Fototest – Redmi Note 12

Redmi Note 12

Na testy jakiś czas temu trafił do mnie Redmi Note 12. Czy warto się dalej interesować tym modelem od Xiaomi? Przekonacie się o tym poniżej, ale już teraz muszę powiedzieć, że ten telefon można kupić już za ok. 600 zł. Więc jak widać, nie jest to jakoś bardzo drogi model.

  1. Specyfikacja
  2. Pochmurna pogoda
  3. Słoneczna pogoda
  4. Zdjęcia makro
  5. Zdjęcia w pomieszczeniu
  6. Przednia kamerka
  7. Zdjęcia nocne
  8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Redmi Note 12

Xiaomi wyposażył ten telefon w cztery aparaty:

  • Tył:
    • 48 Mpx f/1.8
    • 8 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
    • 2 Mpx f/2.4 — makro
  • Przód:
    • 13 Mpx f/2.5

2. Pochmurna pogoda

Zdjęcia podczas pochmurnej pogody nie wypadają najlepiej. Jakość i szczegółowość zdjęć może i jest na dosyć wysokim poziomie, ale niestety automatyczny HDR nie sprawdza się rewelacyjnie. Sztuczna inteligencja niestety trochę psuje nam kolory i szczególnie można to zobaczyć w przykładowych zdjęciach na niebie. Kolory wpadają w inny odcień, niż powinny. Przynajmniej zieleń na drzewach jest w porządku, ale zbyt mocny kontrast psuje wszystko. Szkoda, bo zapowiadało się naprawdę super.

Pochmurna pogoda - Redmi Note 12

Pochmurna pogoda - Redmi Note 12

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają znacznie lepiej. Jakość i szczegółowość jest na wysokim poziomie i do tego przyczepić się nie można. Tak samo w takich warunkach oświetleniowych automatyczny HDR znacznie lepiej się sprawdzi. Dzięki temu cienie na zdjęciach nie są zbyt duże, jak i również kontrast. Tryb AI również nie przesadza z kolorami i dzięki temu Redmi Note 12 można zrobić ładne zdjęcia na wyjeździe, szczególnie jak będzie ładna pogoda. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii podlinkowanej na końcu recenzji.

Słoneczna pogoda - Redmi Note 12

Słoneczna pogoda - Redmi Note 12

4. Zdjęcia makro

Xiaomi wyposażyło ten telefon w dedykowany aparat makro. Jednak ten aparat nie jest szczytem technologii, więc lepiej tego typu zdjęcia wykonać głównym obiektywem, którym zrobimy znacznie lepsze jakościowo fotografie. Kolory również przy głównym obiektywie są w porządku i nie są takie zakłamane, jak to bywało przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jak przystało także na jasną przesłonę w tym głównym aparacie, to głębia ostrości jest bardzo ładna i dobrze oddziela tło od fotografowanego obiektu. Nie mogło w tym modelu także zabraknąć trybu portretowego, który spisuje się nawet całkiem nieźle w dobrym oświetleniu i można tym telefonem zrobić zdjęcia z artystycznie rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Redmi Note 12

Zdjęcia makro - Redmi Note 12

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

W przypadku zdjęć w pomieszczeniach to nie jestem jakoś super zadowolony. Głównie wynika to przez kolory, które nie są świetnie odwzorowane. Przechodząc jednak do rzeczy, to zdjęcia przy naturalnym oświetleniu wypadają całkiem nieźle pod względem jakości i szczegółowości. Niestety kolory nie są najlepiej odwzorowane i mam nadzieję, że Xiaomi w najnowszej wersji Redmi Note się poprawi. Przynajmniej autofocus działa szybko i sprawnie, a krawędzie nie są jakoś bardzo mocno poszarpane. Przy sztucznym oświetleniu jest również w porządku, pod względem jakości i szczegółowości. Co ważne, to kolory są znacznie lepiej odwzorowane, właśnie przy sztucznym świetle, balans bieli, nie wariuje wtedy aż tak mocno, jakby mogło się wydawać, że będzie.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Redmi Note 12

Zdjęcia w pomieszczeniu - Redmi Note 12

6. Przednia kamerka

Przednia kamerka w tym telefonie zrobiła na mnie dosyć dobre wrażenie. W średnich warunkach oświetleniowych zdjęcia wypadają naprawdę dobrze, chociaż zawsze mogło być lepiej. W bardzo dobrym oświetleniu te zdjęcia są ładniejsze i nawet kolory są wtedy odrobinę żywsze. Spokojnie tym telefonem zrobimy sobie ładne selfie. Osoby, które lubią robić tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone.

Przednia kamerka - Redmi Note 12

7. Zdjęcia nocne

Zdjęcia nocne w tym modelu nie należą do najlepszych. W trybie automatycznym, jak i nocnym, zdjęcia nie wypadają najlepiej. Zdjęcia są bardzo ciemnie i nic prawie na nich nie widać. Lepsze fotografie wykonamy trybem profesjonalnym, ale nie ma się co oszukiwać, że każdy będzie w złym oświetleniu robił zdjęcia w trybie profesjonalnym. Szkoda, że właśnie Redmi Note 12 nie zachwyca w takich warunkach, ponieważ myślałem, że będzie nawet całkiem nieźle albo dobrze w trybie nocnym.

Zdjęcia nocne - Redmi Note 12

Zdjęcia nocne - Redmi Note 12

8. Próbka nagrania

Redmi Note 12 ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Co do samego nagrania, to muszę powiedzieć, że jakoś super nie jest. Szczególnie mówię o stabilizacji obrazu. Lepiej tym telefon nagrać już filmy statyczne lub po prostu robić tylko zdjęcia. Jeżeli liczycie na świetne nagrania z ręki, to niestety się rozczarujecie. Mam ogromną nadzieję, że w wersji 13 będzie już nie tylko lepiej pod względem nagrywania, ale tak samo poprawią możliwości fotograficzne. Dodatkowo mam nadzieję, że w przyszłym modelu będzie opcja przełączania się między obiektywami podczas nagrywania, nie tak jak tutaj.

Podsumowując

Redmi Note 12

Redmi Note 12, a właściwie Xiaomi Redmi Note 12 nie jest drogim urządzeniem, bo kosztuje od ok. 600 zł. Więc czy warto się rozglądać za tym modelem? Tak naprawdę ciężko mi powiedzieć. Przez cały okres testów byłem zadowolony z tego modelu, ale no niestety aparaty mnie trochę rozczarowały, szczególnie mówię o kolorach i zdjęciach w bardzo złych warunkach oświetleniowych. Jeżeli szukacie dobrego telefonu i nie przywiązujecie uwagi do zdjęć, to będzie to model dla Was.

Zdjęcia wykonane Redmi Note 12 -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?