Recenzja – HTC Wireless Earbuds

HTC Wireless Earbuds

Ostatnio na testy trafiły do mnie słuchawki HTC Wireless Earbuds. Są to najnowsze słuchawki producenta, które spokojnie można nazwać prawdziwymi słuchawkami bezprzewodowymi. Jak sprawdzają się one u mnie? Jakie mają zalety i wady? Czy mogę je polecić innym? Tego przekonacie się z tej recenzji.

Na początku powiedzieć muszę, że HTC Wireless Earbuds zaskoczyły mnie swoją wielkością i lekkością. Słuchawki, a tym bardziej etui jest bardzo małe. Dawno nie miałem u siebie takich małych słuchawek, więc jest to ich największy plus — najbardziej docenią to osoby, które szukają małych bezprzewodowych słuchawek, które nie będą zajmować im miejsca.

  1. Wykonanie
  2. Moje wrażenia

1. Wykonanie

Słuchawki w całości są wykonane z matowego plastiku. Jedynie na samych słuchawkach w miejscu dotykowego przycisku jest błyszczący plastik. Przynajmniej przez ten matowy plastik słuchawki po dłuższym czasie użytkowania nie wyglądają tragicznie — nie widać żadnych rys, a nawet pudełko się nie palcuje nawet od samego patrzenia. Owszem trzeba uważać na biały kolor etui, żeby go czymś nie zabrudzić. Chociaż u mnie są one nadal białe i oby tak zostały przez jeszcze dłuższy czas.

Bardzo cieszy mnie fakt, że te słuchawki możemy ładować na USB C, jednak brakuje mi w tym modelu kolorowej diody, bo nadal się nie nauczyłem, kiedy etui pokazuje, że się rozładuje lub naładuje. Dlatego mam nadzieję, że przy kolejnych słuchawkach HTC trochę to poprawi. Mimo wszystko słuchawki są bardzo dobrze wykonane i nie można na to narzekać.

HTC Wireless Earbuds

2. Moje wrażenia

HTC Wireless Earbuds

HTC Wireless Earbuds zaskoczyły mnie nie tylko wielkością, lecz także dźwiękiem. Owszem nie mamy tutaj żadnej najnowszej technologii redukcji szumów, czy nawet nie mamy aplikacji, aby zarządzać naszymi słuchawkami na telefonie. Są to najprostsze słuchawki douszne i co ważne, to też są one tanie. Na szczęście słuchawki nadrabiają dźwiękiem, który jest naprawdę znakomity — ale niczego innego nie oczekiwałem od HTC. Chociaż mieliśmy już słuchawki HTC dołączane do telefonów, które działały świetnie z redukcją szumów i w sumie HTC mógł to zaimplementować w tych słuchawkach. Mam cały czas też nadzieję, że będzie kolejny model słuchawek od nich, bo wyszło im to dobrze i szkoda, aby to zaprzepaścili.

Co ważne, to mikrofony w tych słuchawkach również się spisują i można spokojnie prowadzić przez nie wszelakie rozmowy, czy uczestniczyć w konferencjach. Chociaż i tak najbardziej polecam słuchać muzyki przez nie, aby wczuć się w swoje ulubione utwory. Co jeszcze brakuje mi w tych słuchawkach to komunikaty o stanie baterii samych słuchawek, bo trudno też jest określić w jakim procencie naładowania one są — jedynie trzeba potem sprawdzić na telefonie na pasku powiadomień.

Wspomnieć jeszcze muszę o baterii, ponieważ producent deklaruje, że bateria w etui działa 24 godziny. Słuchać muzyki możemy do 6 godzin na jednym ładowaniu. Producent także podaje, że możemy naładować te słuchawki 4 razy, kiedy oczywiście rozładujemy je do końca i będziemy ładować je do pełna. Jak to sprawdza się w rzeczywistości? Słuchając muzyki standardowo przemieszczając się komunikacją miejską lub wychodząc tylko na spacery, bateria w etui starcza nam na ok. tydzień. Więc uważam, że jest to naprawdę bardzo dobry wynik.

HTC Wireless Earbuds

Podsumowując

HTC Wireless Earbuds to dosyć tanie słuchawki, ale czy warto się nimi interesować? Jeżeli szukacie tanich słuchawek, które nie mają nie wiadomo ile funkcji, ale za to dźwięk jest naprawdę świetny. To zdecydowanie wybieracie te słuchawki. Tak samo, jeżeli szukacie prostych i mały słuchawek, to wybieracie słuchawki HTC Wireless Earbuds. Polecić je mogę każdemu i na pewno każdy będzie z nich zadowolony.

HTC Wireless Earbuds

Co sądzisz o tych słuchawkach?