Fototest – Samsung Galaxy S20 FE 5G

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Na testy trafił do mnie Samsung Galaxy S20 FE 5G. Jest to poprawiona wersja urządzeń z serii S20, czyli jak sama nazwa wskazuje fan edition. Jak sprawdziły się u mnie aparaty w tym modelu? Tego przekonacie się poniżej. Na początku mogę powiedzieć, że telefon mocno mnie zaskoczył, na początku ciężko mi było się do niego przekonać. Jednak z ubiegiem czasu przekonałem się do S20 FE i naprawdę mi się spodobał, chociaż aparaty nie zawsze dawały sobie radę.

 1. Specyfikacja
 2. Pochmurna pogoda
 3. Słoneczna pogoda
 4. Zdjęcia makro
 5. Zdjęcia w pomieszczeniu
 6. Przednia kamerka
 7. Zdjęcia nocne
 8. Próbka nagrania

1. Specyfikacja

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Samsung ten telefon wyposażył w cztery aparaty:

 • Tył:
  • 12 Mpx f/1.8
  • 12 Mpx f/2.2 — szeroki kąt
  • 8 Mpx f/2.4 — teleobiektyw
 • Przód:
  • 32 Mpx f/2.2

2. Pochmurna pogoda

Podczas pochmurnej pogody zdjęcia wychodzą bardzo ładnie. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno na ten temat narzekać. Automatyczny HDR działa tak jak powinien, a optymalizator scen o dziwo działa, tak że kolory nie są zbyt mocno nasycone. Można być spokojny o zdjęcia właśnie w takich warunkach, bo Samsung bardzo dobrze sobie z tym radzi i nie można na nic narzekać. Nawet szeroki kąt daje radę i można być zadowolony z jego działania.

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S20 FE 5G

Pochmurna pogoda - Samsung Galaxy S20 FE 5G

3. Słoneczna pogoda

Podczas słonecznej pogody zdjęcia wypadają jeszcze lepiej niż przy gorszych warunkach oświetleniowych. Jakość i szczegółowość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie i trudno coś na ten temat mówić. Automatyczny HDR sprawdza się naprawdę bardzo dobrze i nie można na niego narzekać. O dziwo w Samsungu nie mamy dosyć dużego kontrastu przy takich warunkach oświetleniowych i można to zaliczyć za naprawdę ogromną zaletą. Optymalizator scen również sprawdza się, tak jak trzeba, bo kolory nie są przesadzone i wyglądają naturalnie. Spokojnie można ten telefon zabrać ze sobą w podróż i być spokojny o jakość i wygląd zdjęć.

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S20 FE 5G

Słoneczna pogoda - Samsung Galaxy S20 FE 5G

4. Zdjęcia makro

Samsung nie wyposażył tego telefonu w aparat makro (o zgrozo!), więc mamy za to teleobiektyw, który polecam używać tylko i wyłącznie przy bardzo dobrym oświetleniu. Ma on bardzo ciemną przesłonę, więc nie zawsze mamy zoom optyczny, tylko zoom cyfrowy — wycinek zdjęcia z głównego aparatu. Co do samych zdjęć, to wyglądają one bardzo dobrze i głębia ostrości ładnie oddziela tło od głównego obiektu zdjęcia. Oczywiście mamy tutaj tryb portretowy, który sprawdza się i można uzyskać bardzo ciekawy efekt na portretach lub artystycznych zdjęciach z rozmytym tłem.

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S20 FE 5G

Zdjęcia makro - Samsung Galaxy S20 FE 5G

5. Zdjęcia w pomieszczeniu

Jak sprawdza się ten telefon przy zdjęciach w pomieszczeniu? Przy naturalnym oświetleniu zdjęcia wyglądają, tak jak trzeba. Jakość zdjęć jest odpowiednia, a kolory są poprawnie odwzorowane. Co jest najważniejsze, to krawędzie zdjęć nie są mocno poszarpane i jest to ogromna zaleta tego modelu. Przy sztucznym oświetleniu jakość zdjęć jest również w porządku i nie można narzekać nawet na kolory. Balans bieli w tym modelu działa świetnie i można być z tego zadowolony.

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S20 FE 5G

Zdjęcia w pomieszczeniu - Samsung Galaxy S20 FE 5G

6. Przednia kamerka

Przednie kamerki w Samsungach nie zawsze były najwyższych lotów. Tutaj się odrobinę zdziwiłem, że w średnich warunkach oświetleniowych nawet w trybie wąskim możemy zrobić porządne zdjęcie, które może się podobać. Oczywiście w trybie szerokim zdjęcia wypadają o wiele lepiej i wtedy osoby, które lubią robić sobie tego typu zdjęcia, na pewno będą zadowolone z przedniego aparatu. Przynajmniej Samsung to poprawił i można tym telefonem wykonać ładne selfie w średnich warunkach oświetleniowych — uważać jednie trzeba na poruszenia.

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S20 FE 5G

Przednia kamerka - Samsung Galaxy S20 FE 5G

7. Zdjęcia nocne

Samsung stoi na podium, jeżeli chodzi o jasność zdjęć w nocy. Spokojnie tym telefonem wykonamy jasne zdjęcia w trybie automatycznym. Chociaż mamy na pokładzie tryb nocny, którym o dziwo możemy wykonać jeszcze jaśniejsze zdjęcia. W trybie automatycznym zdjęcia posiadają większy kontrast, a w trybie nocnym zdjęcia nie mają takiego kontrastu i mogą się wydawać jaśniejsze. W trybie manualnym będziemy mogli jeszcze bardziej wykorzystać potencjał głównego aparatu, jednak w przypadku braku umiejętności korzystania z parametrów spokojnie wystarczy nam tryb automatyczny — nawet w innych warunkach oświetleniowych.

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S20 FE 5G

Zdjęcia nocne - Samsung Galaxy S20 FE 5G

8. Próbka nagrania

Samsung Galaxy S20 FE 5G ma możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K. Co ważne, to w najwyższej rozdzielczości możemy uruchomić stabilizację, która pomoże nam nagrywać stabilniejsze ujęcia. Co do samych filmów, to powiedzieć muszę, że można nagrać tym telefonem naprawdę ładne filmy, ale jedynie z włączoną stabilizacją. Dodatkowo w rozdzielczości Full HD mamy opcję Duża Stabilność, która działa już o wiele lepiej i przynajmniej można się przełączać między głównym aparatem a szerokokątnym.

Podsumowując

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Samsung Galaxy S20 FE 5G to nie jest tani telefon, ale też na całe szczęście nie jest to bardzo drogi telefon, który będzie ciężko kupić. Telefon spisał się u mnie naprawdę bardzo dobrze i mogę go polecić każdemu, szczególnie fanom marki Samsung. Galaxy S20 FE to mocna poprawa producenta i już nie mogę doczekać się kolejnych urządzeń z serii Galaxy. Więc jeżeli szukacie telefonu, który spełni Wasze oczekiwania i będzie można nim wykonać naprawdę ładne zdjęcia, to możecie zastanowić się nad tym modelem.

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S20 FE -> ZDJĘCIA

A jaka jest Twoja opinia?