. W zupełności nadaje się ten telefon do zdjęć z wyjazdów, a nawet do zdjęć naszej codzienności. Z telefonu korzystało mi się bardzo dobrze i nie mogłem na niego narzekać. Więc mogę go spokojnie polecić każdemu, kto szuka nowego telefonu dla siebie, chce mieć ładne zdjęcia (nie za dużo nagrywa) i nie chce płacić za niego fortuny — realme 7 Pro będzie dla niego idealny.

Zdjęcia wykonane realme 7 Pro -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?