Recenzja – Xiaomi Mi TV 4S 65″

Xiaomi Mi TV 4S 65"

Przyznam, że telewizor Xiaomi Mi TV 4S w wersji 65-calowej, był jedną z fajniejszych rzeczy, które w ostatnim czasie miałem okazję testować. Urządzenie świetnie się spisało zarówno podczas długich seansów filmowych, jak i oglądania memów na YouTube. Pozytywnie mnie zaskoczył, czego kompletnie się nie spodziewałem. Więcej o nim, dowiecie się w mojej recenzji.

  1. Specyfikacja
  2. Moje wrażenia

1. Specyfikacja

Mi TV 4S jest dostępny w sklepach w kilku rozmiarach: 32, 43, 55, oraz największy 65 cali, który miałem okazję dla was przetestować. Rozdzielczość ekranu w telewizorze to 3840 × 2160 pikseli, czyli 4K, częstotliwość odświeżania ekranu to 60 Hz, a typ matrycy dostępny w urządzeniu to VA. Telewizor bazuje na oprogramowaniu Android TV w wersji 9.0, dzięki czemu mamy pełny dostęp do internetu i różnych aplikacji za pomocą Google Play. Na pokładzie nie zabraknie także Netflixa oraz Amazon Prime. Jeżeli chodzi o wnętrze urządzenia to do dyspozycji mamy 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Procesor telewizora to 4-rdzeniowa jednostka MTK A55, zaś za grafikę odpowiada Mali 470 MP3. Urządzenie posiada także wbudowany Google Chromecast, dzięki czemu łatwo połączymy nasz telewizor z komputerem za pomocą sieci bezprzewodowej, a także asystenta Google, który znacznie ułatwi obsługę urządzenia. Pilot łączy się z telewizorem za pomocą Bluetooth, zatem możemy z niego korzystać w każdej pozycji bez konieczności celowania nim w telewizor. Pobór energii elektrycznej to 200 W, a waga urządzenia to około 18 kg. Telewizor został wyposażony w głośniki o łącznej mocy 20 W, o których więcej opowiem w dalszej części tekstu. Kąt widzenia to 178°, a telewizor posiada wbudowany HDR10+, który spisuje się na medal, znacznie upiększając i uwydatniając obraz. Mamy także wbudowane tunery: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2, dzięki którym odbierzemy telewizję kablową, jak i naziemną.

Oprócz tego wszystkiego lista portów jakie znajdziemy w urządzeniu:

  • 3× HDMI
  • 3× USB
  • CI+
  • RJ-45
  • SPDIF
  • Wejście AV
  • Wyjście słuchawkowe 3,5 mm

Xiaomi Mi TV 4S 65"

2. Moje wrażenia

Xiaomi Mi TV 4S 65"

Przedstawiłem Wam już najważniejsze aspekty specyfikacji urządzenia, ale nadal nie wspomniałem o największym atucie tego telewizora, którym bez wątpienia jest cena. Przystępność cenowa telewizorów Mi TV 4S w różnych rozmiarach, z pewnością może zachęcić do zakupu, gdyż wyróżnia się ona na tle innych, podobnych modeli innych producentów. W skrócie możemy mieć duży telewizor, za naprawdę — w porównaniu do innych modeli podobnych gabarytów — niedużą cenę. A co do moich odczuć w związku z tym modelem, zacznę może od jego największej wady, którą niewątpliwie są głośniki. Osobiście telewizor testowałem wraz z soundbarem Bose TV Speaker, którego recenzja pojawiła się już na blogu, więc początkowo nie zauważałem problemu. Gdy przyszła pora rozstać się z głośnikiem zauważyłem, że głośniki dostępne w Mi TV 4S są po prostu średnie. Nie wyróżniają się jakoś szczególnie jakością, chociaż owszem potrafią być głośne. Dlatego, jeżeli zależy Wam na dźwięku, polecam zaopatrzyć się w dodatkowe nagłośnienie. Poza tym jednym minusem, który już omówiłem, telewizor pozytywnie mnie zaskoczył. Mamy tutaj dostęp do wszystkiego, czego potrzebujemy w naszym salonie, bez przeszkód możemy przeglądać treści internetowe, połączyć się z komputerem czy smarfonem udostępniając ekran, lub przykładowo posłuchać muzyki na Spotify. Wbudowany Asystent Google także okazał się przydatny, chociażby przy wyszukiwaniu fraz, dzięki czemu nie będziemy musieli męczyć się ze skakaniem przyciskami po klawiaturze na ekranie. Na pilocie znajdziemy także dedykowane przyciski Netflix oraz Prime Video, które przypadną do gustu zwłaszcza tym, którzy duże czasu spędzają w telewizji internetowej. Osobiście przy wyborze nowego telewizora wziąłbym pod uwagę zakup Mi TV 4S z racji na dobry stosunek ceny do jakości.

Xiaomi Mi TV 4S 65"

Podsumowując

Jeżeli szukacie dużego telewizora, w niedużej cenie, z pełnym dostępem do Internetu, aplikacji i telewizji internetowej to z całą pewnością warto wziąć Mi TV 4S pod uwagę. Uważam, że to, co oferuje nam urządzenie, powinno zadowolić każdego, kto nie ma wygórowanych wymagań co do jakości obrazu, a być może nawet i niekiedy zaskoczyć bogactwem kolorów i usług. Największym atutem tego urządzenia z pewnością jest stosunek ceny do jakości.

Xiaomi Mi TV 4S 65"

Co sądzisz o tym telewizorze?