Fototest – realme GT

realme GT

Przyszedł w końcu czas, aby to przedstawić Wam moje odczucia i wrażenia dotyczące aparatów w telefonie realme GT. Teraz na rynku mamy już kilka wersji realme z serii GT, jednak w dalszym ciągu ta pierwsza wersja jest brana pod uwagę i dalej się sprzedaje. Jednak jak wygląda sprawa z aparatami w tym modelu? Przekonacie się tego poniżej.

Film jest w trakcie przygotowania.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

realme GT

realme wyposażył ten telefon w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 64 Mpx f/1.8
  • 8 Mpx f/2.3 — szeroki kąt
  • 2 Mpx f/2.4 — makro
 • Przód:
  • 16 Mpx f/2.5

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie wypadają źle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie. Czasami ta szczegółowość jest tak wysoka, że odbija się to na wadze zdjęć i nie każdy może być z tego zadowolony — w bardzo szybkim czasie może zapełnić nam się pamięć, jak wykonujemy dużo zdjęć właśnie telefonem. Oczywiście mamy tutaj automatyczny HDR i sztuczną inteligencję. Co do trybu AI, to polecam go wyłączać, a to dlatego, że kolory na zdjęciach są wtedy bardzo mocno podbite — poniżej przykłady. Automatyczny HDR sprawdza się tak, jak trzeba i akurat na niego w takim oświetleniu nie można narzekać.

Pochmurna pogoda - realme GT

Pochmurna pogoda - realme GT

3. Słoneczna pogoda

Zdjęcia podczas słonecznej pogody wychodzą równie dobrze, co przy odrobinie gorszych warunkach oświetleniowych. Jednak przy takim oświetleniu kolory na zdjęciach są jeszcze bardziej jaskrawe od tego, co możemy zobaczyć przy gorszych warunkach oświetleniowych. Dlatego warto wyłączyć przy takim oświetleniu tryb AI, bo dzięki temu też kontrast jest większy i automatyczny HDR nie daje sobie ze wszystkim rady. Mamy też tutaj szeroki kąt, który jest w porządku, ale nic więcej.

Słoneczna pogoda - realme GT

Słoneczna pogoda - realme GT

4. Zdjęcia makro

Jeżeli chodzi o zdjęcia makro, to oczywiście producent wyposażył ten model w dedykowany aparat makro. Jednak jest on na tyle słaby, bo to tylko 2 Mpx i nie polecam z niego korzystać. Głównym aparatem uda nam się wykonać naprawdę bardzo ładne zdjęcia, które będą miały bardzo ładnie rozmyte tło. Szczegółowość też jest na wysokim poziomie i tego nie można zaprzeczyć. Oczywiście co do kolorów, to czasami są one jaskrawe, ale jest to wina tylko i wyłącznie sztucznej inteligencji — mam nadzieję, że realme ją poprawi lub już poprawiło. Nie mogło też zabraknąć tutaj trybu portretowego, który spisuję się całkiem nieźle i możemy wykonać dosyć ładne zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - realme GT

Zdjęcia makro - realme GT

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jeżeli chodzi o zdjęcia w pomieszczeniu, to wychodzą one całkiem nieźle. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na dosyć wysokim poziomie. Zdjęcia przy naturalnym oświetleniu wychodzą tak, jak trzeba, chociaż w dalszym ciągu kolory są niepoprawne i nie wygląda to, tak, jak powinno. Na szczęście nadrobić to można jakością i szczegółowością. Co jest i tak najważniejsze, to krawędzie na zdjęciach nie są mocno poszarpane, ani rozmazane i z tego można być zadowolony. Zdjęcia w sztucznym oświetleniu zdjęcia wypadają równie dobrze co przy naturalnym oświetleniu, a nawet można powiedzieć, że lepiej przez kolory — przy takim oświetleniu balans bieli, nie wariuje, tak samo tryb AI.

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme GT

Zdjęcia w pomieszczeniu - realme GT

6. Przednia kamerka

Jak sprawdza się przednia kamerka w tym modelu? Tak naprawdę to nie można na nią narzekać. Oczywiście czasami kolory nie są takie, jakbyśmy tego chcieli, ale zdarza się to o wiele rzadziej niż z głównego aparatu. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają dosyć dobrze i nie można na to narzekać. Przynajmniej osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, będą mogły być z nich zadowoleni. W lepszych warunkach oświetleniowych oczywiście wykonamy tylko odrobinę lepsze zdjęcie i wtedy już na pewno będzie się nam podobać i nie ma wtedy problemów z balansem bieli.

Przednia kamerka - realme GT

7. Zdjęcia nocne

Telefonami realme można wykonać już naprawdę ładne i jasne zdjęcia w nocy. Mówię tutaj już głównie o trybie automatycznym, który sprawdza się tak, jak trzeba i nie można na niego narzekać, chociaż czasami kontrast mógłby być mniejszy. Oczywiście znajduje się też tutaj tryb nocny i profesjonalny, ale jak to zawsze powtarzam, że jak chcemy korzystać z trybu profesjonalnego, to trzeba poznać, jak działają niektóre parametry. Tryb nocny spisuje się całkiem nieźle, zdjęcia z niego są może odrobinę ciemniejsze, ale są one naturalniejsze więc polecam w głównej mierze korzystać właśnie z dedykowanego trybu nocnego.

Zdjęcia nocne - realme GT

Zdjęcia nocne - realme GT

8. Próbka nagrania

realme GT ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to tylko w rozdzielczości Full HD mamy możliwość uruchomienia trybu ultrastabilizacja. Co do samych filmów, to nie wyglądają one źle, jednak stabilizacja mogłaby być znacznie lepsza, ponieważ tak to obraz momentami strasznie mocno się trzęsie, jak galaretka i nie wygląda to naturalnie — dodatkowo powiem, że szerokim kątem możemy nagrywać tylko w rozdzielczości Full HD. realme powinno nad tym jeszcze popracować i poprawić w jakieś aktualizacji (mam nadzieję, że to zrobili do tego czasu).

Podsumowując

realme GT

realme GT nie jest aż takim drogim telefonem, ale też nie leży on na półce ze średniakami. Jest to bardzo dobry telefon, z którego korzystało mi się świetnie, jednak kolory wychodzące przez aparaty w tym modelu to jest momentami tragedia. Jeżeli realme jeszcze tego nie poprawiło, to czas najwyższy, aby się za to zabrało. Ogólnie mogę polecić Wam ten telefon, szczególnie jeżeli lubicie mocniejsze kolory na zdjęciach bez zbędnej obróbki.

Zdjęcia wykonane realme GT -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?